BMWClub: Articol: Ratacit in propria tara - BMWClub

Jump to content

• 12 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • This topic is locked

Articol: Ratacit in propria tara

#21 User is offline   d-rive 

• muhahahahaaaa
  • Group: Members

Posted 10 March 2011 - 09:10

View PostCiupanezu, on 09 March 2011 - 22:09, said:

Desi suna ciudat, eu ma simt ratacit in Romania.

Tu esti ratacit de felul tau. Esti un amalgam de lucruri foarte bune si frumoase alaturi de momente de ipocrizie, frustrari si alte tipuri de macinari interioare.
Sunt sigur ca odata cu trecerea timpului ai sa te rodezi in viata si ai sa fii un roman ok si reprezentativ pentru aceasta natie.

La varsta ta, cu cat ai sa afli mai multe, cu atat mai mult ai sa constati ca esti (mai) ratacit :)
Toti (aproape) am trecut prin asta :D
Cu timpul o sa se mai iroseasca din ceata dar nu pentru ca ai sa devii mai intelept, ci pentru ca o sa-ti pese mai putin. Tragic dar adevarat.

Daca te consoleaza cu ceva, sunt si eu poate mai ratacit ca tine pe aici si probabil am aceleasi frustrari oferite de lumea ce ma inconjoara.
Sunt sigur ca mai sunt multi altii in situatia asta.
0

#22 User is offline   Similea 

• MUS
  • Group: Banned
  • Interests:Ilknur Pintilie

Posted 10 March 2011 - 09:23

View Postd-rive, on 10 March 2011 - 09:10, said:

Tu esti ratacit de felul tau. Esti un amalgam de lucruri foarte bune si frumoase alaturi de momente de ipocrizie, frustrari si alte tipuri de macinari interioare.
Sunt sigur ca odata cu trecerea timpului ai sa te rodezi in viata si ai sa fii un roman ok si reprezentativ pentru aceasta natie.

La varsta ta, cu cat ai sa afli mai multe, cu atat mai mult ai sa constati ca esti (mai) ratacit :)
Cu timpul o sa se mai iroseasca din ceata dar nu pentru ca ai sa devii mai intelept, ci pentru ca o sa-ti pese mai putin. Tragic dar adevarat.

Daca te consoleaza cu ceva, sunt si eu poate mai ratacit ca tine pe aici si probabil am aceleasi frustrari oferite de lumea ce ma inconjoara.

Ce, e vreunul sa nu se simta asa? Intradevar, cu timpul ajungi sa nu-ti mai pese de "complexul social". Cauti refugiu in alte simboluri. Mie, de exemplu, imi pasa de paduri.

Misto, topicul e incadrat la "stiri" :twitch:

This post has been edited by ihearto: 10 March 2011 - 09:25

0

#23 User is offline   Ice_man 

• Senior

Posted 10 March 2011 - 11:01

Cine stie, poate intr-o zi, o sa fim si noi o lume perfecta :rolleyes: :

http://traficul.org/wp-content/uploads/2011/01/rq57p6ehp71a1o9xi5zw-1024x819.jpg
0

#24 User is offline   d-rive 

• muhahahahaaaa

Posted 10 March 2011 - 11:09

Ce de-a taxiuri :hyper:
0

#25 User is offline   Ciupanezu 

Posted 10 March 2011 - 12:53

View PostSoare Mrs, on 10 March 2011 - 01:22, said:

Legat de ce ai zis de emisiuniile TV , gen "Un Show Pacatos , Acces Direct , Happy Hour ..ma rog , care or mai fi ..." eu ma uit la ele , dar nu ca ma intereseaza prea mult ce a facut X sau Y , ma uit doar ca sa ma amuz , imi place sa-i vad cat de penibili sunt . Apar la TV sa spuna , s`ar putea sa fiu gravita , alta isi face testul de sarcina in direct , alta , uite eu ma epilez , m-am culcat cu nu stiu cati , m-am culcat cu nu stiu cine . Eu ma uit , dar sincer , imi e groaza cand ma gandesc ca vara-mea de 14 ani se uita la ele . Dar sunt convins ca exista persoane care vor sa fie ca ele , sunt convins ca si ele se cred Tonciu , Varciu si mai stiu eu cine.

Te uiţi o dată să te amuzi, hai de două ori, dar să te uiţi în fiecare zi doar din amuzament?

Eu sunt sigur că cei care se uită zilnic la astfel de emisiuni se regăsesc în invitaţi.

View Postbmw318ci, on 10 March 2011 - 07:08, said:

Sincer, de ceva vreme incoace aproape ca am renuntat la tv (doar Discovery si national g. Chanel) pentru o scurta perioada de timp am crezut ca am innebunit ca am eu impresia ca sunt toate prostituate si ca mi-am luat panica de tv si de lumea nebuna de la tv!

Acelaşi lucru l-am făcut şi eu.

Am renunţat inclusiv să mă uit la Sinteza Zilei şi Mircea Badea.
Emisiunile astea reprezintă o pierdere de vreme, ţi se repetă de parcă eşti prea prost să-ţi dai seama că totul e rău, că totul e rău şi că totul e rău.
Iar Mircea Badea îţi explică în toate felurile ce şmecher e el. Obositor şi plictisitor...

View Postd-rive, on 10 March 2011 - 09:10, said:

Nu-i adevărat.
De ipocrizie şi frustrare mai bine nu vorbeşti tu pentru că există şi din partea ta destule exemple.

Dacă ajungem să nu ne mai pese, ajungem la pasivitate şi asta e o chestie foarte negativă.

This post has been edited by Ciupanezu: 10 March 2011 - 12:57

0

#26 User is offline   d-rive 

• muhahahahaaaa

Posted 10 March 2011 - 13:03

Ce-ti mai place sa arati cu degetul catre altii.
Nu eu am facut expunerea asta ci tu. Nu are importanta ce fel sunt eu in discutia asta, ci tu. Despre tine era vorba.

Daca tu crezi ca e o scuza pentru tine aratand cu degetul inspre altii cum ca si ei sunt asa, eu nu mai am nimic de comentat. Tine de inteligenta :goodjob:

Cuvintele de mai sus arata ca nu sunt ipocrit. Eu recunosc ceea ce am facut sau cum sunt. Tu esti constient de ceea ce iti spun eu ca esti dar ti-e imposibil sa accepti ideea ca e asa. Tocmai de aia esti ratacit, asa cum chiar tu spui :bye:

This post has been edited by d-rive: 10 March 2011 - 13:05

2

#27 User is offline   Ciupanezu 

Posted 10 March 2011 - 13:09

N-am chef de mizeriile tale.

Ai obiceiul ăsta de a posta într-un mod echilibrat de 5-6 ori, iar apoi postezi o mizerie ca să înclini balanţa în mod negativ.

Erai ipocrit strict pe discuţia aia la care făceai referire.
Îmi ziceai mie de piraterie când tu cu siguranţă piratezi muzică sau filme, chiar dacă nu întotdeauna.
Dacă tu faci acelaşi lucru, trebuia să te abţii să-mi dai mie exemplul respectiv.
Dacă ai făcut-o, eşti ipocrit. Nu avem ce altceva să discutăm.

Dacă discutia anterioară ar fi fost despre pirateria, nu despre furt, n-aş fi postat nimic negativ pentru că nu sunt ipocrit.
Pentru mine pirateria online şi furtul nu reprezintă acelaşi lucru.

Degeaba postezi ok de atâtea ori când apoi postezi în astfel de moduri.

This post has been edited by Ciupanezu: 10 March 2011 - 13:14

0

#28 User is offline   d-rive 

• muhahahahaaaa

Posted 10 March 2011 - 13:13

Da, eu sunt ipocrit, asa e. Nu am contrazis sau negat vreodata asta.
Problema o ai tu. In mod evident ai fost ipocrit si nu doar pe o simpla problema ci mai multe.
Noi nu negociem daca esti ipocrit sau nu, ca esti, discutam daca recunosti sau nu. Si nu recunosti si te enervezi si nu mai ai aceeasi consistenta in discutii cand faci asta :LMAO:

P.S. vrei sa-ti fac un printscreen cu ecranul calculatorului meu sa iti arat ca folosesc programe cu licenta si alte alea? In general nu iau nimic fara sa platesc dar ce nu gasesc sa cumpar, asa e, le iau de pe net. Tu iei tot ca cica e mai comod, asta a fost argumentul tau :rofl:

Hai ca te-ai enervat iar :D
2

#29 User is offline   Ciupanezu 

Posted 10 March 2011 - 13:14

Nu sunt un om ipocrit.

Pa!
1

#30 User is offline   Mihai! 

• Group: Contributors

Posted 10 March 2011 - 13:15

Poate totuși încetați cu certurile astea care nu duc la nimic!
Și aici și pe e60 vs 1310.

:excl:
0

#31 User is offline   d-rive 

• muhahahahaaaa

Posted 10 March 2011 - 13:17

@Ciupa.
Fa un poll sa votam :rolleyes:

Calmetoa. Toti suntem ipocriti, fie ca vrem, fie ca nu vrem. De multe ori nu depinde de noi lucrul asta.
Poti sa te bati cu pumnul in piept cat vrei ca nu esti ca inevitabil, implacabil destinul, esti si tu :D

Asa si cu ratacirea asta de care faci aducere aminte in topicul asta. Multi avem in comun astea si ca si ipocrizia, nu tin de noi, nu tin de voia sau fara voia noastra.

L.E. Mihai, nu e un topic tehnic si nu ne certam. Doar ne contrazicem si noi. Topicul e unul de corazon, e normal sa fie diferente de opinii. Din partea mea discutiile se vor limita in zona bunului simt.

This post has been edited by d-rive: 10 March 2011 - 13:18

0

#32 User is offline   Ciupanezu 

Posted 10 March 2011 - 13:19

Nu am de gând să fac nici un poll, fă tu unul despre tine daca-ţi arde de sondaje.

Eu nu sunt ipocrit deloc, vorbeşte despre tine dacă ai chef de aşa ceva.

Tocmai d-aia au audienţă emisiunile alea despre care vorbeam eu.

Românului îi place circul, îi place scandalul...

This post has been edited by Ciupanezu: 10 March 2011 - 13:22

0

#33 User is offline   d-rive 

• muhahahahaaaa

Posted 10 March 2011 - 13:22

Era o gluma cu sondajul :D

La fel si ce ti-am zis... o sa vezi tu, o sa-ti foloseasca mai tarziu ce-ti fac eu tine acum :D

Stii cum face pisica cu soricelul. Il mai trage de codita din cand in cand si-l chinuie. Nu ca ar vrea sa-l manance ca na, sunt colocatari. Asa si noi, pana vine catelul si ne lamureste pe amandoi :drinks:

This post has been edited by d-rive: 10 March 2011 - 13:24

0

#34 User is offline   Ciupanezu 

Posted 10 March 2011 - 13:25

Îţi dai prea multă importantă, nu o să-mi folosească la absolut nimic.

Te percep negativ pentru că eşti tu însuţi guvernat de sentimente negative.

Îţi vine mult mai uşor să dai cu piatra decât să pui o cărămidă ca să ridici un perete, îţi vine mai uşor să spui ceva urât decât să dai un îndemn pozitiv şi preferi să spui că nu e vina ta pentru că totul se întâmplă fără voia noastră.

Nu-i adevărat, nu te obligă nimeni să faci astfel de lucruri în afară de propriul tău caracter.

Aici reies adevăratele caractere pentru că suntem oarecum anonimi.

This post has been edited by Ciupanezu: 10 March 2011 - 13:29

0

#35 User is offline   d-rive 

• muhahahahaaaa

Posted 10 March 2011 - 13:29

Ei na. Ia adu tu un macar un mic argument afirmatiilor tale facute mai sus :D
Eu nu imi dau nicio importanta. De fapt are valoare importanta care ti-o dau alti oameni si nu importanta care ti-o dai tu insuti.
Eu degeaba ma dau mare daca nu ma crede nimeni :thumbsup:
Cam asta faci tu. Ne zici ca nu esti ipocrit si vrei ca noi sa te si credem. Asta in conditiile in care tu insuti te contrazici prin actiunile si afirmatiile tale :rolleyes:

Te rog frumos sa nu te superi pe mine dar in afara de faptul ca sunt racit varza, sunt pe jos de ras din cauza ta, ma amuzi intr-un mod inocent, simpatic :console:

This post has been edited by d-rive: 10 March 2011 - 13:30

2

#36 User is offline   Ciupanezu 

Posted 10 March 2011 - 13:32

Nu vreau să aduc nici un argument și nici nu vreau să discut cu tine. Nimic.
0

#37 User is offline   Mihai! 

Posted 10 March 2011 - 13:33

De ce continuați să vă jucați cu ești ipocrit, ba nu sunt, ba ești, ba nu!

Serios, vă șterg posturile dacă nu încetați. Fiind un articol îl citesc mai multe persoane, nu cred că sunt interesate să vă vadă pe voi cum aruncați unu-ntr-altul
0

#38 User is offline   KIP 

• ...................
  • Group: Banned

Posted 10 March 2011 - 13:35

Discuta pe marginea articolului, nu se jignesc, nu vad unde e probolema si de ce se doreste atata cenzura ?!
0

#39 User is offline   Ciupanezu 

Posted 10 March 2011 - 13:35

Să se închidă topicul şi gata, nu stau acum să mă ia un puşti de 18 ani cu ameninţări când nu e cazul.

N-are ce face, se bagă aiurea în seamă, d-aia a şi vrut atâta să fie moderator, să se bage în seamă, să facă el regulile, să arate băţul.
De ce? Pentru că în viaţa reală nu e luat în seamă din cauza vârstei, pentru că trebuie să tacă atunci când ăia mai mari discută.

This post has been edited by Ciupanezu: 10 March 2011 - 13:37

0

#40 User is offline   Mihai! 

Posted 10 March 2011 - 13:40

ăia mari discută
Zău, nu-ți mai acorda atâta importanță.

Nu răspunde că nu intru în polemicile tale
0

Share this topic:

• 12 Pages +
  • 1