Jump to content

Modificare kilometraj


babanu

Recommended Posts

dar ce are masina? nu mai merge bine daca are multi km in bord?? :twoup:

 

nu e de asta .... si-o schimbat ceasurile de bord (avea modelul fara indicator de consum) ... si da intradevar s-o ales cu niste ceasuri de bord care arata muuuuult mai mult decat cele care erau pe masina ... :)

mama ce s-a atacat lumea pe aici ...

oricum ... sa dai km indarat e o practica comuna ... si din pacate nu numai la samsari ...

Link to comment
Share on other sites

Ca sa te ajut un pic sa stii ca si eu i-as da sub 100.000....Stii de ce?Pentru ca de exemplu anul trecut m-a lovit un handicapat si am primit dauna totala la masina de la asigurare,dar pentru ca avea peste 100.000 km s-a considerat uzura la motor mare si am pierdut 900 euro la asigurare.Cel putin cu atat luam eu mai mult daca masina avea sub 100.000.......Asa ca daca vrei sa o tii pentru tine da-i inapoi la 60.000 daca poti ca in caz de vreun accident (doamne fereste) tu o sa ai de castigat!Eu unul am lasat-o asa ca am bagat-o la vanzare si am pastrat km reali,dar daca o mai tin cred ca o sa-i dau inapoi!
Link to comment
Share on other sites

Ca sa te ajut un pic sa stii ca si eu i-as da sub 100.000....Stii de ce?Pentru ca de exemplu anul trecut m-a lovit un handicapat si am primit dauna totala la masina de la asigurare,dar pentru ca avea peste 100.000 km s-a considerat uzura la motor mare si am pierdut 900 euro la asigurare.Cel putin cu atat luam eu mai mult daca masina avea sub 100.000.......Asa ca daca vrei sa o tii pentru tine da-i inapoi la 60.000 daca poti ca in caz de vreun accident (doamne fereste) tu o sa ai de castigat!Eu unul am lasat-o asa ca am bagat-o la vanzare si am pastrat km reali,dar daca o mai tin cred ca o sa-i dau inapoi!

MEN,cine naiba ar crede (chiar si in caz de accident) ca un e36 are "doar"60000km ca aia de la asigurari in nici-un caz.... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Ca sa te ajut un pic sa stii ca si eu i-as da sub 100.000....Stii de ce?Pentru ca de exemplu anul trecut m-a lovit un handicapat si am primit dauna totala la masina de la asigurare,dar pentru ca avea peste 100.000 km s-a considerat uzura la motor mare si am pierdut 900 euro la asigurare.Cel putin cu atat luam eu mai mult daca masina avea sub 100.000.......Asa ca daca vrei sa o tii pentru tine da-i inapoi la 60.000 daca poti ca in caz de vreun accident (doamne fereste) tu o sa ai de castigat!Eu unul am lasat-o asa ca am bagat-o la vanzare si am pastrat km reali,dar daca o mai tin cred ca o sa-i dau inapoi!

MEN,cine naiba ar crede (chiar si in caz de accident) ca un e36 are "doar"60000km ca aia de la asigurari in nici-un caz.... :twoup:

Sa dovedeasca ei ca are mai putin.....Poate e masina de sambata duminica si in rest am alta masina....Ideea e ca atat am pierdut eu la asigurare.Si asta mi-a aratat chiar inspectorul ala de daune ca il cunosteam.....

Link to comment
Share on other sites

:twoup: :) :) buna asta

 

Imi pare rau ca nu am dat-o la zero cand am luat-o :twoup: , o faceam din nou virgina , ca am auzit ca se poarta operatiile de acest gen (la femei ma refer :twoup:)))

Link to comment
Share on other sites

Mai flacai dar ce ati sarit asa in sus? Care este problema defapt? Nu am voie sa-mi modific kilometrii in bord dupa bunul plac? Pot sa-mi pun si sigla de M3 pe ea si nu e treaba voastra, pot sa-i dau chiar foc si iarasi nu e treaba voastra...

Revenind acum la topic, pentru ceilalti useri mai deschisi la minte, daca stiti pe cineva care sa presteze un asemenea seriviciu contra unei sume de bani v-as multumi daca mi-ati spune. Intradevar mi-am schimbat ceasurile de bord si din pacate masina donatoare avea mai multi kilometrii decat a mea si ma deranjeaza vizual daca nu indica corect cat are masina defapt.

Si stati linistiti, am pastrat ceasurile originale, cand o sa vand masina o sa le pun in portbagaj in cazul in care noul propietar o sa vrea sa le monteze sa verifice spusele mele.

Link to comment
Share on other sites

Revenind acum la topic, pentru ceilalti useri mai deschisi la minte, daca stiti pe cineva care sa presteze un asemenea seriviciu contra unei sume de bani v-as multumi daca mi-ati spune.

 

incearca la santos_carbon cel care ti-a tunat masina....el trebuie sa stie neaparat,de sase ani face tunning,trebuie sa stie si sa reseteze kilometri :twoup:) ...ai fost la el la tunning si acuma cauti pe altu sa-ti reseteze km??

 

uite linkul despre care vorbesc :)

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...40&start=40

Edited by severus_phantom
Link to comment
Share on other sites

Revenind acum la topic, pentru ceilalti useri mai deschisi la minte, daca stiti pe cineva care sa presteze un asemenea seriviciu contra unei sume de bani v-as multumi daca mi-ati spune.

 

incearca la santos_carbon cel care ti-a tunat masina....el trebuie sa stie neaparat,de sase ani face tunning,trebuie sa stie si sa reseteze kilometri :twoup:) ...ai fost la el la tunning si acuma cauti pe altu sa-ti reseteze km??

 

uite linkul despre care vorbesc :)

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...40&start=40

eu vad ca deja devine o chestie personala nu doar de neincredere cum ai zis tu! chiar as vrea sa stiu si te rog sa imi raspunzi tu la o intrebare: care este problema ta de fapt? si unde vrei sa ajungi? deja te comporti ca un copil mic care sare din colt in colt ca sa fie bagat in seama! deja ai primit mult mai multa atentie decat meriti !

Link to comment
Share on other sites

Daca eram in Arad ma ajutai tu? Sau nu stii tu dastea? :twoup:

 

esti simpatic...

 

eu vad ca deja devine o chestie personala nu doar de neincredere cum ai zis tu! chiar as vrea sa stiu si te rog sa imi raspunzi tu la o intrebare: care este problema ta de fapt? si unde vrei sa ajungi?

 

te-am intrebat doar daca tu scrii dump-ul si atat....la pretul asta mic cu care faci tu tunning doar asta e explicatia...dar nu mi-ai raspuns....daca tu scrii dump-ul i-ti trimit si eu un dump ca sa mi-l modifici si sa-mi spui cat ma costa....nu te enerva nu e nimic personal....

Link to comment
Share on other sites

scuze de off-topic dar am si eu o problema cu ceasurile de bord: ceasul de benzina, consum si temperatura nu mai indica. Acele sunt functionale (probate cu alta placa de baza). Le-am curatat o data si si-au revenit, insa dupa 1000km iar s-au stins. Recent am schimbat toti condensatorii de pe placa de baza cu unii noi, insa acele tot refuza sa se ridice. Astept un sfat de la cunoscatori (electronisti)...

Referitor la topicul de fata, cred ca sunt singurul cu ideea nebuna sa dea kilometrajul in fata: +200,300.000

post-13397-0-17150500-1297339084_thumb.jpg

Edited by cobrelu
Link to comment
Share on other sites

scuza-ma dar pana acum am schimbat toti condensatorii de pe placa de baza + un circuit BD137 si m-au costat 4lei; nu s-a dovedit a fi de la ele, dar chiar pe incercate daca o iau si schimb toti tranzistorii, diodele si piesele electronice de pe placa (trebuie sa o gasesc eu pe cea defecta) nu cred ca depasesc 50 de lei per total - si o sa am electronice noi pe ea. Nu ma risc sa cumpar ceasuri de bord care au oricum >15 ani vechime, deci este o loterie.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.