Jump to content

Articol: Ratacit in propria tara


Ciupanezu

Recommended Posts

Ce-ti mai place sa arati cu degetul catre altii.

Nu eu am facut expunerea asta ci tu. Nu are importanta ce fel sunt eu in discutia asta, ci tu. Despre tine era vorba.

 

Daca tu crezi ca e o scuza pentru tine aratand cu degetul inspre altii cum ca si ei sunt asa, eu nu mai am nimic de comentat. Tine de inteligenta :goodjob:

 

Cuvintele de mai sus arata ca nu sunt ipocrit. Eu recunosc ceea ce am facut sau cum sunt. Tu esti constient de ceea ce iti spun eu ca esti dar ti-e imposibil sa accepti ideea ca e asa. Tocmai de aia esti ratacit, asa cum chiar tu spui :bye:

Edited by d-rive
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

N-am chef de mizeriile tale.

 

Ai obiceiul ăsta de a posta într-un mod echilibrat de 5-6 ori, iar apoi postezi o mizerie ca să înclini balanţa în mod negativ.

 

Erai ipocrit strict pe discuţia aia la care făceai referire.

Îmi ziceai mie de piraterie când tu cu siguranţă piratezi muzică sau filme, chiar dacă nu întotdeauna.

Dacă tu faci acelaşi lucru, trebuia să te abţii să-mi dai mie exemplul respectiv.

Dacă ai făcut-o, eşti ipocrit. Nu avem ce altceva să discutăm.

 

Dacă discutia anterioară ar fi fost despre pirateria, nu despre furt, n-aş fi postat nimic negativ pentru că nu sunt ipocrit.

Pentru mine pirateria online şi furtul nu reprezintă acelaşi lucru.

 

Degeaba postezi ok de atâtea ori când apoi postezi în astfel de moduri.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Da, eu sunt ipocrit, asa e. Nu am contrazis sau negat vreodata asta.

Problema o ai tu. In mod evident ai fost ipocrit si nu doar pe o simpla problema ci mai multe.

Noi nu negociem daca esti ipocrit sau nu, ca esti, discutam daca recunosti sau nu. Si nu recunosti si te enervezi si nu mai ai aceeasi consistenta in discutii cand faci asta :LMAO:

 

P.S. vrei sa-ti fac un printscreen cu ecranul calculatorului meu sa iti arat ca folosesc programe cu licenta si alte alea? In general nu iau nimic fara sa platesc dar ce nu gasesc sa cumpar, asa e, le iau de pe net. Tu iei tot ca cica e mai comod, asta a fost argumentul tau :rofl:

 

Hai ca te-ai enervat iar :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Ciupa.

Fa un poll sa votam :rolleyes:

 

Calmetoa. Toti suntem ipocriti, fie ca vrem, fie ca nu vrem. De multe ori nu depinde de noi lucrul asta.

Poti sa te bati cu pumnul in piept cat vrei ca nu esti ca inevitabil, implacabil destinul, esti si tu :D

 

Asa si cu ratacirea asta de care faci aducere aminte in topicul asta. Multi avem in comun astea si ca si ipocrizia, nu tin de noi, nu tin de voia sau fara voia noastra.

 

L.E. Mihai, nu e un topic tehnic si nu ne certam. Doar ne contrazicem si noi. Topicul e unul de corazon, e normal sa fie diferente de opinii. Din partea mea discutiile se vor limita in zona bunului simt.

Edited by d-rive
Link to comment
Share on other sites

Nu am de gând să fac nici un poll, fă tu unul despre tine daca-ţi arde de sondaje.

 

Eu nu sunt ipocrit deloc, vorbeşte despre tine dacă ai chef de aşa ceva.

 

Tocmai d-aia au audienţă emisiunile alea despre care vorbeam eu.

 

Românului îi place circul, îi place scandalul...

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Era o gluma cu sondajul :D

 

La fel si ce ti-am zis... o sa vezi tu, o sa-ti foloseasca mai tarziu ce-ti fac eu tine acum :D

 

Stii cum face pisica cu soricelul. Il mai trage de codita din cand in cand si-l chinuie. Nu ca ar vrea sa-l manance ca na, sunt colocatari. Asa si noi, pana vine catelul si ne lamureste pe amandoi :drinks:

Edited by d-rive
Link to comment
Share on other sites

Îţi dai prea multă importantă, nu o să-mi folosească la absolut nimic.

 

Te percep negativ pentru că eşti tu însuţi guvernat de sentimente negative.

 

Îţi vine mult mai uşor să dai cu piatra decât să pui o cărămidă ca să ridici un perete, îţi vine mai uşor să spui ceva urât decât să dai un îndemn pozitiv şi preferi să spui că nu e vina ta pentru că totul se întâmplă fără voia noastră.

 

Nu-i adevărat, nu te obligă nimeni să faci astfel de lucruri în afară de propriul tău caracter.

 

Aici reies adevăratele caractere pentru că suntem oarecum anonimi.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Ei na. Ia adu tu un macar un mic argument afirmatiilor tale facute mai sus :D

Eu nu imi dau nicio importanta. De fapt are valoare importanta care ti-o dau alti oameni si nu importanta care ti-o dai tu insuti.

Eu degeaba ma dau mare daca nu ma crede nimeni :thumbsup:

Cam asta faci tu. Ne zici ca nu esti ipocrit si vrei ca noi sa te si credem. Asta in conditiile in care tu insuti te contrazici prin actiunile si afirmatiile tale :rolleyes:

 

 

Te rog frumos sa nu te superi pe mine dar in afara de faptul ca sunt racit varza, sunt pe jos de ras din cauza ta, ma amuzi intr-un mod inocent, simpatic :console:

Edited by d-rive
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

De ce continuaĂži sĂŁ vĂŁ jucaĂži cu eÂşti ipocrit, ba nu sunt, ba eÂşti, ba nu!

 

Serios, vĂŁ Âşterg posturile dacĂŁ nu ĂŽncetaĂži. Fiind un articol ĂŽl citesc mai multe persoane, nu cred cĂŁ sunt interesate sĂŁ vĂŁ vadĂŁ pe voi cum aruncaĂži unu-ntr-altul

Link to comment
Share on other sites

Să se închidă topicul şi gata, nu stau acum să mă ia un puşti de 18 ani cu ameninţări când nu e cazul.

 

N-are ce face, se bagă aiurea în seamă, d-aia a şi vrut atâta să fie moderator, să se bage în seamă, să facă el regulile, să arate băţul.

De ce? Pentru că în viaţa reală nu e luat în seamă din cauza vârstei, pentru că trebuie să tacă atunci când ăia mai mari discută.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Te-ai băgat aiurea, nu se înjura nimeni, nu se certa nimeni, nu se ameninţa nimeni şi vii tu să tot arăţi băţul că eşti verde şi îţi permiţi.

 

Nu-mi acord nici o importanţă, sunt un simplu utilizator, tu eşti cel care o face.

 

Pur şi simplu discutam, pentru asta e un forum, să discutăm cât mai liber.

 

Atâta timp cât discuţia e fără înjurături, nu e nevoie de prezenţa ta şi nici de băţul tău.

 

Am 6 ani peste tine, îţi garantez că în acest moment contează.

Scoate o fată în oraş, plimbă-te cu maşina, bucură-te de viaţă, învată pentru bac, astea sunt nişte discuţii care nu contează atât de mult încât să le monitorizezi non-stop.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Te-ai bĂŁgat aiurea, nu se ĂŽnjura nimeni, nu se certa nimeni, nu se ameninĂža nimeni Âşi vii tu sĂŁ tot arĂŁĂži bĂŁĂžul cĂŁ eÂşti verde Âşi ĂŽĂži permiĂži.

 

Nu-mi acord nici o importanÞã, sunt un simplu utilizator, tu eºti cel care o face.

 

Pur ºi simplu discutam, pentru asta e un forum, sã discutãm cât mai liber.

 

Atâta timp cât discuÞia e fãrã Înjurãturi, nu e nevoie de prezenÞa ta ºi nici de bãÞul tãu.

 

Am 6 ani peste tine, ĂŽĂži garantez cĂŁ ĂŽn acest moment conteazĂŁ.

Scoate o fatã În oraº, plimbã-te cu maºina, bucurã-te de viaÞã, Învatã pentru bac, astea sunt niºte discuÞii care nu conteazã atât de mult Încât sã le monitorizezi non-stop.

 

Man, mie mi-a dat suspend 30 de zile Andrei92, pe vremea cand era mod si care cred ca avea 14 ani la vremea respectiva, so... :laugh:

Link to comment
Share on other sites

18 de cand a implinit 30, poate ! :pardon:

 

Moderatorul chiar s-a bagat aiurea in topic-ul asta !

 

ON: Oricine mai are o farama de bun simt si de ganduri curate, nealterate de dorinte de imbogatiri rapide, furaciuni, inselatorii, calcat peste cadavre, etc se va simti ratacit in tara asta ! Cu toate astea, nu stiu de ce, probabil si dintr-o oarecare naivitate, eu inca sunt optimist, inca mai cred cu tarie ca luminita ni se va arata si noua, intr-un final.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

ParcĂŁ 16 avea. :laugh:

 

16, 14, tot una. Cand am mers la intalnirea de la Brasov era maxim stresat ca il bat, aproape ca-mi vorbea cu dumneavoastra cand m-a vazut :fear:

 

Desigur, n-a fost cazul. am fost civilizat. :sleep:

 

edit: ce dreq, ma seaca emoticoanele astea, nu se poate face ceva in sensul asta, una vreau sa pun alta apare... la dracu.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Cunosc persoane care se uita la astfel de emisiuni imbecile la televizor.

 

Cand merg in vizita la ei, si e pus TV-ul pe acele emisiuni mai auzi din cand in cand un: ah, uite-o si pe asta, ce haine are pe ea, sau uite asta s-a combinat cu nu stiu cine. Si evident la final auzi un: ce prosti sunt... Cum mai intreaba cineva ceva, cum stiu TOTUL despre x-uleasca ce a mancat, cat a dat pe telefon etc.

 

Nu ma uit la astfel de emisiuni. Mi se par penibile. Dar pentru altii este singura lor ocupatie. Vin acasa, dau drumul la tv si se uita. Apoi se culca si gata ziua. Aceste emisiuni nu mise par neaparat ca sunt pentru inculti ci mai degraba pentru oameni care au mult timp liber si scopul principal in viata este sa treaca timpul.

 

Pentru mine, emisiuni la care ma uit sunt: profesionistii, dupa 20 de ani, emisiunea lui Moise Guran, rar telenciclopedia (nu o prind niciodata) si cam atat.

 

P.S. Cred ca am tensiunea 200. MA dispera internet explorerul si nu am nici cum sa-l schimb :bashwall: :bashwall: :bashwall:

Link to comment
Share on other sites

Ce spui tu in articolul asta e total adevarat nimic de comentat insa nu pot sa nu observ o oarecare influenta de idei si asemanari cu articole de-ale lui Mircea Badea si Ciutacu de unde cred ca te-ai si inspiratun pic.Macar un titlu mai original ai fi putut gasi. Edited by THX-1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.