Jump to content

E90 nu are roata de rezerva si nici spatiu pt ea


Recommended Posts

  • 6 months later...

Salut,

 

Ma intereseaza si pe mine o roata de rezerva pe 16 pentru un E90 LCI. Am citit postarile si am vazut ca sunt membri care vand astfel de roti de rezerva slim.

 

PS. Sunt nou pe forum pentru ca mi-am achizitionat de curand un E90.

 

Salut. CautĂŁ pe Olx. Eu am cumpĂŁrat nou nouțĂŁ cu 150 ron

Link to comment
Share on other sites

Da...eu am raspuns, dar stiu ca tu cand nu primesti raspuns incerci sa-l gasesti singur si tare curios sunt cum ai invinge tu gravitatia in situatia de mai sus

 

Edit: raspunsul e in poza...ti-am dat si un indiciu ;)

Heeei ... aia cu gasitul singur de raspunsuri era la sectiunea aia, mai grea, de internet ...

Aici e vorba de lucruri simple, de o roata ... si eu nu inteleg cum sta in sus, iar tie iti arde de ghicitori ... :)

E clar ca a prins-o cumva si eram curios cum, ca sa aplic si eu la mine, sa nu ma apuc sa inventez metode noi si care s-ar putea sa nu mearga ...

Link to comment
Share on other sites

Pai tu incerci sa gasesti singur raspunsuri la chestii mai grele spre foarte grele si la asta simpla nu poti sa ancorezi roata in x, exact ca in poza, cu chingi? :)))

Auzi ... eu vazui chestiile alea in X, dar ma gandii ca asa e modelul de husa (cu gandul la husele alea de iarna antiderapante ... stii ca asa au modelul cusut, in X, la fel ca in cazul de fata), dar nici un moment nu ma gandii ca sunt chingi de-adevaratelea ... Ai mare dreptate, recunosc :goodjob:

 

Auzi ... eu vazui chestiile alea in X, dar ma gandii ca asa e modelul de husa (cu gandul la husele alea de iarna antiderapante ... stii ca asa au modelul cusut, in X, la fel ca in cazul de fata), dar nici un moment nu ma gandii ca sunt chingi de-adevaratelea ... Ai mare dreptate, recunosc :goodjob:

Ca sa nu mai zic nimic de rezolutia pozei ...

Oricum, este o solutie foarte eleganta pentru rezerva, jos palaria!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Auzi ... eu vazui chestiile alea in X, dar ma gandii ca asa e modelul de husa (cu gandul la husele alea de iarna antiderapante ... stii ca asa au modelul cusut, in X, la fel ca in cazul de fata), dar nici un moment nu ma gandii ca sunt chingi de-adevaratelea ... Ai mare dreptate, recunosc :goodjob:

 

 

Ca sa nu mai zic nimic de rezolutia pozei ...

Oricum, este o solutie foarte eleganta pentru rezerva, jos palaria!

 

thekosty - funny guy :laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

salutari, readuc la viata topicul, proaspat posesor de e91, macinat de problema lipsei rotii de rezerva.

Am vazut pe un forum posibilitatea asta: https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=1064240

inca o chestie, am citit pe aici cum ca sunt masini care nu au venit din fabrica cu rft, atunci ar avea loc pentru roata de rezerva. M-ar interesa o serie de sasiu pentru o masina fara rft din fabrica, iau codul oe pentru suport roata rezerva, montam pe masinuta. Oare are cineva asa ceva pe aici?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 years later...

... și? S-au mai găsit și alte soluții la problema asta? ��

Tu cate solutii poti enumera..?

Uite, eu cand plec in vacanta, in ceea ce se numeste "roof box", incape foarte usor, adica fara probleme roata de rezerva "slim" si pompa electrica bagata in scobitura jantei..

O pun chiar la varful cutiei prinsa cu o chinga.

Asta e solutia mea.

Edited by bimmer90f30
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.