Jump to content

Vreau sa iau un M5. Sfaturi!


boris

Recommended Posts

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

e o bestie pe roti iar asta inseamna ca merge ca o bestie arata ca o bestie se comporta in trafic ca o bestie si evident manaca ca o bestie

400 cp nu ii hranesti cu cornuletz cu lapte :)

 

in ceea ce priveste fiabilitatea ....intrebarea buna ar fi oare cat tin consumabilele pe el gen piese directie , pompa ulei , apa, si alte celea

cauciucurile stim ca nu tin mult :)

dar aici doar cine are poate sa ne lamureasca iar cum din cunostintele mele e doar acel EMU alb pe aici pe forum .............avem de asteptat :blink:

dar si acel EMU din cate stiu eu a schimbat motoru ...nu stiu cauza dar sigur vom afla

Edited by AR99RMS
Link to comment
Share on other sites

La tinuta de drum cred ca e referinta. La acceleratie la fel. Fiabilitatea cred ca e deja dovedit buna. Viteza maxima e spre 300 km/h daca e fara limitare. Consum? Pai intrebi de consum?

142597[/snapback]

 

pai normal ca intreaba de consum...ca orice om vrea sa stie cat consuma ! nu inteleg ce asa ciudata intrebarea asta ! mai vad si pe altii "pai cand vrei sa iti iei xxxx tu intrebi de consum" e foarte logic sa stie si omu cat consuma...!

Link to comment
Share on other sites

pai normal ca intreaba de consum...ca orice om vrea sa stie cat consuma ! nu inteleg ce asa ciudata intrebarea asta ! mai vad si pe altii "pai cand vrei sa iti iei xxxx tu intrebi de consum" e foarte logic sa stie si omu cat consuma...!

143801[/snapback]

normal ca intreaba de consum...dooohhhh.

cat consuma ce? cauciucuri, nervi in service, grame de ulei la o portie de cartofi prajiti, metri cubi de apa calda la dus, dupa o tura prin oras??

da, de astea poti sa intrebi cat consuma un motor de peste 400hp.

Dar daca se refera la benzina, nu face altceva decat sa ingroase randul epigonilor

Edited by verssatu
Link to comment
Share on other sites

pai normal ca intreaba de consum...ca orice om vrea sa stie cat consuma ! nu inteleg ce asa ciudata intrebarea asta ! mai vad si pe altii "pai cand vrei sa iti iei xxxx tu intrebi de consum" e foarte logic sa stie si omu cat consuma...!

143801[/snapback]

la masina asta...ce sa mai...depinde ce vrei, cum o conduci.

daca ii dai iti ia 30%.

daca mergi la drum, normal, ca un 525i!

la cat costa intretinerea ei, combustibilul e procentul neglijent. 200euro/luna...apa cu pistoale.

subliniez, la masina asta si la un asemenea proprietar (nu in particular ci in general)....

CASCO!

Link to comment
Share on other sites

am condus m5 si nu k altii 2 ore am mers zic eu destul de mult si vreau sa spun ca este o masina exceptionala din toate punctele de vedere, poti merge cu ea si in oras ziua fara probleme, suspensia nu este f rigida, ce sa mai zic totul este perfect .... este un M5

P.S. daca ai bani de M5 sau daca iti doresti M5 nu vad de ce te-ar interesa consumul ?!

Link to comment
Share on other sites

Am avut un M5 si inca destul de multa vreme.

Problemele stau cam asa ca sa va lamuresc :

 

Despre consum - producatorul german da la carte 1 litru de ulei la MIA de km in conditii de mers optime (nu forjata). Din experienta mea masina consuma cam un 2 litri de ulei la MIA de km.

Cat despre consumul de combustibil, nu are absolut nici un fel de importanta cand te sui in ea si realizezi cat de frumos se muleaza in mainile unui sofer experimentat. Dar pentru a da niste cifre, masina poate consuma variat intre 18 si 30 la suta. Mie personal nu mi-a consumat niciodata chiar si in forja mai mult de 25 la suta dar ma rog, depinde si de numarul de km sau de cat de bun e motorul

 

Buba cea mai mare la M5 E39 este urmatoarea -> volanta + ambreiaj. Eu cel putin le schimbam cam o data pe luna.

 

In rest masina se comporta absolut exemplar. In 30k km facuti de mine nu am schimbat nici macar o bucse la masina. Absolut toate componentele masinii se comporta exemplar fata de cele ale bmw-urilor noi.

 

Sfatul meu este sa cumperi masina cat nu devine masina de colectie :blink:

Cat despre M5-ul Hamann...sunt curios cum il inscrii.

Bafta la cumparare

 

 

LE : scuze pentru dezinformare referitor la consumul de ulei....nu am fost atent :)

Edited by Blaze
Link to comment
Share on other sites

Am avut un M5 si inca destul de multa vreme.

Problemele stau cam asa ca sa va lamuresc :

 

Despre consum - producatorul german da la carte 1 litru de ulei la suta de km in conditii de mers optime (nu forjata). Din experienta mea masina consuma cam un 2 litri de ulei la suta de km.

Cat despre consumul de combustibil, nu are absolut nici un fel de importanta cand te sui in ea si realizezi cat de frumos se muleaza in mainile unui sofer experimentat. Dar pentru a da niste cifre, masina poate consuma variat intre 18 si 30 la suta. Mie personal nu mi-a consumat niciodata chiar si in forja mai mult de 25 la suta dar ma rog, depinde si de numarul de km sau de cat de bun e motorul

 

Buba cea mai mare la M5 E39 este urmatoarea -> volanta + ambreiaj. Eu cel putin le schimbam cam o data pe luna.

 

In rest masina se comporta absolut exemplar. In 30k km facuti de mine nu am schimbat nici macar o bucse la masina. Absolut toate componentele masinii se comporta exemplar fata de cele ale bmw-urilor noi.

 

Sfatul meu este sa cumperi masina cat nu devine masina de colectie :blink:

Cat despre M5-ul Hamann...sunt curios cum il inscrii.

Bafta la cumparare

143958[/snapback]

 

2 litri de ulei la suta de kilometri??????????????? Sigur?????

Link to comment
Share on other sites

Despre consum - producatorul german da la carte 1 litru de ulei la suta de km in conditii de mers optime (nu forjata). Din experienta mea masina consuma cam un 2 litri de ulei la suta de km.

Sa inteleg ca intr-un Timisoara - Constanta faci schimb de ulei complet? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.