Jump to content

m-am saturat.


Bec

Recommended Posts

da, m-am saturat de mecanicii luminii. acum am nevoie de niste sfaturi si sugestii. toata treaba incepe asa:

1.cand franez mai violent imi apare senzorul de la placute in bord (sunt noi,si senzori si tot schimbate la AB)

2. mi-a aparut in bord cum ca nu imi merg pozitiile pe spate (apare si dispare "figura")

3. claxonul d`odata nu mai "canta" cum trebuie.. facea urat (i-a trecut)

4. imi apre in bord acum ca nu imi merge un far pe stanga (faza scurta nu merge am vazut)

cam asta ar fi cu partea electrica :blink:

suparerea pe mecanici - ca sunt neseriosi (poate nu toti) (nu are rost sa dezvolt)

din frica (generata de faptu`ca nu am nici o tangenta cu mecanica da what the hell, nimeni nu s-a nascut invatat) sa nu fac vre-o belea mai mare am evitat pe cat posibil sa ma apuc de mesterit la masina dar frate nu se mai poate. am vazut niste DIY postate foarte clar si nu o sa ezit sa le folosesc (multam omu`). acum poate imi zice cineva cam ce e de facut.. cred ca daca e un scurt sau ceva de genu asta nu am ce sa ii fac in fata blocului.. in fine sa incepem prin incercarea de a schimba becul, nu?

ce fel de bec? cum? astept.. multam si imi cer scuze pt. incoerenta postului, sper sa intelegeti da doar ce am dat de nea mecanicu care "zambea amabil" :)

Edited by Bec
Link to comment
Share on other sites

ar mai fi o faza cu eroare din bord referitor la far: o mai fi avut odata becul ars si a ramas o eroare in ecu , si pana nu o stergi apare mereu indiferent daca tu ai schimbat becul deja

140445[/snapback]

 

Mai eu nu cred... eu am demontat un far odata si a trebuit sa merg undeva fara farul ala. Bineinteles ca aveam eroare in bord. Dar cum am pus farul la loc, eroarea a disparut.

Link to comment
Share on other sites

eu iti zic cum am patit la E46. mi s-a ars un xenon. bun , l-am schimbat, dar in ecu a ramas o eroare , si mereu mie in bord imi aparea cum ca as avea inca becul ars, am fost la service am sters eroarea si totu a fost ok dupa.

140455[/snapback]

 

Interesant... o fi vorba de 2 versiuni de soft diferite...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.