Jump to content

Nou in sectorul asta..nu ma neglijati


cipaly

Recommended Posts

:twoup: sunt mandrul posesor al unui 525 diesel e39,foarte intretinuta si cocheta.Am facut trecerea de la e 46 320 d care mi-a facut destule probleme desi am fost un stapan iubitor si i-am oferit ce-i mai bun.Pot sa spun ca cinciaru e alta viata,avion in comparatie cu fosta,precisa in viraje cu un demaraj miraculos.Fericiti fiti voi mandri posesori......... :) bun.....acum in completare as vrea parerile voastre,la ce sa ma astept,eventuale probleme,chikite....prin ce ati mai trecut si 2 la mana ma sacaie o mica problema.....la tester apare totul ok dar modulul de lumini imi da o eroare de bec ars pa spate desi le-am verificat si manual si nici o problema....toate functioneaza...de la ce sa fie???

post-23150-1296149504_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa, parca la stopul de la frana zice brake light, nu mai tin minte ca si eu l-am schimbat. On the other hand, si eu primesc erori de ex de la lampile ceata si faza lunga dar merg fara probleme ... suspectez contacte oxidate.
Link to comment
Share on other sites

pe viitor sa te gandesti sa pui intrebari legate de chichite si probleme,inainte de a cumpara masina... :twoup: frumoasa masina!

ms CTS de reply doar ca masina e garantata 100%.ii cunosc fostul stapan grijuliu de mama mama,a avut parte de tot ce e mai bun dar el a parasit tara asta "plina de posibilitati ''si a ajuns pe mana mea care imi dorem de mult seria 5 e39,cu bune si rele iar acum vreau sa-mi fac temele atat doar si sa intru in ritm alaturi de ceilalti dragi posesori.va pup pe toti si drumuri fara incidente...bafta

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

2002 BMW 525d {E39}

Technical Specifications

2002 BMW 525d

Quick Facts

 

What body style?: sedan/saloon

How long?: 4775 mm

How wide?: 1800 mm

How heavy?: 1575 kg

What size engine?: 2497 cc

How many cylinders?: Inline 6

How powerful?: 162.2 PS / 160 bhp / 119.3 kW @ 4000 rpm

How much torque?: 350.0 Nm / 258 ft.lb / 35.7 kgm @ 2000-2500 rpm

How quick? (Metric): 0-100 km/h in 8.90 seconds

How fast?: 219 km/h / 136 mph

What fuel economy?: 9.2/5.3/6.7 l/100km urban/extra-urban/combined

What CO2 emissions?: 179.0

 

 

Se descurca binisor un 525d.

Link to comment
Share on other sites

Output : 286 cv (210 kW) @ 4400 rpm

Torque : 580 Nm (427 lb.ft) @ 1750-2250 rpm

Top Speed : 250 km/h (155 Mph)

0 to 100 km/h (0 to 62 mph) : 6.4 s :pardon:

Fuel Consumption* : 5.4L / -L / 9.0L / 6.7L (35 mpg)

:flowers:

Felicitari pentru masina :goodjob: , e frumoasa. Si eu am facut acelasi pas ca si tine de la e46 D la fel de problematic si am trecut la e39 525 doar ca eu am ales varianta benzina ca sa scap de cosmarul pompa/injectoare/turbo/vacuum/convertor presiune s.a.m.d.

Link to comment
Share on other sites

nu prea cred eu ca ai un demaraj chiar asa de miraculos la 160 de cai si 1700 de kg ,probabil aia de dinainte era tigaie ,de iti pare asta avion :Devil:

calin eu ma refeream strict la patratica mea facand comparatie cu fosta care avea 136 cai pompa rotativa,injectoare mecanice si care imi facuse o groaza de probleme....si 2 asta are 1550 kg parca si e cipuita si are 193 cai MS numai bine

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.