Jump to content

Check this out!


320i_24valve

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Si eu sunt nou p-aici si de abia acum am aflat povestea cu INTERCEPTOR. Super baiat ca a reusit restaurarea. Sunt total de acord cu ideea de a contribui cu ceva bani la un asemenea fond. Imi pare rau, dar eu sunt din Sinaia si nu pot veni in weekend in Buc. la intalnire. Dupa ce hotarati puneti pe forum sa vada si cei ce nu sunt din capitala
Link to comment
Share on other sites

Pt cei care cititi acest topic si sunteti de acord cu ideea haideti sa ne intalnim sambata/duminica undeva in bucuresti.

135114[/snapback]

oarecum impropriu spus"Bucuresti"...forumistii sunt mai extinsii pe forumul asta ...adica de prin toate zonele.Alt punct mai de prin Ardeal?

Link to comment
Share on other sites

Deci... IDEE !!! Cream un cont intr-o banca, cont care va putea fi folosit doar IN PREZENTA a 3-4 membri ai acestui forum (desemnati prin vot deschis, why not, pe forum), nr de cont facandu-se public pe acest forum, fiecare, dupa placul inimii lui putand depune o oarecare suma acolo. Va trebui sa vedem, cum putem face ca, pe masura ce se strang bani, valoarea acestora sa poata fi consultata de catre oricare dintre cei care au depus bani. Bani insemnand de la 5 lei la cat poate fiecare.. NIMENI, dar nimeni nu are dreptul sa foloseasca in alte scopuri fondurile decat in urma unui vot (pe forum sau in cadrul unei intalniri). Cadourile, ajutorul nu se va da cash!!! ci doar constand in piese, servicii, distinctii. In cazul in care probabil intr-o anumita perioada nu se iveste nimeni care sa fi fost remarcat de catre membrii forumului cum ca ar face obiectul unui premiu, banii (in urma votului exprimat de catre membri forumului), ar putea fi utilizati (o parte) in a organiza intalniri, a confectiona tricouri, embleme, CHEFURI!!! etc.

 

ESTE DOAR IDEEA UNUI SIMPLU MURITOR. ROG ADUCETI MODIFICARI COMPLETARI,IDEI,SAU DACA DVS CONSIDERATI, CHIAR SA IMI RESPINGETI IDEEA. Eu doar am propus, ptr ca stiu ca de multe ori un breloc dat ca o distinctie in urma unei realizari, poate dubla satisfactia si te poate face sa nu te mai simti singur. That's all folks! :) :blink:

Edited by 320i_24valve
Link to comment
Share on other sites

Initiativa este buna, sper sa existe suficienti membri care sa o sustina in asa fel incat ea sa poata fi pusa in practica!

Problema este ca abia daca se strang cativa sa bea un suc...cati se vor strange ca sa dea bani? :blink:

135556[/snapback]

 

aici ai mare dreptate...

Link to comment
Share on other sites

Eu am sa "cotizez" :blink: sa fim seriosi... suntem pe un forum BMW si nu avem 500.000 de dat pe o cauza buna?! get real. Numai ca trebuie organizata mai bine treaba. Adica "cooptat" :) unul din admini, facut un thread separat si popularizata cumva ideea.

 

Ideaa cu contul d.p.m.d.v. e foarte ok.

Link to comment
Share on other sites

Mai simplu e sa facem un cont  :blink:

135609[/snapback]

da, cel mai bine e cu un cont iar ideea cu unul dintre administratori mi se pare foarte buna...au cea mai mare vechime aici si ca atare nu cred ca exista vreun risc sau dubii.

asa incat, let's go for it

atentie insa...numai titilarul contului va avea acces la bani - la retragere adica - pentru ca la depunere nu e o problema

mai exista posibilitatea de a face un card de debit, in felul asta merg mai repede retragerile si se poate cumpara direct cu cardul atunci cand e cazul

in cazul cardului, trebuie comunicat IBAN-ul corespunzator cardului, ca sa stim unde facem depunerile

Link to comment
Share on other sites

Pai da... facem un cont... dar daca nu stie nimeni de el?!? Trebuie popularizat/mediatizat/facut cunoscut cumva.

135612[/snapback]

Pai cand e sa i fac site ul lu' tata pot sa i fac reclama acolo + k sunt multi dintre noi care avem site uri si putem sa i facem reclama acolo si asa o sa afle lumea de el :blink:

Link to comment
Share on other sites

Pai da... facem un cont... dar daca nu stie nimeni de el?!? Trebuie popularizat/mediatizat/facut cunoscut cumva.

135612[/snapback]

da, trebuie facut un thread separat de catre admin si informat toti membrii site-ului despre actiune, scop, numarul contului, etc si trimis notificare pe email periodic, insa la distanta destul de mare in timp astfel incat sa nu devina enervant :)

la fel cum s-a intamplat si cu intalnirea de la sinaia...cred ca a fost popularizata destul de bine - nu cred ca a fost cineva de pe forum sa nu fi stiut de event

cat despre alte mijloace de informare, oricare sint binevenite - site-uri private, din gura in gura, :) forward la emailuri cu topicul despre actiunea asta

e vorba de un efort minimal care insa va dovedi inca o data ca sintem o mare comunitate..."BMW Passion Awards"

BTW am innebunit-o pe prietena mea cu povestile despre forum, despre pasiuni, despre a da ultimul ban ca sa mearga masina, despre faptul ca s-a facut o harta cu cei care te pot ajuta in caz de nevoie, despre intalnirea de la sinaia...este foarte incantata ca exista asa ceva si desi zice "sinteti nebuni", se simte o mare admiratie in vocea ei, ca sa nu zic si ceva invidie :blink: ...

Link to comment
Share on other sites

da, trebuie facut un thread separat de catre admin si informat toti membrii site-ului despre actiune, scop, numarul contului, etc si trimis notificare pe email periodic, insa la distanta destul de mare in timp astfel incat sa nu devina enervant :)

la fel cum s-a intamplat si cu intalnirea de la sinaia...cred ca a fost popularizata destul de bine - nu cred ca a fost cineva de pe forum sa nu fi stiut de event

cat despre alte mijloace de informare, oricare sint binevenite - site-uri private, din gura in gura,  :) forward la emailuri cu topicul despre actiunea asta

e vorba de un efort minimal care insa va dovedi inca o data ca sintem o mare comunitate..."BMW Passion Awards"

BTW am innebunit-o pe prietena mea cu povestile despre forum, despre pasiuni, despre a da ultimul ban ca sa mearga masina, despre faptul ca s-a facut o harta cu cei care te pot ajuta in caz de nevoie, despre intalnirea de la sinaia...este foarte incantata ca exista asa ceva si desi zice "sinteti nebuni", se simte o mare admiratie in vocea ei, ca sa nu zic si ceva invidie :blink: ...

135623[/snapback]

 

"BMW Passion Awards" suna bine :)

 

Si mi-a placut ultimul paragraf... :D

Link to comment
Share on other sites

Un banner animat mic pot pune si eu pe cateva siteuri care le am in administrare, shi garantez un numar maricel de vizitari :) :)

135631[/snapback]

Perfect :blink: mai pun si eu pe 2(momentan sunt in faza de proiect :) ) + n useri care mai sunt pe aici .........

Link to comment
Share on other sites

Cred ca nu ma credeti dar citind, mi-au dat lacrimile... "BMW Passion Awards" suna incredibil de bine. Acum ramanse sa ne intalnim si sa dezabatem problema. Apropos weekend-ul acesta lucrez (recuperez liberele de zilele francofoniei)... Dar cu siguranta voi fi disponibil oricand de acum incolo. Este super ca a prins ideea pana la urma! :) :) :) :blink:
Link to comment
Share on other sites

Cred ca nu ma credeti dar citind, mi-au dat lacrimile... "BMW Passion Awards" suna incredibil de bine. Acum ramanse sa ne intalnim si sa dezabatem problema. Apropos weekend-ul acesta lucrez (recuperez liberele de zilele francofoniei)... Dar cu siguranta voi fi disponibil oricand de acum incolo. Este super ca a prins ideea pana la urma! :) :) :D  :blink:

135755[/snapback]

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.