Jump to content

Articol: Ratacit in propria tara


Ciupanezu

Recommended Posts

Eu cred că da, prea îţi place polemica, circul, bătaia de joc.

 

În comparaţie cu activitatea mea de pe forum, viaţa reală e mult mai bogată.

 

Titulatura "tovarăşe" ţi se potriveşte ţie, tu erai ăla care regreta comunismul.

 

Normal ca nu esti necivilizat cu toata lumea. Necivilizat esti fata de cei care nu fac parte din comitet si emit o alta opinie contrar cu ceea ce crezi sau gandesti tu.

 

Sunt civilizat cu orice alt om civilizat.

 

Cum spuneam, nu stii decat sa jignesti. La acele abjectii nu iti raspund pentru ca mi-e greu sa cobor. Astea spun multe despre adevarata ta fata. :)

 

Nu ţi-e greu deloc să te cobori, eşti oricum mult mai jos, problema e că nu stăpâneşti un astfel de limbaj, nu prea te-au primit băieţii la fotbal, te lăsau în poartă unde erai singur, credeam că am stabilit că n-ai şcoala vieţii.

 

Se pare ca oameni ca mine mai sunt de vreme ce sintagme precum: "canta la alte mese", "Bine. Pa", "Hai pa", etc. mai folosesti si la adresa ta.

 

Aici ai dat eroare, poate ţi s-a ars sursa.

 

 

Te-ai gandit vreodata ca argumentele tale nu sunt neaparat cele logice sau cele mai bune din punctul altora de vedere? Iar pentru ca altii au alta opinie pe care, la randul lor, o sustin cu alte argumente, mai bune sau mai putin bune, asta nu inseamna ca sunt necivilizati. Bineinteles, sunt profani de vreme ce nu preaslavesc tinta aplauzelor comitetului.

Dacă aceleaşi argumente funcţionează cu o grămadă de oameni raţionali, problema e sigur în altă parte.

 

Tot o arzi cu faza asta cu comitetul.

 

În caz că n-ai observat, eu mi-am apărat întotdeauna punctul de vedere singur.

N-am avut niciodată nevoie de apărători.

Dacă unii utilizatori consideră că unele puncte de vedere pe care le am sunt corecte, este doar treaba lor dacă aleg să-şi exprime aprobarea în public.

Nu sunt manipulaţi de mine, nu e responsabolitatea mea ceea ce aleg ei să posteze.

 

P.S: Nu am nevoie sa-si piarda cineva timpul cu mine pe forum si nici sa fie in asentimentul meu. Pot trai fara lucrul asta. Eu nu am fost invatat sa ma tavalesc pe jos ca sa-mi dea, sa nu-mi dea, sa faca sau sa nu faca ceva mamica si/sau taticu' si nu sunt bulversat cand cineva ma contrazice. Tocmai d-aia nu ma supar, nu il consider dusman, nu ii port ranchiuna, nu incerc neaparat sa il evit, nu apelez la jigniri grosolane si nici nu il expediez brutal. ;)

 

Cum sa-ti fie acceptat vreun argument cand tu nu te pricepi decat sa jignesti daca cineva te contrazice? Ce argument sa poti accepta de la unul ca tine cand tu iti incepi orice raspuns pe care il dai intr-o polemica cu cineva, orice contrargument cum l-oi considera tu, prin a spune ca interlocutotul tau : "abereaza", "spune prostii", "spune tampenii, ineptii", "aiureaza", "iti iroseste timpul pretios", "profanul nu reuseste sa iti inteleaga adevarata valoare pe care o exprimi prin cuvinte" si bla, bla, asa mai departe.

 

Roaga-te la Doamne Doamne sa le dea parintilor sanatate, pentru ca altfel, cu o astfel de atitudine, nu te vad bine cand vei fi nevoit sa iti castigi singur painea. Vei interactiona foarte bine in felul asta. :(

 

Păi te tăvăleşti aici pe jos, aşa că tare mi-e frică de faptul că tu cunoşti prea bine felul ăsta de a fi al copilului care plânge pentru atenţie şi pentru ciocolată pentru că asta reprezinţi şi ai reprezentat.

Eu nu ceream nimic când eram nimic, nu aveam pretenţii, îmi vedeam de treabă şi atât.

 

Nu-i adevărat, cu oamenii normali mă comport normal.

Cum ţi-am spus, cu frustrăţii, cu oamenii cu probleme psihice sau cel puţin comportamentale, cu sociopaţii n-am cum să mă comport civilizat.

Cu ei nu poţi avea un dialog, trebuie să-i ignori.

De exemplu, acum vorbesc singur, orice scriu nu va ajunge la tine.

 

Îţi zic sigur că sunt mult mai pregătit pentru viaţă decât tine.

Tu vei fi cel care nu va realiza nimic decât prin intermediul părinţilor, eu am refuzat orice fel de ajutor din acest punct de vedere, nu mi-au dat părinţii loc de muncă, n-au dat nici un telefon ca să intru sau să mă angajez undeva, voi realiza totul prin forţele mele.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

De ce vorbesti asa despre tine? Exploreaza taramul distractiei, bucura-te de tine, eu am recunoscut doar ca ai argumente. Nu ne lipsi de farmecul asta.

Spun adevarul. Nu am de gand sa fac nimic de natura a deranja comitetul, asa ca incerc sa nu-l lipsesc de "farmecul asta". :rolleyes:

Edited by Bobo1987
Link to comment
Share on other sites

Spun adevarul. Nu am de gand sa fac nimic de natura a deranja comitetul, asa ca incerc sa nu-l lipsesc de "farmecul asta". :rolleyes:

 

Bobo, acum serios, se pare ca ai dreptate. :angry: Poate unii nu vor s-o recunoasca, insa, cand lucrurile sunt evidente (sa nu uitam ca adevarul iese ca untdelemnul la suprafata) orice argumentatie contrara este inutila.

Drept urmare, Comitetul, legal constituit, a decis MUSTRARE SCRISA pentru Ciupanezu. Lupta ta a inceput sa dea roade. Stim, este doar inceputul, cu o floare nu se face primavara, dar Ciupanezu trebuie sa stie la randul lui ca nu se mai poate asa.

 

O sa continuam sa supraveghem acest conflict surd. Bobo, nu mai esti singur! (asta in caz ca nu ai blog, lol)

Link to comment
Share on other sites

Gata, le-ai stabilit tu pe toate din nou ca un om mare. :console:

 

Faptul ca tu te consideri un om normal, civlizat, etc, etc., nu inseamna ca ai neaparat dreptate. Daca altii te vad altfel, asta nu inseamna ca aia nu au dreptate sau sunt anormali, necivilizati, iar jignirile nu am chef sa le reiau. Dar bineinteles, dreptatea ai tu si comitetul ca intotdeauna!

 

Uite un exemplu ca nu poti accepta o alta opinie. Ce nu este in asentimentul, automat este gresit, cine nu este in asentimentul tau este sinonim cu toate abjectiile pe care le debitezi la adresa lui!

 

Eu nu am realizat niciodata nimic prin intermediul parintilor. NICIODATA, indiferent daca aveau posibilitatea sa ma ajute! Am fost suficient de ambitios ca pana si pentru bacalaureat sa nu fac macar o ora de meditatie la nimic.

 

Mai mult decat atat, am lucrat in timpul facultatii, desi si eu puteam sa-mi permit ca altii sa nu lucrez daca nu voiam. Asa ca tu, care nu cunosti decat ce inseamna sa cheltui fara numar banii parintilor si nu stii cata valoare au pentru un tanar banii aia munciti si castigati de el, mult mai putini fata de ce putea primi de la parinti, insa mult mai valorosi, te rog, nu-mi da sfaturi de om versat, trecut prin viata! Nu tocmai tu care nu stii ce inseamna sa nu dormi in aceeasi casa cu parintii, care nu stie ce inseamna sa ingrijesti o masina din fortele proprii, care nu stii ce inseamna sa castigi un ban mucit de tine, nu muncit prin intermediul afacerilor lu' taticu' sau mamica.

 

Invata mai intai sa respecti ca sa fii respectat! Invata mai intai sa-i respecti si pe cei care au alta opinie fata de a ta ca sa fii respectat de altii care nu sunt in asentimentul tau! Imi imaginez de ce oameni te inconjori daca si-n realitate esti la fel... :pinch:

 

Bobo, acum serios, se pare ca ai dreptate. :angry: Poate unii nu vor s-o recunoasca, insa, cand lucrurile sunt evidente (sa nu uitam ca adevarul iese ca untdelemnul la suprafata) orice argumentatie contrara este inutila.

Drept urmare, Comitetul, legal constituit, a decis MUSTRARE SCRISA pentru Ciupanezu. Lupta ta a inceput sa dea roade. Stim, este doar inceputul, cu o floare nu se face primavara, dar Ciupanezu trebuie sa stie la randul lui ca nu se mai poate asa.

 

O sa continuam sa supraveghem acest conflict surd. Bobo, nu mai esti singur! (asta in caz ca nu ai blog, lol)

Nu, nu, nu, nuuu! Chiar nu pot accepta sa fiu sustinut de ranchiunosi si dusmanosi, cum de altfel nu simt nevoia sa fiu sustinut de nimeni! Eu am capacitatea de a interactiona si socializa si cu oameni care gandesc altfel decat mine.

 

In plus, noi nu am baut nicio bere impreuna, mi-am permis sa nu fiu de acord cu tine in toate problemele, deci te rog: fara astfel de actiuni de solidarizare, da? :console:

 

Multumesc oricum! Esti dragut! :sweat:

Edited by Bobo1987
Link to comment
Share on other sites

Eu nu prea inteleg Bobo1987 de ce ii duci atata grija lui Ciupanezu? Nici eu nu am muncit pana am terminat facultatea si bine am facut...am apucat sa ma bucur de tinerete , ce nu as da sa mai fiu la Poli acum...lasa ca are el timp toata viata sa munceasca.
Link to comment
Share on other sites

Eu nu prea inteleg Bobo1987 de ce ii duci atata grija lui Ciupanezu? Nici eu nu am muncit pana am terminat facultatea si bine am facut...am apucat sa ma bucur de tinerete , ce nu as da sa mai fiu la Poli acum...lasa ca are el timp toata viata sa munceasca.

Asta ai inteles, ca ii duc grija? Nici vorba, dar mi se pare aberant cand ma invata el treburi de genul celor cu scoala vietii. Nu pretind ca am scoala vietii, nici gand, de vreme ce varsta nu ma recomanda neaparat, cum de altfel nici trecutul meu nu m-a obligat sa o-nvat asa repede.

 

Dar nu pot accepta astfel de sfaturi de la unu' care la capitolul asta este cel putin la fel de afon ca mine, daca nu si mai rau. :blush:

Dar atat cat am putut, m-am descurcat singur si asta pentru ca asa am vrut eu.

Edited by Bobo1987
Link to comment
Share on other sites

Cu tine nu sunt civilizat, credeam că am stabilit asta.

 

Opinia ta nu trebuie să ţi-o accept eu, n-ai decât să latri la lună cât vrei dacă asta îţi place.

 

Nici nu mă gândeam că vei avea tăria de a recunoaşte, însă e clar, din moment ce ai ales drumul unei cariere în Drept, că te vei bucura de relaţiile pe care le au rudele tale despre care ai şi vorbit pe forum.

 

Probabil ai fost împins de la spate să lucrezi şi în timpul facultăţii, iar tu, ca un nepoţel ascultător, n-ai întârziat să faci întocmai.

 

Vorbe goale, ai maşină cumpărată de părinţi, discursul ăsta nu se potriveşte deloc cu cel anterior când regretai comunismul şi spuneai că în perioada comunistă ţi-ar fi fost mult mai bine.

Cu alte cuvinte, te-ai fi bucurat fără remuşcări de nişte avantaje pe care acum nu le poţi avea, însă asta spune câte ceva despre caracterul tău.

 

Pe tine nu pot să te respect pentru că nu am ce să respect.

 

Eşti un amalgam de vorbe false, cu caracter moralizator, spui doar lucruri în care nu crezi, iar pe alocuri te dai de gol şi reiese adevărata ta faţă.

 

Nu poţi fi un om corect si principial aşa cum vrei să pari, însă in acelaşi timp să spui că Buhnici e băiat bun chiar dacă ia bani ca să scrie diverse tâmpenii sau că nu e nimic rău că în comunism, rudele tale s-au bucurat de anumite avantaje iar tu ai mâncat portocale până era să pocneşti.

Cu maşina aia a ta probabil că nu mergi niciodată dacă vrei să te creadă cineva că o întreţii din banii tăi.

 

Oricum, nici nu mai stau să analizez, e clar că n-are rost să te bag în seamă, tu practic nu exişti, eşti doar o umbră.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Eu nu prea inteleg Bobo1987 de ce ii duci atata grija lui Ciupanezu? Nici eu nu am muncit pana am terminat facultatea si bine am facut...am apucat sa ma bucur de tinerete , ce nu as da sa mai fiu la Poli acum...lasa ca are el timp toata viata sa munceasca.

 

E invidios, frustrĂŁrile lui vorbesc pentru el.

 

ĂĂži dai seama cĂŁ l-au ĂŽmpins de la spate pĂŁrinĂžii sĂŁ munceascĂŁ dupĂŁ ce a terminat liceul, iar el, normal cĂŁ a executat comanda.

 

ĂnsĂŁ acum se simte deranjat de faptul cĂŁ alĂžii stau bine mersi Âşi nu muncesc pentru cĂŁ n-au ĂŽncĂŁ nevoie, iar asa ĂŽl deranjeazĂŁ.

La fel cum Îl deranjeazã cã alÞii au maºini cu motoare mai mari decât maºina lui, ce sã faci, viaÞa e nedreaptã ºi tristã, comunismul s-a terminat, portocalele sunt pe sfârºite.

Link to comment
Share on other sites

Se pare ca acest topic are nevoie de o pauza.

S-a ajuns de la faptul ca Ciupanezu este ratacit in Romania, pana la... nici nu mai stiu unde. Pana la nevoia lui de a raspunde fiecarui comentariu ne-omagial in maxim 1 ora (stiu ca dincolo dadeai ca termen 24 de ore, deci nu inteleg de ce te grabesti)

 

Voi ce ziceti?

Link to comment
Share on other sites

N-are nevoie de nici o pauză, nu se înjură nimeni, e o simplă discuţie.

 

Dacă nu te interesează discuţia, poţi să n-o urmăreşti, la fel ca orice alt utilizator normal, faţă de care te consideri superior, făcând parte din altă castă.

 

În fond e interesant, până la urmă astea sunt lucrurile care ne înconjoară în România.

 

Invidii, frustrări, ură, refulări ale frustrărilor, speranţe desarte.

 

Asta e viaţa.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Rudele mele care spui tu ca aveau relatii, mare parte nici nu mai traiesc. iIn plus asta se intampla pe vremea comunismului cand eu nu eram sau eram prea mic sa beneficiez de ceva cu adevarat.

 

Da, probabil ca mi-ar fi fost mai bine atunci, dar nu mi-e rau nici acum , asa ca nu am dupa ce sa plang deocamdata.

 

Daca tu crezi ca am fost impins de la spate sa lucrez pe timpul facultatii, este problema ta. Nu am de gand sa stau sa te conving de ceva.

 

"Eºti un amalgam de vorbe false, cu caracter moralizator, spui doar lucruri În care nu crezi, iar pe alocuri te dai de gol ºi reiese adevãrata ta faÞã." Ca bine zici... :thumbsup:

 

Tu vorbesti de Buhnici, vorbesti de corectitudine si principii? Vorbesti de aia carora le e mai usor sa cumpere lucruri ieftine si de provenienta dubioasa?

 

Tu vorbesti? Tu care declarai nonsalant zilele trecute ca piratezi internetul de-l rupi-n doua ca ti-e mai la indemana asa si este mult mai usor decat sa cumperi? Tu vorbesti de principii si corectitudine?

Link to comment
Share on other sites

Ai avut portocale, erai Âşmecher, parcĂŁ aÂşa ziceai.

 

Bravo!

 

ÂŞtiu!

 

Da, normal.

Chestia asta o face aproape oricine.

Cine mai stĂŁ sĂŁ cumpere orice melodie, cine mai cumpĂŁrĂŁ filme din magazin, cine asteaptĂŁ sĂŁ aparĂŁ un joc Âşi la noi?

Hai sĂŁ nu ne dĂŁm lupi moraliÂşti cĂŁ n-are rost.

Link to comment
Share on other sites

E invidios, frustrĂŁrile lui vorbesc pentru el.

 

ĂĂži dai seama cĂŁ l-au ĂŽmpins de la spate pĂŁrinĂžii sĂŁ munceascĂŁ dupĂŁ ce a terminat liceul, iar el, normal cĂŁ a executat comanda.

 

ĂnsĂŁ acum se simte deranjat de faptul cĂŁ alĂžii stau bine mersi Âşi nu muncesc pentru cĂŁ n-au ĂŽncĂŁ nevoie, iar asa ĂŽl deranjeazĂŁ.

La fel cum Îl deranjeazã cã alÞii au maºini cu motoare mai mari decât maºina lui, ce sã faci, viaÞa e nedreaptã ºi tristã, comunismul s-a terminat, portocalele sunt pe sfârºite.

Ce m-amuzi! Cum le stii tu pe toate!

Niciodata nu ma va deranja ca muncesc, indiferent cat. Decizia asta mi-a apartinut si nu-mi pare rau ca am ales-o.

Imi doresc sa muncesc, nu m-am nascut pe lumea asta ca sa parazitez casa parinteasca si sa capusez parintii si cu atat mai putin, sa vin pe urma sa dau lectii de moralitate, corectitudine, virtute etc. etc.

 

P.S: Valoarea mea nu consider ca sta in masina si in puterea motorului. Vorba ta comunismul s-a terminat, iar democratia a creat cu concursul unor "fabrici" oameni de o valoare incontestabila. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Dacă nu te interesează discuţia, poţi să n-o urmăreşti...

@Ciupa, pe orice topic al ACESTUI forum, trebuie sa mentii MASURA in tot ce spui...

 

cred ca interventia lui MuadDib nu are deloc un caracter ofensator, ci dimpotriva, datoria lui de moderator ii justifica TOTAL interventia, chiar daca asta iti convine sau nu.

 

in plus, replica este de natura a mai domoli din spiritele incinse aiurea in urma interpretarii unui text... inainte de a sosi si atentionarile/sanctiunile !

 

prin urmare, agita spiritele cat mai putin posibil, te rog !

 

@Bobo1987 si @Ciupanezu:

in loc de avertisment, va recomand sa va mutati cu balciul si amabilitatile in PRIVAT !

Link to comment
Share on other sites

In plus, noi nu am baut nicio bere impreuna, mi-am permis sa nu fiu de acord cu tine in toate problemele, deci te rog: fara astfel de actiuni de solidarizare, da? :console:

 

Muaddib, nu-l inchide inca, te rog. Ca nu am unde sa mai intreb ceva: Bobo, de ce repeti tot timpul treaba asta cu bautul berii? E vreo remarca acida, sunt nedumerit. Eu nu prea beau bere, ca nu-mi place si, in plus, cunosc personal doar 3 oameni de pe forum, dar niciunul nu bea bere.

Link to comment
Share on other sites

Ai avut portocale, erai Âşmecher, parcĂŁ aÂşa ziceai.

 

Bravo!

 

ÂŞtiu!

 

Da, normal.

Chestia asta o face aproape oricine.

Cine mai stĂŁ sĂŁ cumpere orice melodie, cine mai cumpĂŁrĂŁ filme din magazin, cine asteaptĂŁ sĂŁ aparĂŁ un joc Âşi la noi?

Hai sĂŁ nu ne dĂŁm lupi moraliÂşti cĂŁ n-are rost.

Am spus eu ca eram smecher ca mancam portocale?! :wacko: Clar intelegi numai printre randuri. Ai capacitatea asta, pe cuvant.

 

Eu am spus ca nu consider ca portocalele erau atunci fructe interzise, cu atat mai mult cu cat eu mancam o gramada ca erau preferatele mele de copil. D-aici si pana la a fi smecher...

 

Dar deh, ce sa te mire la unul care ii considera frustrati p-altii care au motoare mai mici. Pentru el asta e smecherie. :)

 

Atunci lasa blana de lup moralist si nu te mai da ceea ce nu esti!

Edited by Bobo1987
Link to comment
Share on other sites

Intervenţia unui moderator este necesară atunci când se încalcă regulamentul.

 

Pe acest topic nu s-a încălcat regulamentul, cel puţin nu din partea mea.

 

Nu s-a înjurat nimeni, e pur si simplu o discuţie.

 

De ce trebuie să fie discuţiile stopate dacă ajung să fie plictisitoare pentru unii, chiar dacă ei sunt moderatori?

 

Atâta timp cât nu te interesează discuţia, n-ai decât să n-o urmăreşti, e foarte simplu.

 

Dacă într-adevăr se ajunge la necesitatea de a interveni, e altceva, însă aici nu este cazul.

 

A mai intervenit de câteva ori la fel, când nu era nevoie.

 

Mă rog, în calitate de iniţiator al topicului, rog închiderea sa definitivă, e clar că aici nu e locul de discuţii de genul ăsta, nu stau acum să le răspund tuturor frustrărilor lui Bobo.

Mulţumesc!

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Pai Bobo vad ca il urmaresti pe toate topicurile pe Ciupanezu , si zici ca nu se descurca el ca sta pe banii parintilor ca nu stiu ce...asa si?Eu cunosc persoane care nu au lucrat toata viata lor nimic si o duc foarte bine,nu vad care e problema, mai ales ca e in perioada studiilor acum.
Link to comment
Share on other sites

Muaddib, nu-l inchide inca, te rog. Ca nu am unde sa mai intreb ceva: Bobo, de ce repeti tot timpul treaba asta cu bautul berii? E vreo remarca acida, sunt nedumerit. Eu nu prea beau bere, ca nu-mi place si, in plus, cunosc personal doar 3 oameni de pe forum, dar niciunul nu bea bere.

Aaa, nuu, ihearto, nu este o remarca acida. Tocmai asta insemna, era un paradox treaba aia cu anumite cunostinte si bautul bere.

 

Ziceam si eu asa, ti-am zis sa nu ma mai iei in seama ca eu sunt 8P :crazy: ! Nu ti-ai dat seama pana-acum?

Link to comment
Share on other sites

IntervenÞia unui moderator este necesarã atunci când se Încalcã regulamentul.

 

Pe acest topic nu s-a ĂŽncĂŁlcat regulamentul, cel puĂžin nu din partea mea.

 

Nu s-a ĂŽnjurat nimeni, e pur si simplu o discuĂžie.

 

De ce trebuie sĂŁ fie discuĂžiile stopate dacĂŁ ajung sĂŁ fie plictisitoare pentru unii, chiar dacĂŁ ei sunt moderatori?

 

 

Exista, pe langa injuraturi, si alte motive de suspendare a unui topic.

De exemplu offtopicul, atacare ideii si nu a persoanei, etc.

Nu am actionat din prima pe baza acestor motive din noblete. Asa ca nu te victimiza, ci ia lucrurile asa cum sunt.

Link to comment
Share on other sites

scuze ca intervin..in cearta sau ce aveti voi aici.. ca n-am avut rabdare sa citesc.. eu doar am citit editorialul si vroiam sa spun doar atat:

@Ciupanezu: FELICITARI! Un articol/editorial adevarat, cu substanta si substrat.Se vede ca esti unul dintre putinii care chiar gandesc bine, obiectiv si inca nu au creierul spalat/alterat de societatea maladiva in care traim! Succes in gasirea linistii si fericirii pe care o meritam fiecare;)

@Restul.. Vis-a-vis de orice cearta..si disputa de orgolii si pe teme stupide.. ati observat ca atunci cand veniti dintr-o tara cu adevarat civilizata/occidentala.. la intoarcerea in Romania.. nici macar deprimare/ furie/ dorinta de combatare nu mai exista?Ci doar o pornire pozitiva de a face ceva si de a conlucra cu ceilalti spre mai bine judecand totul la rece si in pace.. v-ati intrebat de ce? cand o sa gasim peste 50% din romani motivul starii acesteia... pe care numai popoarele dezvoltate o au.. atunci suntem abia gata sa incepem progresul..

Pana atunci.. capul jos.. e posibil cel de langa tine sa vrea sa-ti arda una..:)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.