Jump to content

Ce faci daca?


DarKWavE

Recommended Posts

Oameni buni...m-am trezit de dimineata si cand sa plec la job...surpriza...nu am mai gasit un rand de chei. Sunt cam stresat acum ca era chiar cel cu pagerul...avea si cheia de la lacatul de la garaj. Ce trebuie sa fac sa nu am probleme cu astia de la casco? Stiu ca daca pierzi un rand de chei e cam bushita problema.

 

Teoretic daca pierd sau mi se fura un rand de chei ar trebuii sa plateasca casco-ul inlocuirea cheilor etc. Si daca da in care din cazuri (furt sau pierdere sau amandoua) ?

 

Nu trebuie sa va mai zic ca am tremurat tot pana am ajuns la garaj si am vazut ca masina e inca inauntru :blink:

 

Am nevoie de niste sfaturi...nu de genul sa fiu mai atent bla bla bla. E prima data dupa foarte multi ani cand pierd ceva. Exista inca sansa sa fie prin casa...dar nu am mai putut sta sa caut.

Link to comment
Share on other sites

Asa stiam si eu... ca ar platii cascoul dar problema e sa nu ma duc sa spun ca le-am pierdut si sa imi zica ca platesc doar daca mi-au fost furate...sau invers. Pana una alta trebuie sa cumpar macar alt lacat la garaj ca era agatata si cheia :blink: Si de asemenea sa dorm cu un ochi deschis pana o sa schimb astea...dar inca sper sa fie pe undeva prin casa si sa le recuperez :)
Link to comment
Share on other sites

man e periculos tare...si eu am avut o aventura:le-am uitat infipte in yala de la portbagaj..noroc cu o patrula de politie de cartier ca le-a recuperat...noroc de mine ca actiunea s-a petrecut in valcea, nu in buc...altfel... :blink:

pune un breloc de reactionaza la fluierat, batut din palme...etc :)

Link to comment
Share on other sites

Mda...am patit si eu sa stau ca traznit sa ma uit de pe treptele blocului dupa masina si sa nu o vad... e un sentiment super naspa  :) Dar azi a fost penal ca sentimentul a durat cateva ore...pana mi-am amintit unde am pus cheile...  :blink:

137802[/snapback]

sa fie oare senilitate? :)

Link to comment
Share on other sites

Am patit si eu asa. Am plecat la Bucuresti cu un prieten cu masina lui, iar eu mi-am lasat masina intr-o benzinarie. La intoarcere eram ferm convins ca am lasat masina in OMV, si cand am vazut ca nu e acolo, sa fac cu inima, am facut scandal pe acolo, ca sa vad inregistrarile de la camerele video, ca mi-au furat masina.

 

De fapt o lasasem 500 de metri mai in jos, intr-un Lukoil.

Link to comment
Share on other sites

Am patit si eu asa. Am plecat la Bucuresti cu un prieten cu masina lui, iar eu mi-am lasat masina intr-o benzinarie. La intoarcere eram ferm convins ca am lasat masina in OMV, si cand am vazut ca nu e acolo, sa fac cu inima, am facut scandal pe acolo, ca sa vad inregistrarile de la camerele video, ca mi-au furat masina.

 

De fapt o lasasem 500 de metri mai in jos, intr-un Lukoil.

137966[/snapback]

 

Asta e chiar marfa...sa te mai si certzi cu oamenii de acolo :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.