Jump to content

E doar BMW, nu? Cel putin aproape BMW


Adriancl

Recommended Posts

Probabil ca intr-o zi nefasta sectiunea MINI s-a lipit de titlul indoielnic pe care l-am pus in topic.Cel care il schimba are de la mine 2 discuri spate absolut noi pentru Mini R 50,il costa doar expedierea prin curier.Nu vreau sa reiau o discutie veche si probabil neinteleasa de multi posesori de BMW. MINI este cu totul altceva, nu e cazul sa comparam consumuri de benzina,raport KG/CP,confort,stabilitate,etc.Daca vrei Mini ,iti cumperi Mini,daca vrei BMW iti cumperi BMW.De cate ori lauda careva un MINI-si are de ce,v-o spune unul care are peste 1.000.000 km parcursi cu Dacia,Golf IV,Opel,Skoda Octavia,BMW 320d,Mini Cooper,-se gaseste cate un posesor de BMW care sa strambe din nas ,ca nu are,ca nu face,ca nu se poate,exact ca vulpea la struguri.Care cunoasteti,vedeti pe Carfolio diferenta de performanta dintre un Cooper S si un 320d ambele fabricate in 2010,ca sa nu mai zic de Cooperul meu din 2004 si un 320Cd tot din 2004.Nu uitati de ce-am promis,si frati posesori de Mini,mai cu viata,bagati si voi un filtru de aer sport,o evacuare mai aerisita si multi baieti cu scule facute la Munich or sa-si schimbe parerea gresita.De fapt cea mai tare chestie la Mini este antena,ati vazut cat este de erecta?,la alte masini sta tuflita,aia cu aripioara de rechin de la BMW s-a banalizat,am vazut si pe Dacia,Lada,Cielo.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Unii zic ca e un BMW cu tractiune fata, eu zic ca e o masina cu multa personalitate. :twoup: Mai are rost sa zic ca am un MINI Cooper S? :) Aici sunt cateva poze ce el :) http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...69992&st=20

 

nu e un BMW care are tractiune fata ... e un BMW care merge cu spatele ! :p

glumeam desigur ... intre un BMW seria 1 si Mini -aleg Mini , dar intre un BMW seria 3 si Mini aleg seria 3

Link to comment
Share on other sites

nu e un BMW care are tractiune fata ... e un BMW care merge cu spatele ! :p

glumeam desigur ... intre un BMW seria 1 si Mini -aleg Mini , dar intre un BMW seria 3 si Mini aleg seria 3

 

Ideea initiala a fost o cerere de schimbare a chestiei aleia cu"Cel putin aproape BMW".

NU ESTE BMW,este in proprietatea BMW,asa cum Jaguar nu este Tata.Am oferit initial un set de discuri frana fata Mini Cooper 2002-2006.Adaug si setul de placute frana aferent celui care va schimba titlul jenant in sectiunea Mini.Nu este nici o gluma,poate aveti careva din "cei de sus" o prietena,sotie,copil care conduce MINI,puteti face o economie buna de bani cu putin efort.Oferta mai este valabila 30 zile incepand de acum.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.