Jump to content

bmw 2800 CS


INTERCEPTOR

Recommended Posts

iti dai seama magarie, sa vii cu asa cva facut perfect, si cu alta pe masura, chiar daca nu-i bmw, in fata la una din cele 2 dughene de "smecheri", si sa t asezi la vorba cu fundul p bordura cu o sticla d cola si seminte, gen "intalnire la circ"...distractie maxima...

 

mochetele alea tip vechi, din bucati si bordurate cu vinilin / piele, ce migala si c smecherie era la ele...

Edited by brownshark
Link to comment
Share on other sites

mie sincer interiorul mi se pare cel mai greu de refacut. Si tablaria. La mecanica ii mai dai de cap, mai citesti un DIY, mai ai noroc sa cunosti un mecanic bun (din cate stiu nu e cazul la tine ca am inteles ca esti de meserie) dar ce migaleala dracului e acolo si grja constanta..

Iti urez success si sper sa o poti pastra si avea grija de ea, in ciuda necazurilor momentane..

Link to comment
Share on other sites

MS domi...

mi a cam dat bataie de cap mocheta.....dar a iesit... nu prea s croitor de fel dar am facut o pana la urma....cand o sa fie bani o sa refac si pielea de pe scaune.nu mi place ca nu e intinsa cum as vrea eu.si mai lipsesc xxx chedere si piesulici.dar in timp.poate va fi normala.pana atunci nu mi fac griji decat de bani.in rest sunt capabil sa refac orice de la surubele pana la vopsitorie.oricum tre sa o revopsesc. ma gandesc la NEGRU...jet black

Link to comment
Share on other sites

Bravo!, stii cum se spune ca speranta moare ultima. O parere personala, seria CS impreuna cu 507-le sunt in top zece, cele mai frumoase masini ever. Punkt. Inca o dovada ca "Deutschland Ăźber alles". Fara comentarii inutile, va rog! . Cu deosebit respect, Rico E10 1600-2
Link to comment
Share on other sites

sal rico..........507 e de vis.....cs momentan am..sper sa l fac mai frumusel decat este:P culoarea e prea tipatoare.desi place la toata lumea.cred ca o sa o fac neagra sau albastru f inchis.sau cine stie .poate tot asa mov o fac.pana atunci astept primavara.sa dau cu ea in gropi si canale

 

rico .desi am masina de 8 ani.inca nu stiu daca 2000 tilux ul meu este tot e 10....cica ar fi alt cod tu ai idee:PP ai gasit pe undeva ceva documentatii??

Link to comment
Share on other sites

MS domi...

mi a cam dat bataie de cap mocheta.....dar a iesit... nu prea s croitor de fel dar am facut o pana la urma....cand o sa fie bani o sa refac si pielea de pe scaune.nu mi place ca nu e intinsa cum as vrea eu.si mai lipsesc xxx chedere si piesulici.dar in timp.poate va fi normala.pana atunci nu mi fac griji decat de bani.in rest sunt capabil sa refac orice de la surubele pana la vopsitorie.oricum tre sa o revopsesc. ma gandesc la NEGRU...jet black

 

pielea a fost schimbata sau este cea originala?

masina e de vis !

Edited by unvicont
Link to comment
Share on other sites

eee nu mai imi ardee mie sa starnesc invidie zi oftica intre bmw isti.care apreciaza bien.care nu la revedre.sti tu ce zic.a mea nu o sa fie niciodata perfecta.eu nu s perfect nici masinile mele nu vor.fi...nu pt ca nu vreau.ci pt ca nu pot.financiar.in rest viziune pasiune si placere .este la maxim

omule,respect maxim :bow: este o masina de colectie,o piesa pentru pasionatii hardcore bmw.cine nu apreciaza o astfel de raritate?in locul tau as incerca s o pastrez cat mai originala...si asa o sa i creasca valoarea in timp..ca vinul vechi. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

si in toti acesti ani am crezut ca este e 10:PP

in fine.pielea nu etse originala.cam totul este restaurat, refacut .originala.nu are cum sa mai fie.

dar pluteste si ea.inca nu este o epava ruginita:PP mai e de munca.dar incet incet.poate ajunge o masina.....ms pt aprecieri.eu nu mi am luat masina ca s avaloreze mult .eu am luat masinile care mi au placut.de care m am simtit atras si legat cu ceva.........altfel imi luam un e 38 the new edge,care mi place cel mai mult din gama noua.....si nu ma mai chinuiam atata:PP dar am ales si am simtit, sa fiu old:PP

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

[desi am masina de 8 ani.inca nu stiu daca 2000 tilux ul meu este tot e 10....cica ar fi alt cod tu ai idee:PP ai gasit pe undeva ceva documentatii??]

 

Salut,

 

Cred ca codul este E121 , nu stiu daca am voie sa postez link-uri sa te edifici, dar am niste poze.

 

http://img827.imageshack.us/g/bmw2000tiie1211966.jpg/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.