Jump to content

faruri E90 Lci pe model non facelift


Lir

Recommended Posts

Stiu sigur ca se pot monta, am vazut si eu un E90 cu faruri de LCI si sincer arata foarte bine. Am inteles ca trebuie rescris blocul de lumini in rest sunt lucruri legate de fire. Sincer masina nu are xenon,am spus ca daca tot fac investitia sa arate mai bine cu faruri de LCI. Maine merg sa vad cum dau pe masina si apoi revin cu mai multe detalii,eventual o sa fac si niste poze. Cand o sa reusesc sa le montez si sa fie functionale revin cu un DIY. Multumesc pt. pareri.
Link to comment
Share on other sites

Ce nu-mi place la E90 LCI, e angel-eyes de pe farul de faza lunga, e lipit de far...nu in relief ca cel de pe faza scurta. Chestie care nu e decat la E90, ambele angel-eyes-urile iesite in relief, departate putin de far, lucru care mi-a placut la nebunie la aceasta masina.

 

Si o alta chestie, angel-eyes de faza scurta e intrerupt cam 2 cm cred sus...nu e un cerc perfect. Cam aiurea putin

 

Bine, nu zic ca nu mi-as pune, cred ca mi-as pune, cred ca ar da mai bine.

 

Insa spatele...e superb la LCI :)

 

Ah, si ca sa fiu si (mai) carcotas, oglinzile sunt mai frumoase la E90 non LCI. :) LA LCI sunt mai mari si mai butucanoase parca. :)

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

Ce nu-mi place la E90 LCI, e angel-eyes de pe farul de faza lunga, e lipit de far...nu in relief ca cel de pe faza scurta. Chestie care nu e decat la E90, ambele angel-eyes-urile iesite in relief, departate putin de far, lucru care mi-a placut la nebunie la aceasta masina.

 

Si o alta chestie, angel-eyes de faza scurta e intrerupt cam 2 cm cred sus...nu e un cerc perfect. Cam aiurea putin

 

Bine, nu zic ca nu mi-as pune, cred ca mi-as pune, cred ca ar da mai bine.

 

Insa spatele...e superb la LCI :)

 

Ah, si ca sa fiu si (mai) carcotas, oglinzile sunt mai frumoase la E90 non LCI. :) LA LCI sunt mai mari si mai butucanoase parca. :)

 

Pai, care e faza scurta si care e lunga??????? :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Cea lunga e inspre interior...instre emblema de pe mijlocul masinii, iar cea scurta e-n exterior, inspre aripa :)

Cea lunga este ..peste cea scurta, (in exteriorul farului, e adevarat!). Nu sunt in locasuri diferite

Edited by c.sainz
Link to comment
Share on other sites

Eu stiu ce vrei tu sa spui, dar eu nu am vazut vreun bec in cele din interior!!!!!

 

Nu vreau sa vorbesc prostii, nu stiu cum este la E90 LCI, dar la al meu E90 din 2006 sigur se aprinde faza lunga acolo unde am aratat, unde nu-i/n-am xenon pe ea :) Am xenon doar pe faza scurta.

Link to comment
Share on other sites

Din ce am vazut eu, acolo NU e bec, deci ...nici faza lunga! Ambele faze, cu xenon, sun in cele doua, exterioare! (dar, o sa ma duc sa verific iar!!)

 

As avea o intrebare pt cine a mai facut asa ceva sau stie...am un E90 non-facelift fara xenon si vreau sa ii pun niste faruri de LCI cu xenon. Se potriveste si ce implica asta...daca cineva astie. Multumesc anticipat.

Uite! AU incercat si altii!

Link to comment
Share on other sites

Ar fi bine sa faca cineva (sau daca stie cineva sa spuna) cam cat ar costa sa faci un E90 fara facelift...sa-l faci E90 LCI (faruri + portbagaj + bari sau ce mai e/implica)...

 

Ca sa vezi daca se merita ...desi cred ca se merita :) Acum depinde si ce an e masina...daca-i 2005/2006 merita...daca-i 2007...nu cred ca-i mare rau dif pana la una 2008...nu stiu, zic :)

Link to comment
Share on other sites

Ar fi bine sa faca cineva (sau daca stie cineva sa spuna) cam cat ar costa sa faci un E90 fara facelift...sa-l faci E90 LCI (faruri + portbagaj + bari sau ce mai e/implica)...

 

Ca sa vezi daca se merita ...desi cred ca se merita :) Acum depinde si ce an e masina...daca-i 2005/2006 merita...daca-i 2007...nu cred ca-i mare rau dif pana la una 2008...nu stiu, zic :)

Pai, daca faci si fata si spatele, te cam ...ustura!! Si, daca le faci la BMW, ..o sa plangi!!

Ei instaleaza si acum faruri pentru LCI, cu angel eyes, dar FARA xenon, la 3,000 lei cu montaj inclus!

Link to comment
Share on other sites

Pai, daca faci si fata si spatele, te cam ...ustura!! Si, daca le faci la BMW, ..o sa plangi!!

Ei instaleaza si acum faruri pentru LCI, cu angel eyes, dar FARA xenon, la 3,000 lei cu montaj inclus!

 

Da, mai e si capota...uitasem...etc :) Bine, farurile sunt cel mai scumpe, clar...

De aia zic...se merita? Mai bine mai strangi un ban...si iei LCI :)

Sau depinde si cat vrei sa tii masina :)

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

depinde, daca ai de gand sa ti masina cativa ani eu zic ca se merita sa o transformi in LCI. si mai ales daca te gandesti sa faci lucrurile in RATE :)

si mai e ceva, pachet M la exterior sau "pachet" LCI ?!

 

curios ei eu de preturi...

Edited by Kozman
Link to comment
Share on other sites

depinde, daca ai de gand sa ti masina cativa ani eu zic ca se merita sa o transformi in LCI. si mai ales daca te gandesti sa faci lucrurile in RATE :)

 

Da, si eu cred ca se merita, mai ales daca-i 2005/2006. A mea e 2006, eu as face-o LCI cred, cel putin la momentul asta, cand n-am de gand s-o dau decat daca obtin super pret pe ea, si cum sigur n-o sa obtin, clar o s-o mai tin cativa ani. Dar mai degraba vreau sa-i pun pilot automat, incalzire in scaune...si poate dupa aia s-o fac LCI :)

 

Adica mi se pare mai important confortul interior si aspectul si tot ce trebuie, decat cum arata pe-afara...

Ah, si la a mea tre` sa-i mai cumpar jante...ca n-am/n-are :)

 

Insa e bine ca am pachet M "la pachet" :)) Dar nu-l pun momentan :D

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

o schimbi pe a ta ah ?! da jantele alea nu mi le dai ? :) si asa tre sa treci la rotile de vara... :)

Ca sa nu mai cheltuim mult, nu vrei sa iei masina cu totul? Ca tot vine vara si ... :LMAO:

E posibil sa pun un kit Performance, deci ... Dar nu e sigur, ACUM! Vorbim

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.