Jump to content

Apare BMW seria 4


alex77xax

Recommended Posts

O sa fie o copie fidela dupa audi adica seria 1,2,3,4,5,6,7,8,9 si 10. si binenteles sa nu mai stii ce identitate are fiecare serie,sa le confunzi intre ele asa cum se intampla cu audi.

 

Cine spunea caa desenatorul asta nou a nimerit-o si nu mai e ca bangle? nu cumva e acelasi desenator ca si cel de la audi?

Link to comment
Share on other sites

@bitz & alex_maniacu, poate ca aveti dreptate in legatura cu asemanarea intre modele,insa faza cu seriile mi se pare cel putin ciudat; audi mai are putin si scoate motorete,dube,autobuze tiruri si cine mai stie,poate chiar si avioane probabil denumite A11 A12 A13 A14,etc. BMW din cate mi-amintesc,nu prea e obisnuit cu asa ceva...deja la capitolul SUV-uri au cam sarit calul (X1,X3,X5,X6),deci e peste concurenta,mai ales ca BMW nu are cine stie ce istorie la aceasta clasa.

Chiar si la aceasta asemanare as avea ceva de adaugat,acum 20-25 de ani chiar daca erau asemanatoare e32/e34 sau e21/e23/e24 totusi aveau identitatea lor,puteau fi recunoscute si din avion ce serie este,insa uitati-va acum la audi de ex...e un circ total acolo ca sa nu mai spun ca mai imprumuta elemente de estetica/design chiar si la alte marci(vezi mai nou seat dar si vw).

Link to comment
Share on other sites

Vad ca multi uita ca modelele vechi de BMW semanau intre ele. A se vedea e30/e32/e34 sau e21/e23/24/e28 etc. Cine zice ca se iau dupa Audi, sa mai arunce un ochi in "arhive".

 

 

 

 

 

subscriu.prima etapa enuntata mi se pare emblematica pentru istoria marcii.au fost unele din cele mai iubite modele

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 1 month later...

Prea multe modele si prea seamana intre ele, astia-s mai nou ca Audi

 

Mare dreptate ai. La audi eu unul greu deosebesc modelele intre ele (sincer nici nu ma intereseaza). Poate ajung sa patesc asa si cu bmw-ul. Arata acceptabil pana acum dar nu-si are rostul. Exact cum sunt si GT-urile astea de la bmw, cum e si x1 si pana la urma chiar si x6 a fost cam in plus. Daca vor ceva de moft au seria 6 (dupa care eu nu ma omor). Vorbesc de astea noi ca 6 e24 era super.

Parca era criza nu inteleg de ce pe criza astia scot atatea modele. Probabil grosul o sa iasa de pe banda de productie tot din 3 si 5 dar tot o sa coste sa faca cateva modele in plus.

Seria 3 sedan/touring, seria 3 coupe/cabrio si seria 5 acopera perfect o plaja de necesitati destul de mare.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evident ca va face profit . Unu pentru ca arata bine si doi .... E ca la aifoane . Il faci o idee mai mare , schimbi un numar si toti se omara sa-l cumpere ca e mult mai bun ca ala vechi .

Lasand tot consumationismul la o parte, in frustrarile mele romanesti, mi se pare ca BMW devine o masina nesimtit de scumpa . Sunt curios .... Daca un f30 316d chelicios costa 37.000euro nou un 335i serie 4 cu toate acareturile pe el cat o sa coste ? Poll anyone ?popcorm1.gif

Link to comment
Share on other sites

Evident ca va face profit . Unu pentru ca arata bine si doi .... E ca la aifoane . Il faci o idee mai mare , schimbi un numar si toti se omara sa-l cumpere ca e mult mai bun ca ala vechi .

Lasand tot consumationismul la o parte, in frustrarile mele romanesti, mi se pare ca BMW devine o masina nesimtit de scumpa . Sunt curios .... Daca un f30 316d chelicios costa 37.000euro nou un 335i serie 4 cu toate acareturile pe el cat o sa coste ? Poll anyone ?popcorm1.gif

 

Sare lejer de 70k de coco

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.