Jump to content

Micutza mea E90


Cristian.O

Recommended Posts

mersi Alex,jantele care le vreau la venirea primaverii sunt style 162 pe 18,si un set de Eibach Prokit care sa o lase 1.5-2 cm..

si mie imi plac la nebunie jantele astea,dar am renutat la idee si la orice model de jante pe 18.in combinatie cu runflat sunt un chin pentru masina si pentru mine.

 

eu pentru a mea astept pana duminica sa vad daca intru in posesia unor 194M.

Link to comment
Share on other sites

Frumoase si alea, dar parca mai frumoase 193M.

stiu,dar ti-am spus care este conditia<maxim "17>

sper sa le dea tipul care le are la vanzare pe astea 194M,daca nu imi comand replica 193M pe 17.

 

stiu un anunt cu jante 162,daca vrei sa te uiti pe el...singura problema ar fi ca sunt vopsite negru.trebuie sa le revopsesti.

Link to comment
Share on other sites

alex, am un prieten, userul shimano, are un set 194 M care arata f bine,fara zgarieturi, cu cauciucuri ca si noi.Am vazut si eu acel anunt cu jantele negre,montate pe un e36 parca,insa sunt negre,si faptul ca in poze jantele sunt jegoase spune multe..
Link to comment
Share on other sites

alex, am un prieten, userul shimano, are un set 194 M care arata f bine,fara zgarieturi, cu cauciucuri ca si noi.Am vazut si eu acel anunt cu jantele negre,montate pe un e36 parca,insa sunt negre,si faptul ca in poze jantele sunt jegoase spune multe..

de la el astept raspunsul.mircea,nu? :twoup:)

 

jantele oricum trebuiesc vopsite ca sunt urate negre.daca nu sunt strambe sau nu au fost lovite sunt bune.ca sunt jegoase in poze nu este asa important,la bani sa iesi bine.

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

exact, despre mircea e vorba :twoup:

sunt in negocieri cu el de vreo saptamana.acum o ora am vb cu el si a ramas sa ne auzim pe duminca.in cazul in care se hotareste s ala vanda luni le trimite si marti sunt la mine.oricum pana in martie aprilie masina ruleaza cu roti de iarna.

5 stele si tie pentru masina,doar cu conditia sa ii pui style 162 :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

am o intrebare la care as dori un raspuns corect si cat mai rapid! am cumparat 4 jante 17 style 161 avand toate latimea de 8J..

 

Merge sa pun pe fata 225/45/17 si pe spate 245/45/17 ?? as fi vrut sa pun pe spate 255/40/17 insa mergea din cate stiu eu doar daca era 8.5J latimea. Mersi anticipat

Link to comment
Share on other sites

acelasi model de janta il am si eu , tot de la Brasov le-am luat , de la Lucian , pe spate pe janta de 8j poti sa pui 245/40/17 si va fi perfect , daca te uiti pe carbibles ai sa vezi ca la cauciuc de 245/40/17 trebuie janta de la 8-9,5 , dar nu 245/45/17 care este mai inalt si nici 255/40/17 pt ca va sta fortat pe janta de 8j .Daca mai ai intrebari sau nelamuriri dai bice.
Link to comment
Share on other sites

Daca tii tu neaparat sa pui latimi diferite de anvelope, dar pe jante cu aceeasi latime, pune 215/45 pe fata si 245/40 pe spate! (pastreaza aceasta diferenta de 3 cm intre latimi daca vrei ca rotile sa fie la fel de inalte!). Dar, in locul tau, as pune 225/45 pe toate (eu asa le am pe cele de iarna!)

 

 

Faina masina!

Cu stima

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.