Jump to content

Check this out!


320i_24valve

Recommended Posts

M-am gandit eu asa:

multi suntem pasionati, multi devenim treptat pasionati dar cei mai multi , care sunt pasionati probabil ca, material nu-si vor indeplini niciodata visul. INTERCEPTOR- este un adevarat pasionat, el si-a vandut tot din casa ca sa readuca la viata o masina care a scris istorie.Noi, ceilalti, in afara de BRAVO nu i-am oferit altceva. Probabil omul nici nu isi doreste altceva, doar sa aiba parte de succesul sau iar noi sa ii recunoastem meritele si locul intre noi. (Pe mine m-a impresionat profund omul asta). Propunerea mea este urmatoarea:

-in functie de posibilitatile pe care le are fiecare, sa strangem (undeva intr-un cont sau ceva) niste fonduri, pe care apoi, sa le oferim in bani sau piese, accesorii, cu ocazii festive , celor care au merite deosebite.

De exemplu anul asta la Sinaia, ar fi fost frumos ca munca lui sa fie premiata de catre membrii forumului.Macar o diploma format A4 care sa il onoreze...

Vedem zilnic pe strada ori pe forumul nostru oameni care se autonumesc pasionati doar pentru ca au onoarea de a conduce un BMW.Dar nu in fiecare zi vedem oameni care isi sacrifica timp de mai bine de un an banii si timpul pentru a reconstrui un mit.

Let's think about! :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nu ma gandeam la cazul meu~! Dar pe mine m-a impresionat INTERCEPTOR. Si mai sunt altii ca el. Pot fi mai multi care ar merita un ajutor. Ne intalnim toti, sunt si ei invitati, se trage la sorti unul caruia ii facem un serviciu...mic,mare... who cares? Nu m-ar deranja sa dau 500000-1000000 ptr o cauza nobila!
Link to comment
Share on other sites

Nu are cum sa para un gest urat! Daca omului ii sponsorizam macar vopseaua(nu vopsitul) ca premiu pentru munca sa, cu siguranta s-ar fi simtit bine , s-ar fi simtit cu adevarat integrat , datorita muncii lui, intr-un colectiv unit si ales cum ne place sa ne stim. Cred ca si marca am onora-o facand ocazional gesturi de genul acesta! Eu momentan am 300.000 toti banii in casa si pana la salariu mai am 2 saptamani... Dar cand iau banii, fara sa imi pun alte probleme as dona 500.000 daca as sti ca unul ca mine sta in banii aia...
Link to comment
Share on other sites

Eu am lansat bomba, acum astept sa aud propunerile voastre. Evident vor aparea probabil si speculanti ori speculatii, vor fi care vor carcoti pe marginea ideii mele, dar mai pe scurt propunerea mea era in a recompensa in vreun fel, fie material , fie doar recunoscand meritele unora prin insigne, diplome,etc. (Sunt ofiter de relatii publice in armata, la insigne decoratii si diplome sunt bunicel. :) ) De aici astept sa "ne certam" si sa gasim solutia! :blink: Eu zic ca ar fi frumos si ne-ar da o clasa aparte.Am forma o familie frumoasa! :) Edited by 320i_24valve
Link to comment
Share on other sites

Asta voiam eu prin propunerea mea. Sau am putea gasi sponsorizari printre cei care isi fac reclama pe forum, si si-ar face si un plus de publicitate. Aviz amamtorilor. Ce ziceti? Cei din bucuresti ne-am putea intalni cativa sambata? Edited by 320i_24valve
Link to comment
Share on other sites

Am primit un PM in legatura cu propunerea mea si mi s-a spus ca INTERCEPTOR ar fi primit la Sinaia o diploma si stimabilul (fara a fi ironic), a spus pe buna dreptate ca unii s-ar simti stanjeniti sa primeaca cash. Nimic mai adevarat dar daca ar primi un premiu la expert detailing ori un chip tuning, o evacuare sport, un set de discuri brembo, o statie audio+ subwoofer,etc, s-ar mai simti stanjenit? Eu nu cred.
Link to comment
Share on other sites

Sa sti ca facand abstractie de numarul meu de posturi, si eu sunt un nou pe aici... Eu personal nu m-am mai intalnit cu membrii, dar toate au un inceput. Deci cine este de acord sa ne intalnim in weekend undeva in bucuresti... mana sus!!! eu unul up! :blink:

134780[/snapback]

:)

Link to comment
Share on other sites

De exemplu anul asta la Sinaia, ar fi fost frumos ca munca lui sa fie premiata de catre membrii forumului.Macar o diploma format A4 care sa il onoreze...

134651[/snapback]

 

Am primit un PM in legatura cu propunerea mea si mi s-a spus ca INTERCEPTOR ar fi primit la Sinaia o diploma si stimabilul (fara a fi ironic), a spus pe buna dreptate ca unii s-ar simti stanjeniti sa primeaca cash. Nimic mai adevarat dar daca ar primi un premiu la expert detailing ori un chip tuning, o evacuare sport, un set de discuri brembo, o statie audio+ subwoofer,etc, s-ar mai simti stanjenit? Eu nu cred.

134760[/snapback]

 

 

INTERCEPTOR A PRIMIT DIPLOMA DE MERIT SI UN PREMIU DE LA EXPERTDETAILING LA SINAIA!

 

Este un om excelent :blink: care a facut o treaba titanica cu pasiune si sacrificii...

 

Am o rugamine la tine. Nu ma pot abtzine in a sesiza anumite ... nuantze ... in vorbelor tale... :) "ar fi putut primi la Sinaia...", "stimabilul", etc. Daca ai de gand sa faci o initziativa buna, fa-o fara conotatzii. Ader si eu la ea, chiar daca sunt de mai departe, intrucat imi place sa ajut pe cine merita...

 

Altruismul e bun pur, fara reproshuri sau altceva, ok? La Sinaia Interceptorul a fost tratat cu tot respectul pe care il merita, din partea tuturor. L-ai intrebat cum s-a simtzit? Imi pare rau ca tu nu ai fost, sa fi vazut atmosfera de acolo, dar a fost alegerea ta.

Edited by MuadDib
Link to comment
Share on other sites

"ar fi primit la Sinaia o diploma si stimabilul (fara a fi ironic), " am adaugat ca nu e vb de ironie. :blink: am spus stimabilul in sensul literar al cuvantului. Chiar nu am stiut ca a fost acordata o distinctie, de aceea cand am aflat, am postat acest lucru cu scuzele de rigoare. "STIMABILUL" este un cuvant care in ultimul timp este folosit ori numai de cei carora inca le mai place romana lui Caragiale ori insotit de o nuanta ironica.Eu fac parte din prima categorie. Oricum initiativa mea este una cat se poate de plina de bune intentii si de aceea am propus sa ne intalnim cei care imbratisam ideea, caci un dialog fata in fata lasa loc de mai putine interpretari. :)
Link to comment
Share on other sites

MuadDib, scuze daca vorbele mele au lasat loc de interpretari. Chiar sunt multumit si impacat sa stiu ca INTERCEPTOR a fost apreciat si intr-un cadru mai festiv de catre membrii acestui forum. Ca sa inlatur orice suspiciune va rog sa ma credeti ca sincer imi place atmosfera de pe acest forum si respect membrii lui. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Ideea mea era de a face cumva,(cum, ramane sa hotaram toti sa ne consultam), sa ajutam in realizarea unor proiecte asemanatoare celui pe care INTERCEPTOR l-a realizat... (exemplu: aflam din discutiile de pe forum ca un membru al forumului este intr-un impas, are nevoie de o piesa, de un serviciu, are doamne fereste un mic accident, sa avem posibilitatea, daca el este poate mai "inghesuit" sa-i dam o mica mana de ajutor).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.