Jump to content

Vand E36 M3


M3REX

Recommended Posts

super tentanta masina. Ceva de vis :) Imi place si starea in care se prezinta.

Referior la impozit am vazut ceva, potentiale solutii. Am sa le investighez si eu zilele astea. Statul asta roman ma exaspereaza cu taxele :)

Oricum bafta la vanzare! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pt. consiliere baieti!

 

R3X - scuza`ne OFF-topicul dar incecam sa gasim o solutie si pt tine si pt noi :)

 

Tehnic ce ne poti spune despre masina ?

 

Nu te supara pe mine ca spun verde in fata dar mai intai ar trebui sa citesti macar vreo ora despre M si cutia SMG (pe scurt - schimba mai repede ca un om) si dupa aia sa te lansezi in afirmatii.

 

Toata lumea (si eu ) zice ca e ok, ca e super pretul dar nici unul nu ne bagam pentru ca nu ne permitem luxul sa apreciem o masina deosebita, probabil ca daca ar fi avut 3000cmc si 300cp s-ar fi dat mult mai usor.

 

Multa bafta... sa dai de un filon de bani si sa n-o mai vinzi! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

cand am vazut anuntul ''vand E36 M3'' am crezut ca e o gluma...

 

iar apoi pretul... alta gluma...serios, in germania nici macar unul lovit nu il iei la banii astia! cum a mai zis cineva, mai bine o vinzi acolo ca iei mult mai mult!

 

cum se poate vorbi in acelasi enunt despre un M3 si impozitul platit pe el!? e o masina de vis, nu e una pt oricine! trebuie sa recunoastem ca multi isi permit sa il achizitioneze, dar putini isi permit sa il intretina...

 

mai putin decat splendid nu se poate spune...

Link to comment
Share on other sites

mie pozele nu-mi spun mare lucru , pretul la fel de bine poate reflecta starea tehnica , asa ca nu va mai hazardati cu minunea secolului . Poate o testeaza cineva interesat si ne spune mai multe . A fost pe aici E46 cu 11k si s-a vandut greu .
Link to comment
Share on other sites

Mda...

Cum adica nu o impune? Cel caruia i-o vinzi nu trebuie sa o inmatriculeze, nu o sa fie el dator la finante cu impozitu?

Am spus ce era de spus, singura problema e la vanzare, insa o asa masina nu merita vanduta. Pana in momentul in care cumparatorul nu vrea sa o vanda, nu vor fi probleme, pot trece 20 de ani asa.

Link to comment
Share on other sites

Mda...

Cum adica nu o impune? Cel caruia i-o vinzi nu trebuie sa o inmatriculeze, nu o sa fie el dator la finante cu impozitu?

Am spus ce era de spus, singura problema e la vanzare, insa o asa masina nu merita vanduta. Pana in momentul in care cumparatorul nu vrea sa o vanda, nu vor fi probleme, pot trece 20 de ani asa.

 

E dificil sa urmaresc ce scrii si rationamentul tau! In fine, nu conteaza!

Masina ARATA binisor! Si, intr-adevar, este pentru cineva care stie ce este un M3, mai ales acest model! DACA si o inspectie tehnica la BMW va spune ca este "ok - tehnic", devine o ocazie! Pana atunci, insa , ......

Iar cine o va cumpara va trebui sa se astepte la cheltuieli semnificative pentru intretinere! Pacat este faptul ca sunt multi, chiar si aici, pe forum, care-si ingrijesc masinile prin garajele amicilor, cu piese de provenienta dubioasa, sau second!

Asta e o masina care trebuie ingrijita "ca la carte!"

Bafta la vanzare!

Link to comment
Share on other sites

EU intrebam initiatorul topicul date tehnice despre masina, nu pe tine :twoup: Chill !

Va rog sa-mi spuneti ce anume va intereseaza ca '' date tehnice''? Putere, capacitate,in cat face suta,cand am schimbat uleiul?

Link to comment
Share on other sites

Cred ca prin "date tehnice" lumea vrea sa afle starea tehnica actuala a masinii, daca sunt piese de schimbat, ceva nefunctional, etc. Datele tehnice gen lungime, latime, capacitate cilindrica, in cat timp face suta, etc...cred ca le poate accesa oricine pe net.

 

Au reaparut probleme la cutie? Vad ca acum vreo 2 ani ai avut ceva batai de cap: http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=39455&hl=

Link to comment
Share on other sites

EU intrebam initiatorul topicul date tehnice despre masina, nu pe tine :twoup: Chill !

Va rog sa-mi spuneti ce anume va intereseaza ca '' date tehnice''? Putere, capacitate,in cat face suta,cand am schimbat uleiul?

 

Din cate stiam eu, mai aveai o cutie manuala...sau a ramas in Anglia?

Btw: o cutie manuala in cel mai rau caz costa 1000 euro, in rest nu vad ce alte probleme ar mai putea ridica aceasta masina, in conditiile in care motorul functioneaza in parametri normali...vor fi multe discutii legate de aceasta masina, insa cel care o va cumpara nu o sa regrete!

Inca odata bafta la vanzare!

Edited by benarcis
Link to comment
Share on other sites

balesc de nu mai pot la masina; as cumpara-o cu ochii inchisi in defavoarea celor 2 e39 540 scoase la vanzare.

cine o cumpara e un om norocos :twoup: (si e bine de updatat ce zice colegul mikken)

 

cat despre variante evazive pt. plata impozitului e mai fezabil ce spune wlf decat hartii nefinalizate in Ro; nu de alta dar sistemele informatice si controlul informatiilor in RO (care tin de finante) nu au cum decat sa se imbunatateasca (fiind aproape la pamant pana acum) iar pe foamea asta cred ca-i aprox cap de lista

 

 

on: schimb cu e34 tds? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 4 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.