Jump to content

Xdrive sau quattro


Bec

Care este mai "bun"?  

661 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

votat quattro :thumbsup:

am avut unul chiar masina din semnatura inainte de E46 si sincer sa comportat excelent!!

quattro este si va fii o legenda inca vie.A stabilit recorduri greu de imaginat la acea vreme,unele chiar acum.Prima masina din istoria curselor castigatoare cu sistem 4x4.

Edited by motorsport
Link to comment
Share on other sites

Filmarile alea cred ca-s facute pt. alte scopuri. Gasisem pe net un film in limba germana, care facea referire fix la aceste filmulete (testau veridicitatea), unul in care e mai bun xDrive, altul in care e mai bun quattro, si apoi au aratat ca ambele masini sunt capabile sa negocieze la fel de bine rampele acelea. N-am inteles f. bine ce spuneau (nemteste), insa am intuit ca in filmele de pe youtube s-a voit ca o masina sau alta sa iasa mai bine.

Link to comment
Share on other sites

imi place ca lumea voteaza quatrro pt ca e legenda. daca stau bine sa ma gandesc subaru a inventat prima oara awd, asta prin '75.

ca sa revin la topic, am votat xdrive si asta pt ca am condus a4quatrro si 330xi (e46 si un e90). la a4 la o conducere sportiva se resimte un comportament subvirator de iti taie toata pofta de sportivitate. la xi e exact invers, pleaca spatele si se echilibreaza pe parcurs, masina inainteaza si accelereaza. vorbesc de esp/dsc off. cu sistemele electronice puse tot bmw sta mai bine si asta deorece fiind mult mai echilibrata transmisia (repartitia variabila fata/spate reglata de senzorii dsc - care chiar si cu dsc off lucreaza doar ca te lasa sa derapezi) masina este ajutata mult mai putin si automat infranata de catre electronica.

Link to comment
Share on other sites

Quattro e valabil doar la mers inainte. Cand dai marsarier sistemul nu mai e activ se comporta ca si fara quattro.

eu am auzit ca tre sa ai ochii albastri, minim 1.80 inaltime si cel putin 90 de kile ca altfel nu e "valabil" nici la mers inainte. poate m-o fi pacalit vanzatoarea de la paine :sorcerer:

Edited by gaby1773
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.