Jump to content

Vreau sa iau un M5. Sfaturi!


boris

Recommended Posts

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

corect.

 

daca esti nevoit sa intrebi cat costa... inseamna ca nu iti permiti...

256893[/snapback]

Doamne pe cuvant de nu ma omoriti, asta e cea mai proasta gandire posibila dupa mine, nu cred ca daca ti-ai permite un Ferrari si sa zicem ca iti place ff mult nu-i intrebi pe aia care e consumul , sau si mai bine sa stii ca la modelul respectiv exista probleme serioase de cutie, nu-i intrebi cat costa una :blink: sau il iei doar asa de dragul de a lua o masina.Orice om cu cap (parerea mea) pune toate intrebarile posibile cand vrea o masina mai scumpa nu conteaza ca a doua zii poate sa-si ia alta :) .Eu asa vad situatia,poate doar in cazul in care fura cateva milioane de oiro zilnic sa nu-l intereseze de absolut nimic dar altfel.... mi se par intrebari indreptatite

Link to comment
Share on other sites

Eu asa vad situatia,poate doar in cazul in care fura cateva milioane de oiro zilnic sa nu-l intereseze de absolut nimic dar altfel.... mi se par intrebari indreptatite

256941[/snapback]

 

Sau primeste masina de la taticu/mamica. Si banii de intretinere la fel.

Link to comment
Share on other sites

the drunk monkey, a scris "cu inima" despre M5...cine are de inteles din ce a scris omul, intelege, cine nu....putea el sa fi scris un roman despre M5, tot una era....fiecare trage concluzia lui, poate ca toti ne dorim o bestie si toti ne gandim la costuri...cateodata pasiunea pentru ceva trece peste calculul la "rece" al cheltuielilor....

Forumul acesta e pentru iubitorii de BMW, nu doar pentru posesorii de BMW si eu personal apreciez mai mult pe cineva care viseaza cu ochii deschisi la BMW si stie totul despre aceasta marca (chiar de nu are inca unul) decat unul care are un BMW ca asa s-a nimerit...

Unii sunt preocupati mai mult de cum e "vopsit gardul" si altii pur si simplu isi doresc "leopardul" dinauntru... :blink:)

Oricine poate personaliza un e39 sa arate ca un M, dar....un M e deja alt mod de a trai la volan....

Eu personal am avut un e39 525i la care nu functiona ASC-ul, aveam cauciucuri de 245/45 R17 ZR si am mers asa toata iarna si nu am ramas niciodata in drum si sunt din Neamt unde este zapada destula iarna...probabil ca la o racheta ca M5 iti trebuie o perna asezata sub acceleratie, dar....poate ca se poate

Ce e drept costurile prezentate de The drunk monkey ne mai coboara pe pamant putin dar....eu apreciez pe oricine se chinuie poate intr-un fel sa tina acasa la el un rechin cu infatisare de delfin :)))

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
paco_wonderboy schimba-ti gandirea... tu gandesti ca romanu strange tot leu.. si moneda de 5 bani de sub dulap.. si mergi si iei M5.. si dupa aia nu ai bani de benzina.. de aceea e valida afirmatia ca daca te intereseaza consumul , nu ai bani de masina respectiva.. deci nu e ceva absurd.. vrei sa iei un M... prin definitiea lui... cine il ia e "excentric" sa zicem.. pentru ca pentru oras.. tzara romania nu ai nevoie de M si daca dai banutii in plus ptr M inseamna ca ai banuti sa-l alimentezi.. dar poate ca tu ca majoritatea romanului strangi pana la ultimu ban.. iei masina si o tii in curte..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
2 l de ulei la 1000 km nu poata sa insemne decat ca ori motorul avea ceva ori o forjai de-i mergeau fulgii...dar cum spuneai ca nu-i dadeai in goarna...ramane varianata aialalta...motorul varza... :twoup:

...si de ce nu baia fisurata?... :)

 

 

tu poti sa crezi ce vrei tu si in afara de astea poti sa ironizezi daca intr-adevar nu ai o replica valabila....ai condus vreun m5?.......ai avut vreun m5?....banuiesc ca nu din moment ce imi arunci pastila cu "avea baia de ulei fisurata"....ti-a confirmat si kane....se stie ca m5 consuma in draci ulei....dar cum nu toti suntem experti in bmw pot sa te iert de data asta

da intr-un motor de m5 cati litri de ulei intra???se toarna uleiul prin doua parti nu???are 2 busoane?

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

9 litri si ceva la V10. Atat imi amintesc ca intra la M6. Aveam pe factura 10 litri si ramaneam cu ceva ulei intr-un bidon de 1L.

 

Si se toarna printr-un singur loc, de unde 2 busoane ? :twoup:

 

Are 2 filtre de aer, nu 2 busoane pt ulei :)

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

9 litri si ceva la V10. Atat imi amintesc ca intra la M6. Aveam pe factura 10 litri si ramaneam cu ceva ulei intr-un bidon de 1L.

 

Si se toarna printr-un singur loc, de unde 2 busoane ? :twoup:

 

Are 2 filtre de aer, nu 2 busoane pt ulei :)

eu credeam ca ala din dreapta tot ptr ulei e..da acum m.am uitat mai bn pe el :) asta ma miram si eu :(

post-32725-1275305022_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

este o dif mare intre cei care cumpara un M5 nou si platesc pe el 100k euro si cei care cumpara sh-uri,unele la 10% din cat costau noi (cazuri de e39)

este o dif intre cei care dau o talpa din placere oricand si altii doar sa se umfle in pene fata de tovarasi

 

pt cei din urma,normal,conteaza

Link to comment
Share on other sites

Pasionat poĂži fi Âşi dacĂŁ dai 15 000 € pe maÂşinĂŁ ĂŽn loc de 100 000 €.

Cei pe care-i descrii tu nu Ăžin mult astfel de maÂşini.

Suferã o varã cu ele ºi dupã le vând sau le accidenteazã.

 

eu credeam ca ala din dreapta tot ptr ulei e..da acum m.am uitat mai bn pe el :twoup: asta ma miram si eu :)

 

Acela este plusul de la motor.

Link to comment
Share on other sites

este o dif intre cei care dau o talpa din placere oricand si altii doar sa se umfle in pene fata de tovarasi

 

Citeam in seara asta un topic si un user cu motor in L6 era mandru de un consum redus ce il scosese. :) Pai la ce-ti mai iei masina in L6 daca mergi la consum? :twoup:

 

Pasionat poĂži fi Âşi dacĂŁ dai 15 000 € pe maÂşinĂŁ ĂŽn loc de 100 000 €.

+1

Link to comment
Share on other sites

da,corect pot sa dai si 5-6k euro si sa fi pasiona de bmwt,insa cand incepi si cauti chilipiruri,in loc de masini cazane,numai ca sunt ieftine si iti iei de la gura ca sa ai M ,apoi dai din colt in colt cand bagi benzina,il repari din dezmembrari ce fel de pasionat esti ???

 

dupa mine nu trebuie numai sa fi pasionat trebuie sa te tina si buzunarul

Link to comment
Share on other sites

daca iti permiti sa-l intretii, cumpara-l. e minunat sa simti cum adrenalina iti cere viteza mai mult, iar masina iti da mai mult decat iti ofera mai mult decat iti cere adrenalina:d

 

ps. fa o verificare amanuntita inainte sa dai banii

 

 

eu daca nu as fi intretinut de parinti maine mi-as lua un m.

.. da vine vremea sa muncesc si eu :twoup: si sigur o sa incerc sa imi iau un M

Edited by 01-FCK
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
nu am masina dar pana in ianuarie o sa fie.luna trecuta am facut un drum de danemarca cu un prieten cu rover 75 2000cmc benzina 2001 parca.la nemti a mers intre 180-220 din criza de timp si oboseala.am facut plinul de 4 ori dar de 2 ori era sa ramanem fara benzina, dar am vazut un viper si un ferari 6xx nu stiu ce model pe banda de urgenta si singurul lucru la care ma gandesc e pana prostului.daca noi cu motor mic era sa tragem pe dreapta din cauza distantei dintre benzinarii dar un 5000 sau 6000cmc?cred ca e normal sa te temi de consum nu la bani ci din simplu motiv ca trecand de vreo 4000 de rpm zic si eu ramai pe drumuri. Edited by traktor_cerber
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.