BMWClub: Articol: Ratacit in propria tara - BMWClub

Jump to content

• 12 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • This topic is locked

Articol: Ratacit in propria tara

#41 User is offline   Ciupanezu 

• Group: Members

Posted 10 March 2011 - 13:42

Te-ai băgat aiurea, nu se înjura nimeni, nu se certa nimeni, nu se ameninţa nimeni şi vii tu să tot arăţi băţul că eşti verde şi îţi permiţi.

Nu-mi acord nici o importanţă, sunt un simplu utilizator, tu eşti cel care o face.

Pur şi simplu discutam, pentru asta e un forum, să discutăm cât mai liber.

Atâta timp cât discuţia e fără înjurături, nu e nevoie de prezenţa ta şi nici de băţul tău.

Am 6 ani peste tine, îţi garantez că în acest moment contează.
Scoate o fată în oraş, plimbă-te cu maşina, bucură-te de viaţă, învată pentru bac, astea sunt nişte discuţii care nu contează atât de mult încât să le monitorizezi non-stop.

This post has been edited by Ciupanezu: 10 March 2011 - 13:44

0

#42 User is offline   Krebs 

• Veteran

Posted 10 March 2011 - 13:44

View PostCiupanezu, on 10 March 2011 - 13:35, said:

nu stau acum să mă ia un puşti de 18 ani cu ameninţări când nu e cazul.

d-rive are 18 ani ?!? :)

This post has been edited by POIUYT: 10 March 2011 - 13:46

0

#43 User is offline   Ciupanezu 

Posted 10 March 2011 - 13:45

Vorbeam cu Mihai.
0

#44 Guest_poleposition_*

• Group: Guests

Posted 10 March 2011 - 13:46

View PostCiupanezu, on 10 March 2011 - 13:42, said:

Te-ai băgat aiurea, nu se înjura nimeni, nu se certa nimeni, nu se amenința nimeni și vii tu să tot arăți bățul că ești verde și îți permiți.

Nu-mi acord nici o importanță, sunt un simplu utilizator, tu ești cel care o face.

Pur și simplu discutam, pentru asta e un forum, să discutăm cât mai liber.

Atâta timp cât discuția e fără înjurături, nu e nevoie de prezența ta și nici de bățul tău.

Am 6 ani peste tine, îți garantez că în acest moment contează.
Scoate o fată în oraș, plimbă-te cu mașina, bucură-te de viață, învată pentru bac, astea sunt niște discuții care nu contează atât de mult încât să le monitorizezi non-stop.

Man, mie mi-a dat suspend 30 de zile Andrei92, pe vremea cand era mod si care cred ca avea 14 ani la vremea respectiva, so... :laugh:
0

#45 User is offline   Ciupanezu 

Posted 10 March 2011 - 13:47

Parcă 16 avea. :laugh:
0

#46 User is offline   Krebs 

• Veteran

Posted 10 March 2011 - 13:47

a ok :frantics:

0

#47 User is offline   KIP 

• ...................
  • Group: Banned

Posted 10 March 2011 - 13:49

18 de cand a implinit 30, poate ! :pardon:

Moderatorul chiar s-a bagat aiurea in topic-ul asta !

ON: Oricine mai are o farama de bun simt si de ganduri curate, nealterate de dorinte de imbogatiri rapide, furaciuni, inselatorii, calcat peste cadavre, etc se va simti ratacit in tara asta ! Cu toate astea, nu stiu de ce, probabil si dintr-o oarecare naivitate, eu inca sunt optimist, inca mai cred cu tarie ca luminita ni se va arata si noua, intr-un final.
0

#48 Guest_poleposition_*

Posted 10 March 2011 - 13:51

View PostCiupanezu, on 10 March 2011 - 13:47, said:

Parcă 16 avea. :laugh:

16, 14, tot una. Cand am mers la intalnirea de la Brasov era maxim stresat ca il bat, aproape ca-mi vorbea cu dumneavoastra cand m-a vazut :fear:

Desigur, n-a fost cazul. am fost civilizat. :sleep:

edit: ce dreq, ma seaca emoticoanele astea, nu se poate face ceva in sensul asta, una vreau sa pun alta apare... la dracu.

This post has been edited by poleposition: 10 March 2011 - 13:52

0

#49 User is offline   Bala 

• resistance is futile
  • Group: Moderators

Posted 10 March 2011 - 15:04

Cunosc persoane care se uita la astfel de emisiuni imbecile la televizor.

Cand merg in vizita la ei, si e pus TV-ul pe acele emisiuni mai auzi din cand in cand un: ah, uite-o si pe asta, ce haine are pe ea, sau uite asta s-a combinat cu nu stiu cine. Si evident la final auzi un: ce prosti sunt... Cum mai intreaba cineva ceva, cum stiu TOTUL despre x-uleasca ce a mancat, cat a dat pe telefon etc.

Nu ma uit la astfel de emisiuni. Mi se par penibile. Dar pentru altii este singura lor ocupatie. Vin acasa, dau drumul la tv si se uita. Apoi se culca si gata ziua. Aceste emisiuni nu mise par neaparat ca sunt pentru inculti ci mai degraba pentru oameni care au mult timp liber si scopul principal in viata este sa treaca timpul.

Pentru mine, emisiuni la care ma uit sunt: profesionistii, dupa 20 de ani, emisiunea lui Moise Guran, rar telenciclopedia (nu o prind niciodata) si cam atat.

P.S. Cred ca am tensiunea 200. MA dispera internet explorerul si nu am nici cum sa-l schimb :bashwall: :bashwall: :bashwall:

#50 User is offline   THX-1 

• Pasionat

Posted 10 March 2011 - 15:17

Ce spui tu in articolul asta e total adevarat nimic de comentat insa nu pot sa nu observ o oarecare influenta de idei si asemanari cu articole de-ale lui Mircea Badea si Ciutacu de unde cred ca te-ai si inspiratun pic.Macar un titlu mai original ai fi putut gasi.

This post has been edited by THX-1: 10 March 2011 - 15:19

0

#51 User is offline   CATSAN 

• Începător
  • Interests:Sportul cu motor; Fotografia

Posted 10 March 2011 - 15:35

Tara asta o sa fie ca lumea dupa ce o sa pice meteoritul peste ea si o sa murim toti si o sa se stearga de pe fata ei arhitectura gri cu bordurile puse din interes, balariile de pe câmp si gunoaiele aruncate la tot pasul. Sau credeti ca putem sa actionam noi, în locul meteoritului, cu vreo metoda umana? :frantics:
0

#52 Guest_poleposition_*

Posted 10 March 2011 - 15:53

Nu se mai uita nimeni pe National Geographic, Dicovery, Discovery World, Science, History, Travel etc ? :unsure: Sunt o gramada de emisiuni si documentare foarte interesante.

In afara de cele de mai sus, la TV ma mai uit doar la stiri si cand mai prind, "Romania te iubesc" sau "Apropo" cu Andi Moisescu si... cam atat.

Emisuni politice sau "sinteze" de tot felul nu mai urmaresc, sunt perfect capabil sa imi formez singur opiniile, nu am nevoie de parerile lui Gadea, Ciutacu, Badea si asa mai departe, pot gandi si singur.
0

#53 User is offline   d-rive 

• muhahahahaaaa

Posted 10 March 2011 - 16:00

Ciupanezule, ce-ai cu Mihai. Si-a zis si el parerea. Rau era daca facea ceva.
Cred ca ai supra-reactionat asupra lui. Faptul ca-l lovesti in "slabiciunea" lui, anume varsta, arata ca nu ai scrupule cu "dusmanul".

Daca e sa o luam pe considerente de varsta... unde ajungem?
P.S. nu ma intereseaza varsta nimanui atata timp cat e ok, cat e un om / o persoana rezonabila. Nasol e ca uiti ce faceai tu cand erai "verde".
Ehh, viata trece, omul se schimba.

Eu doar discutam deschis si relaxat si-mi place cum chit(z)ai cand te calca cineva pe codita. Tot ma chinui sa iti transmit ca e bine sa fii mai relaxat, dar tu nu si nu, batman-batman :LMAO:

P.P.S. daca un mod considera ca suntem in afara subiectului, chiar daca totusi aici e o zona sociala, eu nu ma supar daca se da putin cu mopul :goodjob:

+1 la ce zice Pole cu emisiunile.
1

#54 User is offline   sax1987 

• "PaSiOnAt"

Posted 10 March 2011 - 16:05

View Postpoleposition, on 10 March 2011 - 15:53, said:

Nu se mai uita nimeni pe National Geographic, Dicovery, Discovery World, Science, History, Travel etc ? :unsure: Sunt o gramada de emisiuni si documentare foarte interesante.

In afara de cele de mai sus, la TV ma mai uit doar la stiri

+1 Am stat 3 luni in tara si am avut mare noroc ca acasa avem HBO , HBO comedy , 2 cinemaxuri si vreo 3 discovery !!

Daca nu erau astea nu cred ca aveam la ce sa ma uit !

Am mers iarna asta mai des la cineva acasa si de fiecare data se uita toata lumea la "Nora pentru mama .." pe canal D cred .... Porcarie mai mare ca aia nu exista la TV ..

La stiri ma mai uit si eu dar la 7 sau mai tarziu ca la alea de la 5 sunt numai violuri de babe , crime.. sinucideri .. etc..

This post has been edited by sax1987: 10 March 2011 - 16:06

0

#55 User is offline   Oprea David 

• Nou venit
  • Pip

Posted 10 March 2011 - 16:23

fratii mei, nu stiu ce sa va zic. eu stau in italia si din punctul meu de vedere, nici intr-o tara nu e ca in romania :cry: .. in RO am toti prietenii, acolo e distractie, acolo am crescut, am copilarit si nu am de gand sa ma stabilesc in italia sau intr-o alta tara pt nimic in lume .. chiar maine vin in romania si nu mai plec pana la sfarsitul lui aprilie :D .. asta e parerea mea, acuma fiecare are punctul lui de vedere si ii liber sa creada ce vrea :) .. daca esti putin descurcaret, o duci bine si in RO :thumbsup: ..
0

#56 User is offline   Ice_man 

• Senior

Posted 10 March 2011 - 16:33

View PostOprea David, on 10 March 2011 - 16:23, said:

.. daca esti putin descurcaret, o duci bine si in RO :thumbsup: ..

Exact! Deci daca muncesti si-ti vezi de treaba, o duci prost. E normal?

Si ce inseamna "a te descurca"? Adica sa furi un pic. Daca ne-am descurca toti, unde am ajunge?
0

#57 User is offline   THX-1 

• Pasionat

Posted 10 March 2011 - 16:42

Apropo de mizeria din media,
Una dintre cele mai tari aparitii si puncte de vedere din ultima vreme la TV(invitat Teo de la Cafe Deko) :

Pe youtube aveti si partea a-2-a si a-3-a.

This post has been edited by THX-1: 10 March 2011 - 16:49

0

#58 User is offline   unvicont 

• Fan

Posted 10 March 2011 - 16:43

prea mult pesimism.
mai sunt si romani fericiti.
cei care au zilele pline nu prea au timp de urmarit emisiuni cu varietati la tv.
mai sunt si lucruri frumoase de care ne putem bucura zilnic. dar daca esti ipocrit sau negativist ...
1

#59 User is offline   Oprea David 

• Nou venit
  • Pip

Posted 10 March 2011 - 16:57

View PostIce_man, on 10 March 2011 - 16:33, said:

Si ce inseamna "a te descurca"? Adica sa furi un pic. Daca ne-am descurca toti, unde am ajunge?

ei tati, ai inteles gresit. a te descurca nu inseamna sa furi un pic ;) inseamna sa sti sa te invarti, sa ai ceva bani si sa-ti deschizi o afacere.. intr-un fel ai dreptate, ca multi fac lucruri mai putin curate, dar na.. nu putem face nimic :twitch:

View Postunvicont, on 10 March 2011 - 16:43, said:

prea mult pesimism.
mai sunt si romani fericiti.
cei care au zilele pline nu prea au timp de urmarit emisiuni cu varietati la tv.
mai sunt si lucruri frumoase de care ne putem bucura zilnic. dar daca esti ipocrit sau negativist ...

exact unvicont ;) ... gandim la fel

This post has been edited by Oprea David: 10 March 2011 - 17:08

0

#60 User is offline   Bala 

• resistance is futile
  • Group: Moderators

Posted 10 March 2011 - 16:59

View PostIce_man, on 10 March 2011 - 16:33, said:

Se poate sa te descurci si fara sa furi, fara sa profiti de altii. Trebuie munca, multa munca si mai ales de calitate. Daca le indeplinesti pe astea e ok. O duci bine.

Frustrant insa pentru mine in romania este fix atitudinea asta a gen @Ice_man: daca muncesti o duci rau. O duci bine doar daca furi.

Nu de putine ori am fost aratat cu degetul ca am E60. Nu mai zic de momentele cand ziceam ca l-am luat de nou. Mi s-a spus de multe ori ca parintii imi dau bani, sau ca ce am furat de am reusit sa imi iau BMW. Desi munceam mai tot timpul.

Cum incerc sa ma justific de am reusit sa-mi iau BMW, cum ca un an si jumatate am avut doua joburi in acelasi timp, sau ca acum am un job si lucrez si ca un fel de consultant la o alta firma apar vesnicile "autoscuze": AAAAAA sigur da, dar tu ai meserie cautata, ai avut noroc etc.etc.etc. si autoscuzele continua...

This post has been edited by Bala: 10 March 2011 - 17:01

Share this topic:

• 12 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • This topic is locked

1 User(s) are reading this topic