Jump to content

Vreau niste recomandari daca se poate !


Wilson

Recommended Posts

Mi-a mers muuuuuult mai bine decat ma asteptam saptamana trecuta si prin urmare vreau BMW nou si am cateva intrebari pentru voi.

- ce inseamna exact ''individual'' la BMW

- vreau sa stiu daca BMW are ceva gen ''designo'' la mercedes...adica niste culori mai speciale la interior si alte chestii dastea

- sa aleg motorizarea in defavoarea optionalelor sau invers (impozit si consum nu ma intereseaza pentru ca impozitele nus mare branza si consumu nu ma intereseaza pt ca va fi ca o a doua masina)

- si ultima intrebare dar nu cea din urma, ce motorizare imi recomandati (exclus M)

 

edit : mai am o intrebare, ce e acela PDC

Edited by Wilson
Link to comment
Share on other sites

Insemna ca ai toate motivele sa te orientezi spre un F10 ...

 

Legat de motorizare, poti alege un motor pe benzina , cu o cilindree pe masura .550 i sau 535i sunt optiuni mai mult decat performante.

Asta in ideea ca nu rulezi mult si nu vei folosi masina drept mijloc principal de transport.

 

Versiunea M Power pentru F10 nu este inca disponibila pe piata. In schimb pachetul M, da !

Ca sa iti faci o idee, apasa AICI !

 

Mult succes !

Link to comment
Share on other sites

te felicit. la varsta ta sa ajungi sa iti iei un bmw nou din banii castigati de tine e o mare realizare. eu daca as fi in locul tau mi-as cumpara ultimul model de seria 5. cel aparut in 2010. nimic in lume nu imi doresc mai mult decat masina aia. e criminala. ca motorizare as alege ceva pe benzina un 535i sau chiar un 550i.

 

daca intri pe www.bmw.ro, poti sa iti configurezi masina cu ce optiuni vrei, asa vei avea si o statistica a preturilor

 

bafta multa si sa ne prezinti noua achizitie

Link to comment
Share on other sites

Nu mi-a prea placut de baietii de la BMW ieri. Am fost la reprezentanta sa ma programez pt testdrive (550iX sau Xi nu-mi vine in cap acu) i-am spus ca nu ma intereseaza ce optionale are masina eu vreau motorizarea aceea sa vad cum e (in prima faza am vrut 535i dar apoi am vazut o lista cu preturi si imi permit deocamdata un 550i cu absolut toate optiunile disponibile in momentu actual, zic actual pt ca miau zis ca din 3 februarie o sa puna si cotiere incalzite care habar n-am la ce te-ar ajuta da no), si mi-a zis ca poate sa-mi aduca masina peste 2 saptamani, am zis ca inebunesc. Apoi am scos 500 de euro de la spate si mi i-am pus in palma si am dat mana cu el, la care zice e asa luminat la fatal : aaa stai sa vezi ce noroc avem una chiar aici in spate, imi venea sa-i rup picioarele, am fost la testdrive (am mai fost odata la testdrive cu 550i dar acum voiam sa vad 550iX). Si vreau sa va spun ca e o bestie sub acoperire, daca o vezi asa poti sa crezi ca e 520d daca nar avea modelu scris pe spate.

Mi-au aratat baietii o lista cu optionale, si am niste idei fixe in legatura cu cateva lucruri, vreau sa fie neaparat Alpine white si chiar daca nu au la BMW asa ceva vreau in interior lemn de cires. Am trimis un mail la BMW Deutschland sa vad daca pot sa ma rezolve de un interior cu lemn de cires. Raspunsu imi vine maine pe la 11 dimineata din ce mi-au spus si daca raspunsu e afirmativ la ora 3:45 e un avion dragut care zboara la Munchen si o sa fiu in el daca raspunsu e afirmativ :twoup:).

 

Cat despre varsta mea si faptu ca imi castig banii singur as putea sa va spun povestea mea pe topicul asta daca am voie.

Edited by Wilson
Link to comment
Share on other sites

Cat despre varsta mea si faptu ca imi castig banii singur as putea sa va spun povestea mea pe topicul asta daca am voie.

 

Hai povesteste-ne, suntem numai ochi si urechi.

 

Apoi am scos 500 de euro de la spate si mi i-am pus in palma si am dat mana cu el, la care zice e asa luminat la fatal : aaa stai sa vezi ce noroc avem una chiar aici in spate, imi venea sa-i rup picioarele,

 

Interesant. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Cat despre varsta mea si faptu ca imi castig banii singur as putea sa va spun povestea mea pe topicul asta daca am voie.

 

Hai povesteste-ne, suntem numai ochi si urechi.

 

Apoi am scos 500 de euro de la spate si mi i-am pus in palma si am dat mana cu el, la care zice e asa luminat la fatal : aaa stai sa vezi ce noroc avem una chiar aici in spate, imi venea sa-i rup picioarele,

 

Interesant. :twoup:

+1

curaj,curaj.... :)

Link to comment
Share on other sites

Mda, eu nu pot intelege cum pot unii sa cumpere o masina pe care nu-si permit sa o intretina, si aici vorbesc de diferente mari intre statutu social si masina, gen am bani sa intretin un 320d da de ce sa numi iau eu 530 sau 535....Cunosc persoane care stau in garsoniere, poarta aceleasi haine cate o saptamana da ei conduc 750, 760 si lista poate continua. Sunt romani aici in spania care pleaca in romania cu bani la ei (imprumutati) sa se dea mari ca au bani si se intorc aici si platesc un an, doi la datoriile alea... E un baiat de vreo 25 sau 26 de ani care are apartament langa mine si apartamentu lui are o valoare de piata de cam 700 si ceva de mi de euro (are cu o baie in plus fata de al meu si asta il face cu 150k mai scump n-am habar de ce dar mie imi convine) si vreau sa va spun ca singura masina care o are e un 325i si nu-l consider deloc un om prost. Mi-a spus ca masina pe care o conduce trebuie sa-i staisfaca nevoile si atat si de la el am invatat o chestie : Masina nu mai arata de mult clasa sociala

Scz de off

Link to comment
Share on other sites

In Madrid, e o zona centrala nu te gandi ca sunt asa imense preturile nu te speria :twoup:). Bun acu povestea mea.

Pai eu aveam 17 ani si familia mea era saraca (am avut saptamani in care traiam pe baza de cartofi cu ceapa) (tin sa mentionez ca nu am frati sau surori si asta a fost un lucru bun pentru ca nea fost greu 3 dapai daca eram mai multi). Imi scapa numele tombolei , in fine o tombola la care mama mea a castigat 5000 de dolari (erau ceva bani prin 2003-2004). I-a pus deoparte si mi i-a dat cand am implinit 18 ani (si le multumesc din toata inima pt ca fara ei eram si acu acolo) . Mi-am cumparat prima masina, o dacie 1310 fabricata la 24 martie 1977 (asta tin minte exact doar a fost prima masina) pe care am dat 5 milioane jumate , era praf dar ma puteam misca cu ea la targuri si alte dastea, vindeam haine si alte chestii textile. Cand am strans ceva banuti mi-am luat inima in dinti si am plecat in spania. Acolo am lucrat in domeniu barurilor si a restaurantelor (am fost chelner si barman cateva luni) iar apoi am luat un bar in chirie pe care l-am cumparat 7 luni mai tarziu atunci erau preturile mult mai mici. Era primul meu bar :X. Dupa ceva timp m-am pus pe picioare. M-am simtit si inca ma simt atat de indatorat fata de parinti mei incat am stat in chirie pana acu 2 ani doar ca sa le fac lor casa, am preferat sa le fac lor casa inloc sa-mi fac mie. Apoi a mai urmat un bar si inca unu si inca unu (la un momentdat si un restaurant). Apoi totul a mers de la sine, am inceput sa ma descurc. (cand am ajuns in spania aveam ceva bani la mine dar nu stiam limba nu stiam nici macar orasele prea bine doar Madrid si Barcelona atat stiam)

Edited by Wilson
Link to comment
Share on other sites

Hai sa iti spun si eu o poveste. Sunt pe forumul asta din 2004, deci se fac cam 7 ani. De-a lungul timpului, ne-au calcat pragul diverse personaje, unu mai interesant ca altul. In fiecare an mai aparea cate unul care se lauda cu ce M3 si-a cumparat ca ulterior sa aflam ca de fapt avea 14 ani, si altii de genul asta, imi e greu sa imi amintesc de toti acum. La un moment dat, a aparut tot asa unu din Spania, tot ne vorbea de masina, bani multi, chestii, noi avand experienta alora dinainte, am fost asa un pic cam reticenti si n-am prea dat crezare la ce spunea el, asa ca l-am rugat sa ne filmeze ca sa vedem si noi ca ne spune adevarul. Iata ce a iesit:

 

Link to comment
Share on other sites

Incomparabile din punct de vedere al filozofiei dupa care sunt construite da sunt de acord, dar sunt concurenti directi la toate clasele (aproape). BMW iti ofer ceva mai dinamic, m-ai sportiv alea alea stii la ce ma refer. Mercedes iti ofera mai mult lux, mai multa eleganta, mai mult confort, mai multa invidie de la vecini :twoup:). Eu stau in centru Madrid-ului si tot mi se fura emblema de pe capota (si S-klasse-ul vecinului meu scapa neatins da cat de curand ii rup eu emblema daca il prind ca el mi-o rupe pe a mea) si in momentu de fata am 2 embleme originale in casa de rezerva.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.