Jump to content

Angel eyes facuti acasa


Sedan

Recommended Posts

  • 1 month later...

Buna mi-am cumparat si eu de la un magazin de perdele insa nu am resit inca sa le incalzesc asa tare...le-am pus la microunde 5 minute si nimic...in cuptor nu stiu cat trebuie si mi-e frica sa nu le scot lichide :))

Daca ati mai facut careva din baghete de perdele va rog sa-mi spuneti cum le-ati deformat...in rest am inteles pentru E36 33-34 cm si le pun intr-un suport de CD-uri da?

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Buna mi-am cumparat si eu de la un magazin de perdele insa nu am resit inca sa le incalzesc asa tare...le-am pus la microunde 5 minute si nimic...in cuptor nu stiu cat trebuie si mi-e frica sa nu le scot lichide :))

Daca ati mai facut careva din baghete de perdele va rog sa-mi spuneti cum le-ati deformat...in rest am inteles pentru E36 33-34 cm si le pun intr-un suport de CD-uri da?

Multumesc

 

poti sa desfaci usa si sa misti putin de bagheta sa vezi daca este flexibila, poti sa o mai ajustezi la flacara pe urma daca nu apuci sa o faci la fix, dar sa nu apropii de flacara ca se arde bagheta

Link to comment
Share on other sites

Iei frumos si pui bagheta pe o taba de aceea in care face friptura. Deschizi becul de la cuptor si privesti cum bagheta se va lasa in jos pe mijloc. Cand s-a lasat in jos o scoti si incepi sa o modelezi. Succes. Daca o sa lumineze bine te rog sa-mi spui si mie ce leduri ai folosit ( eventual si ce rezistente ) pt ca eu am pus leduri de 3v si leduri de 12 v si s-au ars dupa 2-3 saptamani, maximum o luna plus ca pe mijloc nu prea mai ajungea lumina. Iar inelul era usor albastrui si nu alb clar, desi ledurile erau de un alb rece si cu lupa in ele.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Am refacut toata lucrarea si de aceasta data am pus leduri de 3.4v 30mA care ofera o lumina de 44000 mcd. Cica aceste leduri ar fi cele mai puternice. Pe langa aceste leduri am pus cate o rezistenta de 270ohm la fiecare 2 leduri legate in serie. Sunt luminoase acum.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

http://www.zexstar.com/product_info.php?info=p406_NICHIA-5mm-LED-Alb-44000mcd-15--176--20mA-NSPW500GS-K1-W-b1-b2.html astea sunt cele mai puternice. Le-am folosit eu si garantez pt ele. Am inelele de 2 luni si merg perfect. Rezistenta e de 270ohm la fiecare 2 leduri puse in serie.

 

Sport la treaba si sper sa nu fie considerat ca reclama linkul de mai sus.

Link to comment
Share on other sites

http://www.zexstar.com/product_info.php?info=p406_NICHIA-5mm-LED-Alb-44000mcd-15--176--20mA-NSPW500GS-K1-W-b1-b2.html astea sunt cele mai puternice. Le-am folosit eu si garantez pt ele. Am inelele de 2 luni si merg perfect. Rezistenta e de 270ohm la fiecare 2 leduri puse in serie.

 

Sport la treaba si sper sa nu fie considerat ca reclama linkul de mai sus.

 

mersii pentru ajutor

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

am si eu o intrebare: rezistenta cum ai legato la + la unul dintre leduri sau intre leduri. sper ca intelegi ce vreau sa zic. Ms

 

Becurile se leaga cate 2 si o rezistenta de 270 ohm daca imi amintesc bine. Exista becuri de 12 v dar nu lumineaza asa tare.

 

PS: daca doreste cineva am eu 4 inele pt e36 facute cu cele mai puternice leduri de pe piata ( cele de la zexstar ... am postat link-ul mai sus ). Daca doreste cineva sa le cumpere, sa-mi dea un PM.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 6 months later...
Am gasit bagheta in hornbach. Am mesterit si eu ceva la ei . Acum m-am lovit de un zid ca nu stiu cum sa ii conectez la masina. Sa pun pe pozitie firu de pozitiv pe pozitie si negativu pe masa ? sau sa leg direct la baterie ? ( dar apoi vor ramane tot timpul aprinsi Edited by OaKy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.