Jump to content

Instalare Bluetooth OEM


535i

Recommended Posts

Nu stiu cum il conectez la navigație sau ce conectez dacă ma poți ajuta ?? Antena si restul stiu sa le conectez

 

Ai telefon pe masina si vrei sa pui Bluetooth?

Ce an de fabricatie este masina? Ce modul de sunet ai? Navigatia este din fabrica?

Te pot ajuta cu retrofitul.

Edited by manole2000
Link to comment
Share on other sites

Este un e46 din 98 am navigație mare montata de mine nu are telefon am toatĂŁ instalația de la tel modulul antena bluetooth si vreau doar sistemul bluetooth sa pot conecta telefonul mobil la nav

Se poate? Mersi mult

 

Si in viitorul cel mai apropiat :) vreau sa montez cam pe spate dak ma poți ajuta. Mersi

Link to comment
Share on other sites

Când spui că "sistemul bluetooth" la ce te referi? La modulul ULF sau la ce? În programul WDS găseşti toate informaţiile necesare pentru legarea modulului de bluetooth.

http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/en/

Pentru cameră îţi trebuie modulul TV.

Edited by Rcc-67
Link to comment
Share on other sites

Este un e46 din 98 am navigație mare montata de mine nu are telefon am toatĂŁ instalația de la tel modulul antena bluetooth si vreau doar sistemul bluetooth sa pot conecta telefonul mobil la nav

Se poate? Mersi mult

 

Si in viitorul cel mai apropiat :) vreau sa montez cam pe spate dak ma poți ajuta. Mersi

 

 

Daca ai modul de sunet BM54 este simplu. Daca ai BM24 iti mai trebuie un amplificator pentru iesirea de la ULF.

Link to comment
Share on other sites

salutare, cum imi pot da seama daca am sau nu bluetooth in masina??? am butonul in volan si microfonul sus langa lampa cu becuri?? sub cotiera nu am nimic. masina e un touring. cine ma poate sfatui de unde sa incep cautarea...

Cred ca trebuie sa ai si modulul in portbagaj... mi se pare ca e cel conectat pe fibra optica, in stanga cum deschizi portbagajul, unde e triunghiul reflectorizant...

Link to comment
Share on other sites

m-am uitat in spate acolo si nu cred ca am asa ceva .. am facut si cateva poze..

Cred ca fibra e conectata in modulul cel negru, stanga, modulul de deasupra CDului..

Se poate sa ai posibilitate de conectare bluetooth!

 

m-am uitat in spate acolo si nu cred ca am asa ceva .. am facut si cateva poze..

Cred ca fibra e conectata in modulul cel negru, in stanga modulului de deasupra CDului..

Se poate sa ai posibilitate de conectare bluetooth!

Link to comment
Share on other sites

Cred ca trebuie sa ai si modulul in portbagaj... mi se pare ca e cel conectat pe fibra optica, in stanga cum deschizi portbagajul, unde e triunghiul reflectorizant...

E46 nu are fibra optica!

 

m-am uitat in spate acolo si nu cred ca am asa ceva .. am facut si cateva poze..

 

Ce monitor ai la navigatie? Iti apare "Telefon" in meniu?

Este posibil sa ai doar pregatire pentru telefon.

 

Cand soliciti informatii pe un forum este bine sa dai cat mai multe detalii despre masina: model, an de fabricatie,....!

Edited by manole2000
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

masina e un 318D Touring din 2004 cu motor de 1995cmc, 85 kW, euro4. navigatia actuala e un VDO Dayton PC 5400/00. in meniul navigatiei am "telefon" si cred ca ai perfecta dreptate cand ai zis ca masina a fost pregatita odata cu montarea navigatiei in 2007(am factura). am gasit pe net mai multe scheme ala nevigatie mele unde arata cum se pot monta o gramada de chesti: telefon, tv, dvd, camera masalier, ecrane in tetiere, etc. pe navigatia respectiva...
Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca poti face tare multe cu navigatia aia. Am si eu aceeasi navigatie si mi-am dorit sa pot monta camera de mers inapoi, dar n-am reusit. M-am consultat cu mai multa lume care a avut sau s-a intalnit cu aceasta marca de navigatie si mi-au recomandat sa caut altceva.

Cu Kenbobo ne-am uitat la semnificatiile firelor, poate facem vreo adaptare, dar nimic. Am vazut ca navigatia suporta tv,dvd, camera de mers inapoi, dar doar marca lor. In plus o camera de mers inapoi e scumpa si n-ai loc unde s-o pui.

Daca stie cineva cum se poate face o intrare video la navi,astept pareri.

Link to comment
Share on other sites

Am vazut ce se poate pune pentru ca am rascolit tot internetul. Cand am cautat preturi la camera de mers inapoi mi s-au parut mari. In plus ai vazut ce camera au? Cum si unde o montezi? Imi displace faptul ca nu poti conecta nimic din ce nu e facut de ei la sistemul instalat pe masina.

Se pare ca singura varianta e cu navigatie(ex. Ersin, Eonon), cum si-au pus si alti colegi, iar navi astea stiu sa faca multe. Iar o camera de mers inapoi ce se poate lega la navigatiile astea arata foarte bine, Oem.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 year later...
salutare ma poate ajuta si pe mine cineva. Am un 320xd din 2009 si mi-am tot batut caput cu optiunea bluethooth si am observat ca in portbagaj am modulul mulf2 cu cabluri conectat dar in functia idrive nu apare functia phone. Stie cineva cum se poate activa sau trebuie codat cumva
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Buna seara, ajutati-ma va rog cu un raspuns. Am un E46 320d/2004 cu cd BMW business si buton de bluetooth pe consola dintre scaune, sub cotiera. Vreau sa conectez telefonul(iphone4) prin bluetooth. Urmez pasii cu tinut apasat butonul de sub cotiera, pun contactul la poz. 1,tin apasat pentru inca 3 sec, eliberez si nu imi apare BT Pairing pe afisajul cd. Ce ar putea sa fie, siguranta, modul bluetooth ars? Ceva pareri....
Link to comment
Share on other sites

Buna seara, ajutati-ma va rog cu un raspuns. Am un E46 320d/2004 cu cd BMW business si buton de bluetooth pe consola dintre scaune, sub cotiera. Vreau sa conectez telefonul(iphone4) prin bluetooth. Urmez pasii cu tinut apasat butonul de sub cotiera, pun contactul la poz. 1,tin apasat pentru inca 3 sec, eliberez si nu imi apare BT Pairing pe afisajul cd. Ce ar putea sa fie, siguranta, modul bluetooth ars? Ceva pareri....

 

Rezolvat. Se poate inchide!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.