Jump to content

M.M.D.


lucianWRC

Recommended Posts

a iesit faina rau masina! :thumbsup:

P.S.spune-mi si mie te rog ce dimensiuni are si de unde ai comandat nr de inmatriculare din spate

Dimensiunea cred ca este din cate imi amimtesc 30x14 cm si l-am comandat la un centru de personalizat numere inmatriculare (cost 65 de lei).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Daca tot nu mai am e90(vandut) si pana vine e90 LCI am ramas cu ursu asa ca am zis sa-l incaltam bine:

- disc frana fata/spate EBC turbo groove

- placute frana fata spate EBC redstuff

- amortizoare fata spate KAYABA excel G

- flanse amortizore fata/spate Lemforder

Arcurile sunt EIBACH asa ca nu le-am mai schimbat.

post-8826-0-79407000-1333720817_thumb.jpg

Edited by lucianWRC
Link to comment
Share on other sites

cumpara-ti o tabilta de numar de inmatriculare in alb de la centrul unde l-ai facut pe asta de germania si vorbim sa iti scrie unul cu caractere romanesti un prieten...asa o sa ai probleme mai putine si nu da ncii asa urat.

 

mie personal nu imi plac caraterele alea.

Link to comment
Share on other sites

cumpara-ti o tabilta de numar de inmatriculare in alb de la centrul unde l-ai facut pe asta de germania si vorbim sa iti scrie unul cu caractere romanesti un prieten...asa o sa ai probleme mai putine si nu da ncii asa urat.

 

mie personal nu imi plac caraterele alea.

Multumesc de ajutor, la vremea cand l-am facut vroiam cu caractere RO dar nu am gasit "prietenul", nici eu nu ma omor dupa DE. Dupa ce cumpar placuta te contactez pe pm sa vedem cum facem.

Edited by lucianWRC
Link to comment
Share on other sites

Multumesc de ajutor, la vremea cand l-am facut vroiam cu caractere RO dar nu am gasit "prietenul", nici eu nu ma omor dupa DE. Dupa ce cumpar placuta te contactez pe pm sa vedem cum facem.

 

 

asa bro, fa ursu gigea :goodjob:

ciar merita, e o masina speciala :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ieri au fost montate toate piesele enumerate mai sus. Impresii:

- suspensie + flanse = schimbare radicala de comportament, este o "placere"sa iei o groapa, nu se aude nimic.

- frane = soc dupa primele franari, nu-mi venea sa cred cum "scartie" ursul din toate incheieturile, clar este o imbunatatire remarcabila.

Acum urmeaza sistemul audio, merg pe cass OEM cu boxe dedicate ...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Multumesc de aprecieri, m-am tot uitat de jante si ... BBS RS peste 1000 euro pe 16, poate unele pe 15 ca-s mai omenesti la pret. Oricum astept si pareri din partea voastra.

P.S. I-am comandat nuca oe de M iluminata si inele cromate pt ceasuri. Am vrut si cotiera oe dar nu mai este la vanzare.

Link to comment
Share on other sites

Fara nici o modificare, intra exact la gaurile de fabrica. Nu am nimic oem pe masina in domeniu de muzica. Boxe am bagat niste JVC-uri, doar ca la boxele care le gasesti in magazine, au niste site deasupra sa arate frumos, la sitele alea trebuie sa renunti ca altfel nu au loc. Pui boxele (pe fata le prinzi de suportu metalic si apoi le acoperi frumos cu ornamentu oem). Pe spate la fel, dai capacu jos, unde sunt boxele si o sa vezi 4 locuri de surub. Iti pun o poza cum sunt montate pe spate sa iti faci o idee. La mine mai sunt si niste boxe mai mici puse de fostu proprietar un fel de tweetere(nu a avut nici ala ce face). Idee e ca nu am avut cum sa renunt la ele ca ramanea gaura.

post-6010-0-47594700-1349451151_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.