Jump to content

Conteaza marca masinii pt ceilalti participanti la trafic?


r0n1n

  

584 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Guest poleposition
asa e, azi m-a inghesuit un trist cu ceva masina SUV modificata pentru offroad, o treaba d-aia cu roti mari, bullbar si evacuare pe capota, se ingusta drumul si Doamne fereste sa ma fi lasat pe mine, s-a bagat ca turbatu', m-am repliat instant ca efectiv intra in mine... 'tu-i rasa si grijania. Nu-i nimic, l-am blestemat. :ninja:
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

asa e, azi m-a inghesuit un trist cu ceva masina SUV modificata pentru offroad, o treaba d-aia cu roti mari, bullbar si evacuare pe capota,

bre, ala nu evacueaza nimic p-acolo, snorkelul "ocoleste" filtrul de aer si/sau poti sa tragi si aerisirile de la punti, cutie de viteze si cutie de transfer prin el, pentru cand intri in balti

Link to comment
Share on other sites

Eu am probleme doar cu aia cu masini "buburuze" care le parcheaza pe fix doua locuri, indiferent de tipul masinii. Parca cu cat este masina mai mica, cu atat mai greu e de parcat.

 

In Timisoara, sunt multe locuri unde calc cu ambele roti marcajul. Ma chinui sa ocup doar un SINGUR loc. Vine unul cu o buburuza si o parcheaza stramb, calca pe doua locuri .... :turned:

Link to comment
Share on other sites

eu parchez pe un singur loc,dar caut sa am cateva parti ale masini ocupate,daca se poate toate,ba de masini care se vede ca nu au fost miscate de mult timp,ba de un zid intr-o parte...si recunosc uneori parchez la handicapati cand ma duc la super market ca este mai liber acolo :)))))....din acelasi motiv ca si razvan.
Link to comment
Share on other sites

eu le iau toti decedatii si mamele in turta dulce celor care parcheaza pe 2 locuri in parcari supraaglomerate (gen mall) si tre sa dai 100 de ture pe 3 etaje sa gasesti un locsor...si vezi cate un meltean cu masina pe dos, oblic pe 2 locuri.

 

 

on:

 

sunt si beneficii la a conduce un "cazan: de e36, murdar si dubios : toti cu masini "luxoase" se feresc de tine :laugh: ma rog, inafara de cei cu ESIUVIURI care nu ma vad de la 2m inaltime...

Link to comment
Share on other sites

Pe acelasi principiu am parcat si eu. Aveam intr-o parte o insula cu verdeata.

 

Am revenit dupa vre-o doua ore si se bagase unul cumva peste insula aia si mi-a pocnit bara din spate. Dar asa o urma de vreo 25 de cm, cu vopseaua lui lasat acolo.

 

Cel mai ciudat este ca parcarea din vreo 40 de locuri de parcare, avea maxim 10 locuri ocupate. Cum de a dat ala fix acolo peste mine, nu inteleg.

Link to comment
Share on other sites

in fiecare zi ne minunam Bala, mai ales aici in Buc :frantics: mie-mi place de aia care ii dau talpa sa te depaseasca cu 50m inainte de semafor, desi E ROSU :laugh: m-as da jos odata sa-i dau lu' unu' o eugenie sau ceva, sa nu creada ca nu e cu premii gen :pinch:

 

on:

 

voua vi s-a intamplat sa iesiti de pe o straduta, in bulevard, sa va dea cineva flash-uri/semn sa va lase sa va bagati, si voi sa ezitati? de frica sa nu se suie ala pe voi sau...?!

 

mie mi se intampla des sa ii las pe neste unii sa se bage, le dau flash, dar ai dreaq nu se baga pana nu eu opresc de tot, desi le fac semn din timp, sa nu mai trebuiasca sa opresc eu...pai...ne miscam baaa si noi azi mai cu talent?!!!!

 

stiu, am auzit si eu de inselaciuni d'alea cu "hai baga-te...sa te lovesc in lateral" :laugh: dar pe mine ma seaca, apropos de marca si modelul masinii...******* :pinch:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

.si recunosc uneori parchez la handicapati cand ma duc la super market ca este mai liber acolo :)))))....d

 

Si eu parchez acolo dupa ce dau o tura si nu rind nici un loc ... ! e loc tot timpul si sunt slabe sanse sa-ti frece cineva masina .

Link to comment
Share on other sites

Poate ajungeti ca cei care normal ar trebui sa parcheze acolo. Taranie mai mare ca asta nu am pomenit.

Dar asta-i lumea. Si ne miram ca toti au ce au cu posesorii de bmw. Au dreptate din pacate.

Edited by Calin78
Link to comment
Share on other sites

am remarcat ca de cand am nr de BG sar aia din fata masinii cand ma apropii de o intersectie ceva de speriat, ca paiele la combina,

cred ca le e frica ca nu am asigurare.. :)

 

daca ai si un SUV,ceva mare , mai tuflesti si niste nr. de BG pe el, e ca si cand ai avea antemergator... :)

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Hai ca dezgrop topicul.

 

Conteaza, chiar destul de mult. Pai in 5 ani si ceva cat am condus BMW nu s-a dat nimeni jos din masina sa imi faca garagatii si amenintari. De asta vara circul si cu un polo 6r, iar de o saptamana exclusiv doar cu polo. Cu masina asta nu pot depasi nimic ca in 50% din situatii ala vrea sau ma depaseste la randul lui numai ca sa imi treaca in fata.

 

In concluzie pana in vara sau cel tarziu toamna revin la BMW, rosu sau ce culoare o fi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.