Jump to content

Conteaza marca masinii pt ceilalti participanti la trafic?


r0n1n

  

584 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Pai dar poti merge si cu 10 atata timp cat esti atent la ce se intampla in jurul tau si esti capabil sa eviti un impediment.

 

Asa daca stai cu mainile pe sus, sau te certi cu amanta la telefon, nu stiu cat de atent esti tu, daca iti apare ceva in fata.

Link to comment
Share on other sites

Frustrati fara imaginatie care au dat minus, chiar nu se vede ca e pus in spirit de gluma, sa mai destindem atmosfera

 

 

Si pot sa mai adaug sa se intample si intr-un cazan de masina :))))

Edited by Butzy
  • Like 2
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Asa mai merge :)

 

Tocmai ce am primit un telefon de la BMW Proleasing PH sa ma anunte ca am castigat o husa de telefon BMW M :)

 

vezi daca stii sa tratezi o gluma :)))

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Fitzos in sensul de "ma doare-n p..." ca e linie de tramvai, ca altii stau la coada si faze de genul asta, poate nu am folosit termenul corect. :thumbsup:

 

@butzy: vezi sa nu te puna sa incarci niste credit pe vreo cartela :laugh:

Edited by DYC88
Link to comment
Share on other sites

Fitzos in sensul de "ma doare-n p..." ca e linie de tramvai, ca altii stau la coada si faze de genul asta, poate nu am folosit termenul corect. :thumbsup:

 

@butzy: vezi sa nu te puna sa incarci niste credit pe vreo cartela :laugh:

 

Daca nu ma inscriam la concurs sigur era de vreo reincarcare :)))) si nu am nici 5 ani :)

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Din 2010 cand a fost creat topicul cred ca s-a mai schimbat putin treaba.

Adica eu ma tem de daciile vechi, de bulgaroaice, sau intr-un cuvant de masinile ieftine si neingrijite.sweat.gif

Daca acestea mai sunt conduse si de un sofer cu caciula in cap, pufoaica pe el, care sta cocotat pe volan si mai are si peste 50 de ani.. e clara treaba, virez pe prima la dreapta.pinch.png

Asta cu pufoaica isi face toti banii :))

Link to comment
Share on other sites

Deci ii rog pe toti cei cu E60 si disponibilitatea de a scrie vreun rand p-aici sa raspunda simplu:

Indraznesc politistii sa va opreasca atunci cand va vad in E60? In completare puteti sa adaugati si un motiv, subiectiv, oricum ar fi. (daca doriti, evident)

 

Myth busted, am vazut eu azi un e60 oprit :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Sa va spun si experiența mea d cand am BMW, inainte având un Opel. De cand il conduc in special in B am obs (nu cred ca mi se pare) ca sunt ceva mai respectat. De ce zic asta....cu Opel-ul mai ca trebuia sa pun pe cineva sa treacĂŁ pe "zebra" ca sa pot intra si eu in principala, de cand am acest BMW spre mirarea mea (ma așteptam sa fie invers) m-i se da voie foarte des sa intru, fara sa fie nevoie sa fac vreun semn ceva, bineĂŽnțeles ca salutul si 2 bip de avari nu le uit sa le fac dupa ;). In cocluzie, esti tratat mt mai bn in circulație daca ai o masina mai opozantĂŁ. Bn ca sunt si destui neciopliti care mai ca ar intra in tn de invidie, iar pe cei mai invidiosi ii am la bloc :))
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cred ca marca e importanta, deoarece de cand am E46 am observat ca multi se feresc singuri din calea ta daca te vad ca vii mai tare pe banda 2. La depasiri, nu sta nimeni in cale daca dai semnal, doar unii tarani fustrati, cu tigai care se dezmemebreaza si nu le pasa daca le busesc sau nu. Spun asta din experienta, deoarece in trecut cu Loganul, ma rugam de ei sa imi faca loc la o depasire sau unii chiar nu ma lasau si stateau in fata mea. In oras nu simt nici o diferenta, deoarece conduceam la fel de inconstient si cu Loganul.

Gabaritul nu cred ca are importanta decat daca ai tir sau camion, atunci toti iti dau prioritate :)

Edited by Ciobanu George
Link to comment
Share on other sites

Cred ca marca e importanta, deoarece de cand am E46 am observat ca multi se feresc singuri din calea ta daca te vad ca vii mai tare pe banda 2. La depasiri, nu sta nimeni in cale daca dai semnal, doar unii tarani fustrati, cu tigai care se dezmemebreaza si nu le pasa daca le busesc sau nu. Spun asta din experienta, deoarece in trecut cu Loganul, ma rugam de ei sa imi faca loc la o depasire sau unii chiar nu ma lasau si stateau in fata mea. In oras nu simt nici o diferenta, deoarece conduceam la fel de inconstient si cu Loganul.

Gabaritul nu cred ca are importanta decat daca ai tir sau camion, atunci toti iti dau prioritate :)

E46 e un fel de naveta spatiala,toti ar trebui sa se fereasca din calea ta, mai ales daca dai semnal.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Bunul simt este Esențial, daca nu il ai poti fi cu orice marca ca tot un idiot esti pt ceilalți participanți la trafic. Eu unul ma bucur ca nu sunt vazut ca un idiot :)) si ma bucur de prioritate si cand nu am, bn si masina pe care o conduc cred eu ca face prioritatea aia :) Iar ce am obs eu este ca șoferii de BMW sunt mai Fericiți decat ceilalți conducĂŁtori de alte mĂŁrci auto.
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.