Jump to content

Masina de Familie


Guest Pole

Recommended Posts

 

 

DiferenĂža mare de preĂž e datĂŁ de adaosul lor nesimĂžit.

 

 

astea sunt facaturi , altfel nu se explica diferenta mare de pret sweat.gif asa umbla vorba pe forum

 

Am facut comanda deja la Proxenon, ajung marti becurili, costa 580 de ron. Mersi Ciupanezu.

 

 

 

le puteai lua si mai ieftin , din Bucuresti :)

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

astea sunt facaturi , altfel nu se explica diferenta mare de pret sweat.gif asa umbla vorba pe forum

 

 

 

le puteai lua si mai ieftin , din Bucuresti :)

 

da, gen am gasit la 350 de ron pe okazii, setul de D1S Philips (2 becuri adica), clar nu-s facaturi lol :laugh: Le pui azi si maine pocnesc probabil. Eu nu as pune asa ceva pe masina.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
N-am cautat pe okazii, am cautat pe net dupa ce au zis colegii ca sunt prea scumpe si m-a trimis un link catre okazii ala. Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Pole ce mai face masina ? Am ramas blocat :o cand am vazut c-ai achizitionat si-un break ...se pare ca in timp ideeile preconcepute se mai schimba nu ? ;) Asta apropo ce spuneai acum ceva ani pe topicul "de ce fuge lumea de break-uri" ... In final o masina foarte faina si super intretinuta. S-o stapanesti sanatos si la multi km fara incidente. Si mai ales sa nu-ti fure nimic de pe ea nimeni :(
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest poleposition

Mda, desi am cautat de mi-au venit dracii un E61, care pe langa ce vroiam sa aiba ca dotari, neaparat sa fie si cu pachet M, acum incepe sa ma ia capu'... caut locuri de parcare pe unde am treaba de-mi vine rau, din cauza ca nu pot urca un rahat de bordura fara sa ating cu bara. :angry2: Azi am reusit sa o crap coborand de pe un trotuar pe la unirii ca n-am fost atent, deci acum incepe distractia cu alergatura la casco si asa mai departe :getlost:

 

Nush, parca nici cu M6-le nu ma enervam asa, daca puneam EDC pe sport, intarea suspensia si am impresia ca puteam urca/cobori borduri pe care cu asta nu pot fara sa lovesc...

 

In rest nu am avut alte obiectiuni de cand am luat-o.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
nu ca-i lung ma seaca, sunt obisnuit cu masini mari, cu faptul ca din cauza pachetului M (tehnic si optic), nu pot urca/cobora borduri fara sa lovesc, e foarte jos...
Link to comment
Share on other sites

Pole ai schimbat cumva becurile, se simte diferenta, eu am facut un drum de la Iasi pe intunerit si mi-am cam rupt ochii in doua. Asa la prima vedere par sa lumineze, dar la drum lung nu prea a fost K.

Apropo de paketul de M, eu nu am suspensie sport si chiar nu am avut probleme cu bordurile :rolleyes: http://www.bmwclub.r...ost__p__1553136

Edited by pitbul
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

La mine, pachetul M include si suspensia si probabil este mai joasa. Vezi ca asa cum ai parcat tu, am vazut cu ochii mei cum a ramas unu fara bara cand a dat inapoi, era un soi de carlig ciudat, nu l-a vazut cand a intrat si a agatat bara cand a plecat cu spatele...

 

Lumineaza foarte bine, eu am schimbat setul de becuri xenon dupa ce am luat masina, deoarece unul din ele batea in mov, deci era pe duca.

Link to comment
Share on other sites

La mine, pachetul M include si suspensia si probabil este mai joasa. Vezi ca asa cum ai parcat tu, am vazut cu ochii mei cum a ramas unu fara bara cand a dat inapoi, era un soi de carlig ciudat, nu l-a vazut cand a intrat si a agatat bara cand a plecat cu spatele...

 

Lumineaza foarte bine, eu am schimbat setul de becuri xenon dupa ce am luat masina, deoarece unul din ele batea in mov, deci era pe duca.

 

Sigur ai suspensie sport

Legat de becuri cred ca o sa fac si eu schimb ca e aiurea noaptea

Mersi

Seama putin masinile intre ele :twitch:

Edited by pitbul
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Vreau sa-mi pun oglinzi de M5, nu stiu de ce, am vazut o poza pe topicul tau cu un E51 cu oglinzi de M si mi-a placut :)

 

Seamana, am impresia ca avem si aceeasi culoare, negru/albastru ala..

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa-mi pun oglinzi de M5, nu stiu de ce, am vazut o poza pe topicul tau cu un E51 cu oglinzi de M si mi-a placut :)

 

Seamana, am impresia ca avem si aceeasi culoare, negru/albastru ala..

 

da, arata bine cu oglinzile alea, dar nu stiu daca sunt rabatabile :shifty:

in talon e trecut albastru, dar in anumite unghiuri zici ca e neagra :twitch:

Link to comment
Share on other sites

Daca este Mpacket din fabrica, inseamna ca sunt pe ea montate suspensii de M, nu sport. Deci e si mai joasa decat suspensia sport.

 

Si la mine e groaznic cu bordurile. In ultimul timp nici nu-mi mai bat capul. Mai bine o parchez la draq decat sa urc/cobor borduri.

Link to comment
Share on other sites

Daca este Mpacket din fabrica, inseamna ca sunt pe ea montate suspensii de M, nu sport. Deci e si mai joasa decat suspensia sport.

 

Si la mine e groaznic cu bordurile. In ultimul timp nici nu-mi mai bat capul. Mai bine o parchez la draq decat sa urc/cobor borduri.

 

Sincer ma gandeam sa o las si eu mai jos, dar din motivele enumerate de voi, nu cred ca are rost in Romania

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Daca este Mpacket din fabrica, inseamna ca sunt pe ea montate suspensii de M, nu sport. Deci e si mai joasa decat suspensia sport.

 

Si la mine e groaznic cu bordurile. In ultimul timp nici nu-mi mai bat capul. Mai bine o parchez la draq decat sa urc/cobor borduri.

 

Da, din fabrica.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.