Jump to content

faruri E90 Lci pe model non facelift


Lir

Recommended Posts

Alex avand in vedere ca ai pachet M eu zic sa schimbi doar farurile, astept sa le vad la tine pe masina cele de LCI :p

in prima faza va fi capota si bara M de LCI....farurile mai asteapta putin...este diferenta prea mare si acum sunt bagat in alte chestii,dar nu aman mult.

 

deci va fi LCI cu farurile mele.urmeaza spate LCI si oglinzi M3....dupa farurile<asta daca nu imi place cum arata cu astea ale mele>

 

diferenta la farurile alea nu o stie nimeni? :((

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Teoretic doar farurile, cred ca mufele se pot adapta iar modulul de lumini se poate rescrie (ar trebui sa se poata).

Parca daca as prinde niste faruri la pret bun, "m-as risca" :).

apoi capota si bara si s-a rezolvat problema.oricum pentru bara fata trebuiesc schimbate la fel de multe plastice ca la trecerea de la non M la M paket.

Link to comment
Share on other sites

Va salut! Vazand ca se vb despre faruri de e 90 aici asa vrea sa va cer si eu ceva informatii!

Am un prieten care si-a spart la un e 90 2005 farul de pe stanga cu bixenon! Se poate schimba numai plasticul acela cumva sau trebuie neaparat tot farul? Eventual daca m-ati putea indruma spre unul second ar si si mai bine!

Va multumesc

Link to comment
Share on other sites

Va salut! Vazand ca se vb despre faruri de e 90 aici asa vrea sa va cer si eu ceva informatii!

Am un prieten care si-a spart la un e 90 2005 farul de pe stanga cu bixenon! Se poate schimba numai plasticul acela cumva sau trebuie neaparat tot farul? Eventual daca m-ati putea indruma spre unul second ar si si mai bine!

Va multumesc

se poate schimba doar geamul,dar este mult de munca si nu cred ca iese cum trebuie.gabi bmw 3 o sa incerce curand sa faca asta si poate face si un diy mai detaliat.faza este ca nu se gaseste geamul de cumparat din cate stiu eu.

 

un diy este asta,dar dupa cum se vede se cam sparge farul

http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=14156

 

referitor la farul meu ti-am raspun pe topicul de la mica publicitate

 

 

vreau sa stiu daca merge sa montez faruri LCI cu adaptive,daca eu nu am functia optiunea asta.e posibil sa "joace" lupa stanga dreapta?nu ma intereseaza sa le fac functionale,doar sa stea fixe.

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Deci cu alte cuvinte daca ai un BMW 320d (deoarece presupun ca majoritatea aveti motor SUB 2000 cmc) si acum nu ma refer la cei cu motoare mai mari, dar singurul motiv pentru care ar merita sa.ti faci conversie LCI pe un E90 prima generatie ar fi sa.ti pastrezi motorul M47... adica eu unul doar ca sa nu am motorul N47 m.as complica sa.mi schimb (bara, capota, portbagaj, faruri si stopuri + resoftare) si sa am un LCI din 2005 sau din oricare an pana a lansat BMW LCI.

 

E doar parerea mea...nu trageti dupa mine ca nu stiu sa dansez :frantics:

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.