Jump to content

Sal all


nixon

Recommended Posts

Sal all ,

Cum m-am inscris pe forum , cum vin cu o intrebare....

 

Tocamai am constatat ca mi-au ciordit oglinzile de pe (o pisica) E36.... Doar luciu de oglinda nu motoras sau soclul oglinzii...

 

Stie cineva de pe ce alta marca se potrivesc oglinzile ? Am vazut ca la Renault ( clio ) sau Daewoo sunt aproximativ asemanatoare.

 

A incercat altcineva asta inaintea mea?

 

 

 

Multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

Pai, pretul lor ar cam fi de 1.000.000 lei/perechea... la cei care ti le-au luat... sau la neamurile lor !  :)

Cam atat costa si pe la dezmembrari pe la Mihai Bravu, la "harabi" !  :blink:

134684[/snapback]

 

 

 

Arabii aia sunt mari tzepari p.....-m-ash pe ei. Mi-am luat de 2 ori tzeapa acolo....

Link to comment
Share on other sites

poate gasesc nishte "tovarasi" care pot "sa-mi faca rost" mai ieftin... :)

134683[/snapback]

Ce ar fi sa incerci sa cumperi de la un magazin de piese sau de la dezmembrari.

Cat despre "tovarashi tai", sa stii ca nu ar mai exista daca nu ar fi "clientzi" ca tine - pentru ca din cauza unuia ca tine dispar oglinzi, banbouri, capace de pe mashinile altora. :blink: :) :)

Link to comment
Share on other sites

Si eu am avut probleme cu o oglinda si am gasit la magazin de piese, sticla mai mare (nu avea pt moldelul meu dar tot cu tenta verde-albastruie) a costat 15Ron + 5 ron la geamgiu, toata operatzia si am oglinda 9  :blink:

134797[/snapback]

 

 

Am si eu 3 intrebari la tine....

1. Care era magazinul " cu pricina " de unde ai cumparat oglinzile?

2. De pe ce masina ai cerut sa-ti dea oglinzile ?

3. Cum ai reusit sa pui clamele alea pe oglinda noua? sau ma rog... cum ai reushit transplatul mai exact...

Multumesc mult

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Am si eu 3 intrebari la tine....

1. Care era magazinul  " cu pricina " de unde ai cumparat oglinzile?

2. De pe ce masina ai cerut sa-ti dea oglinzile ?

3. Cum ai reusit sa pui clamele alea pe oglinda noua? sau ma rog... cum ai reushit transplatul mai exact...

Multumesc mult

136802[/snapback]

 

Salut, eu am avut doar geamul spart la oglinda pe care l-am dezlipit de suportul de plastic(cioburile) si am cumparat de la magazin (din Targoviste) un geam de oglinda care sa fie mai mare decat a mea si un geamgiu a rezolvat treaba.... nici nu iti dai seama ca e schimbata...

Link to comment
Share on other sites

Sau potzi sa faci cam asha ... te iei shi te duci la vreun nene ce face oglinzi de camera .. un atelier oglinda de ex :) shi acolo intrii dai buna ziua shi rogi frumos pe acolo sa itzi faca shi tzie o oglinda pt mashina ta ca tu te-ai trezit de dim ca nu mai ai :) shi uite cum itzi taie nenea una dintr-o bucata mai mare la forma care trebuie .. dar .. exista un dar .. nu e verde albastruie shi atunci cand bat farurile noaptea eshti cam chior ce-i drept dar daca tot vrei la bani putzini e numai bine ca ii dai la nenea vreo 200 de mii acolo shi totu` e rezolvat :blink: :)
Link to comment
Share on other sites

Sau potzi sa faci cam asha ... te iei shi te duci la vreun nene ce face oglinzi de camera .. un atelier oglinda de ex :) shi acolo intrii dai buna ziua shi rogi frumos pe acolo sa itzi faca shi tzie o oglinda pt mashina ta ca tu te-ai trezit de dim ca nu mai ai :D shi uite cum itzi taie nenea una dintr-o bucata mai mare la forma care trebuie .. dar .. exista un dar ..  nu e verde albastruie shi atunci cand bat farurile noaptea eshti cam chior ce-i drept dar daca tot vrei la bani putzini e numai bine ca ii dai la nenea vreo 200 de mii acolo shi totu` e rezolvat  :blink:  :)

137509[/snapback]

 

 

... da dar nu mai sunt incalzite... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.