Jump to content

toba zgomotoasa pentru E46 disel


Oprea David

Recommended Posts

salut. am o intrebare.. am un bmw 320 E46 disel din 2002 ... stie careva ceva toba care sa faca un zgomot tare.. gros .. ceva de genu asta

http://www.youtube.com/watch?v=dfGbvWknbyg

si mai tare si mai gros daca se poate ..

am citit undeva ca daca scoti catalizatorul, sa ramane toba directa trage si mai bine si se aude mai tare.. astept parerile voastre. mersi anticipat!

Link to comment
Share on other sites

stiu :) .. eu am zis "ceva de genu" adica un zgomot cam ca si ala .. mai astept alte pareri. mersi

ce trebe sa fac ca sa se auda tare si gros, ce toba trebe sa pun.. avand in vedere ca e un disel, pentru ca din cate am inteles nu se aude la fel ca un benzinar.

Edited by Oprea David
Link to comment
Share on other sites

Sa-ti pui o toba cu motor pe benzina :D

acum serios vorbind nu ai ce sa pui sa scoti un sunet frumos dintr-un 2 litri disel si chiar daca pui ceva se va auzi foarte aiurea mai ales cand o turezi si schimbi viteza....se aude un fasait din cauza turbinei :nea: ...am vazut asa ceva la vreo 2 cocalari,unu avea golf disel cu o toba din aia intoarsa si isi inchipuia ca are motor 3000 benzina... :bashwall:

Edited by 535i
Link to comment
Share on other sites

dar tu ai catalizatorul?

bineinteles ca am catalizator,ce faceam fara catalizator cu un 6 in linie diesel vechi de 10 ani ? furnal ? am renuntat doar la finala ...suna ceva,dar nu cum m-am asteptat.Oricum, ma auzi "bine rau" cand trec pe langa tine :yahoo: .Glumeam acuma la urma ! :LMAO:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

nu stiu ce sa zic .. al meu e din 2002, motor 2000 .. o sa ma interesez sa vad daca se poate sa pun o toba directa, fara catalizator .. sigurat trebe sa se auda mai bine :| .. si un final ... remus sau nu stiu .. ceva sa se auda gros ..

 

Crede-ma ca nu ti-ai dori sa mergi fara catalizator, nu o sa te mai tii cu consumul la ea... am cativa prieteni care au testat deja....

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

da...si daca faci si evacuarea aiurea fara cap poti pierde si cuplu ;)

eu am dat jos primul catalizator cel de dupa turbina unde vine prinsa sonda lamda si nu am observat nici o crestere a consumului intr-un an de zile.am o usoara impresie ca fuge un pic mai bine.din cate am inteles turbina reuseste sa evacueze mai bine gazele.zgomotul este fix la fel.

daca cineva crede ca e gresit ce am facut rog sa imi dea o explicatie.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

salut. am o intrebare.. am un bmw 320 E46 disel din 2002 ... stie careva ceva toba care sa faca un zgomot tare.. gros .. ceva de genu asta

http://www.youtube.com/watch?v=dfGbvWknbyg

si mai tare si mai gros daca se poate ..

am citit undeva ca daca scoti catalizatorul, sa ramane toba directa trage si mai bine si se aude mai tare.. astept parerile voastre. mersi anticipat!

nu e adevarat eu am scos catalizatorul si nu face nimic deosebit de alte masini,ideea e ca ajuta turbina,deaceia leam scos

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.