Jump to content

V-ati colanta masina?


Laur R.

  

270 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

da!

nu m-am gandit neaparat la cum se strica vopseaua cand o scoti sau ca n-o mai vinzi, nu ma intereseaza atat de mult cat ma intereseaza efectele pe care le poti obtine fata de vopsea (ma refer la culori mate, folii texturate.. tare!)

as vrea ceva matte candy red :) ma mai gandesc pana se mai incalzeste putin

Link to comment
Share on other sites

Depinde si pe ce masina vrei sa faci toate ghidusiile astea.

Pe o masina serioasa nu merge, vorba unora mai sus, sa umbli cu cioara vopsita.

 

Profunzimea, umbrele, asptectul general al unei vopsele de calitate, nu o sa o aiba niciodata nici mama autocolantului.

Link to comment
Share on other sites

nu mi-as colanta masina nici pe gratis

 

o faci alba si cand deschizi usa e neagra sau alte culori

in plus de asta la usi pe interior se vad toate imperfectiunile si mi se pare chitch

ori o vopsesti ori o lasi asa

parerea mea

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Salutare,

 

Eu m-am gandit sa colantez masina viitoare, mai ales dupa ce am vazut in spatele blocului unde stau un E39 colantat cu un negru mat foarte putin lucios care ii confera un aspect foarte mijto. Ma intreb insa cum rezista la spalatorie colantul asta, ca jetul ala pare destul de puternic si ma gandeam daca rezista.

Pe langa asta as mai avea o curiozitate pt cine stie. Sunt unele masini in special e90 am vazut care au plafonul colantat gen de da impresia ca e de sticla, un negru lucios or something, stiti ceva despre asta?

Eventual o firma mai de incredere imi puteti recomanda?

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Scuza-ma, dar mie mi se pare tziganie maxima ce-si pun unii pe plafon sa para din sticla ... iar daca mai vorbim si de masini albe ... ghiul, bratara si lant de aur mai lipsesc ... si sa nu uit ... ciorapi albi si pantofi de lac :pirate:

 

nu mi-as colanta masina niciodata ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

De obicei o colantare scoate in evidentĂŁ imperfectiunile si defectele caroseriei, la care se mai adauga si proasta calitate a materialului folosit!

Asadar eu sunt de pĂŁrere ca o revopsire(casco) este mult mai indicata!

De obicei cei care vad masini colantate, nu vad imediat si anumite defecte, dar cand o faci pe a ta....e nasol!:)

Link to comment
Share on other sites

Am votat da!

Am colantat E46-le dupa ce in urma vosirii de acum 3 ani (vopsire de proasta calitate facuta la o firma de renume), pe 2 din elementele de caroserie s-a exfoliat lacul si arata ca naiba. Am optat pt. o folie oracal metalizata care sa fie apropiata de nuanta initiala a vopselei originale.

Rezultatul este ca arata superb.

Link to comment
Share on other sites

eu nu as cumpara in veci o masina colantata ....Asa ca voi puteti sa le colantati , luati in calcul cat pierdeti daca revopsiti 2-3 piese la masina ca nu arata nu stiu cum si cat pierdeti la vanzare si vedeti unde iese avantajul :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

La vechea masina am avut colant pe capota si plafon. Nu am avut probleme cu acel colant aproape 4 ani. Masina am vandut-o si proprietarul a scos colantul, a facut un polish integral si masina arata ca noua. Daca se colanteaza la o firma cu recomandari (nu pentru client ci pentru firma) nu vor fi probleme. Colantul a fost pus in septembrie 2008 iar poza este din primavara anului 2011.

http://img835.imageshack.us/img835/9777/57235495.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.