Jump to content

faruri E90 Lci pe model non facelift


Lir

Recommended Posts

voi ati iesit im micul paris la o chiftea si nu ma luati si pe mine.acum am ajuns acasa.undeva in bucuresti.

data viitoare va convoc la o intalnire sa ne certam pe tema "navi" =))

 

Esti in Buc ? De ce n-ai zis nimic ?:) Am iesit doar eu, colegul a zis ca ii este somn, c-a baut o bere, s-a eschivat frumos, discret :)) Dar nu ma gandeam ca tu esti in Buc, de ce n-ai dat un apel...?

Link to comment
Share on other sites

Esti in Buc ? De ce n-ai zis nimic ?:) Am iesit doar eu, colegul a zis ca ii este somn, c-a baut o bere, s-a eschivat frumos, discret :)) Dar nu ma gandeam ca tu esti in Buc, de ce n-ai dat un apel...?

pai am pierdut toata ziua cu sesiunea foto.las ca ajung destul de des...acum ca este si cald si te anunt...putem sa iesim si la iarba acum ca s-a incalzit

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Intr-un final am resuit...am renuntat la farurile de LCI si mi-am comadat un kit retrofit originale. Totul bine si frumos a ajuns kit-ul si acum alta problema. Am nevoie de modulul de lumini deoarece nu aprinde xenonul. Am mai comandat modulul de lumini separat cand imi ajunge trebuie sa duc masina la BMW pt resoftare. Dupa ce voi termina cu toate operatiile si xenonul v-a merge revin cu mai multe detalii de cat a costat si ce a implicat. Eventual o sa incerc sa fac un DIY cu tot ce implica daca mai sunt si altii care vor sa faca transfoarmarea. Revin si cu poze.
Link to comment
Share on other sites

Am renuntat in final deoarece farurile pe care le gasisem la pret bun erau de coupe...asa al uat noi originale de pre facelift si cu tot ce trebuie la 850 euro. Intradevar arata mai bine cu faruri lci dar nu am mai cautat am pus faruri noi. Doar ca toata distractia sa zic asa a ajuns la destul de mult. O sa revin cu detalii. Acum sper sa vad ca s aprinde xenonul odata ca deja dureri de cap mi-a dat. O sa revin
Link to comment
Share on other sites

Intr-un final am reusit... Pentru cei care vor sa fac a ceea ce am facut eu le spun niste preturi la ce sa se astepte. Pe langa kitul retrofit de la bmw mai trebuie si modul de confort pt varianta cu xenon si optional comutator aprindere fauri deoarece nu mai e nevoie de reglaj faruri. Pretul final la cat m-a dus toata distractia e undeva la 1350 euro, asta in conditiile in care lucrand in domeniul pieselor auto le-am cumparat direct fara adaus. Azi am luat masina de la bmw deoarece a trebuit resoftat modulul. Acum ce ar mai trebuii sunt si spalatoarele la faruri care sincer nu prea ma deranjeaza si mai vad daca montez sau nu. O sa postez si niste poze cu masina cum arata inainte si cum arat dupa.
Link to comment
Share on other sites

Stiu ca in vest daca te prind cu xenon pe masina si fara spalatoare iti iei amenda, lucru valabil si in privinta lupelor obligatorii pe farurile cu xenon. Parca au introdus si la noi ceva reguli de genul asta, dar probabil ca nu tine nimeni cont de ele. Felicitari oricum!

 

Asteptam poze

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
vreau si eu sa mi schimb farurile..pe masina am faruri xenon dinamic bla bla...paket m triplele spate le am deja skimbate asa am cumparato...imi cer scuze ca nu am fost atent la conversatii...in principiu se mai skimba alte elemente de caroserie?multumesc
Link to comment
Share on other sites

Poate ar trebui sa se introduca o obligativitate pentru asa ceva. Daca ai pus o problema, o rezolvi si nu revii cu rezolvarea ei, sa ti se acorde ban sau ceva...nush, o treaba de genul asta :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Poate ar trebui sa se introduca o obligativitate pentru asa ceva. Daca ai pus o problema, o rezolvi si nu revii cu rezolvarea ei, sa ti se acorde ban sau ceva...nush, o treaba de genul asta :rolleyes:

defapt am fost atent la conversatii doar ca nu vad un raspuns clar.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

farurile la LCI au faza lunga&scurta pe acelasi bec!

 

poza

multumesc.asta stiam...spune-mi daca stii dieferenta intre farul pus in poza ta si asta

http://i758.photobucket.com/albums/xx225/all3ex_wly/far-dreapta-bi-xenon-e87b9c85a2009f116-0-0-0-0-0.jpg

 

ma refer la lupa din interiorul farului...asta pus de tine este ca o lupa iar asta pusa de mine are un geam in fata.

 

 

eu intreb cum arata E90 cu capota si bara de M LCI si faruri xenon nonLCI????de fapt stiu cum arata,dar vreau parerea voastra

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.