Jump to content

Instalare program diagnoza Inpa


Recommended Posts

  • 5 months later...

Am si eu o intrebare.

Am cumparat o mizerie din asta de pe ebay.

Totul in germana.

 

https://youtu.be/C-foqaN-nSE?t=26s

 

Am editat inpa.ini, ca in video - sec 26, si am pus totul pe ENGLISH.

Intradevar, meniul principal este acum in engleza, insa restul, erorile, sunt tot in germana.

 

Ce trebuie sa ii fac, vreo idee?

 

Si se poate instala DIS-ul si folosi cu interfata asta?

 

Cam asa arata acum:

https://goo.gl/photos/NryJDjFJkzkSewpLA

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Salutare. Mi-am cumpĂŁrat un cablu de diagnoza la care am primit inpa și ista-D. Am instalat și configurat totul cum trebuie, schimbat ip și port la ediabas și in Device manager și totuși, ĂŽmi citește doar o parte din erori doar când e cheia in poziția de accesorii, pe contact nu ĂŽmi citește mașina sau ĂŽmi da eroare de "no communication possible". In inpa eroarea e IFH-003 data transmission to interface disturbed. Menționez ca in inpa ĂŽmi afișeazĂŁ când e pus contactul și când nu e pus. Are cineva vreo idee ce ar trebui sa fac? Mulțumesc!
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Salutare. Mi-am cumpărat un cablu de diagnoza la care am primit inpa și ista-D. Am instalat și configurat totul cum trebuie, schimbat ip și port la ediabas și in Device manager și totuși, îmi citește doar o parte din erori doar când e cheia in poziția de accesorii, pe contact nu îmi citește mașina sau îmi da eroare de "no communication possible". In inpa eroarea e IFH-003 data transmission to interface disturbed. Menționez ca in inpa îmi afișează când e pus contactul și când nu e pus. Are cineva vreo idee ce ar trebui sa fac? Mulțumesc!

Aceeaşi problemă o am si eu. Am cablu albastru, tu?

La mine nu imi vede DSC si PDC deoarece nu e contactul pus iar un prieten mi-a spus ca poate acestă eroare "no communication possible" ar fi din cauza celor două module care ar fi ,,in scurt".

Tie fără contact pus ti le vede pe toate?

Edited by bytzu18
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

A incercat cineva imaginea de aici ?

E o imagine de w7 pentru vmware, cu inpa + alte tool-uri instalate.

Deci am downloadat/testat merge totul bine. Trebuie doar schimbat portul pe COM 1 si latenta pe 1ms in loc de 16.

http://i.imgur.com/EtHKEz4.jpg

 

Singura problema e ca INPA e in germana. M-am uitat in inpa.ini, si ar fi pus pe english, dar textul din program nu e.

Are cineva o solutie pentru asta?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 months later...

Salut.

 

Am instalat Inpa zilele astea si incerc sa verific injectoarele la un E90 , M47, 2006,(are un tacanit motorul) dar nu gasesc exact unde trebuie intrat.

Pe net am gasit la alte tipuri de motoare dar difera.

Softul e in engleza in meniul principal, dar in detalii trece pe germana.

As vrea sa verific si senzorii abs ptr ca se aprinde Dtc in curbe,uneori si martorul de pana.

Iarasi si DPF as vrea sa vad cum sta.

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Prima varianta de Inpa instalata de mine nu functiona bine, nu puteam accesa toate modulele masinii, am gasit alta varianta ce se instaleaza foarte usor si functioneaza perfect, zic eu.

La fel si Ista+!

 

Folosesc Windows 10, 64 biti.

 

My link

 

Sper ca nu se considera reclama, am folosit mult timp pana am gasit ceva sa functioneze ,sa fie simplu de instalat si configurat.

 

Sarbatori fericite!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Este cineva din Bucuresti care poate sa-mi instaleze si sa-mi configureze DIS v57 contra cost? Nu reusesc deoarece tutorialele de pe net difera de setarile care le am eu.

post-76164-0-81006600-1519335730_thumb.png

Are cineva INPA v3.01? Am INPA v5.02. Problema este ca eu am motorul M47 si in versiunea de INPA 5.02 apare M47 new, iar in INPA v3.01 apare simplu M47

Am reusit sa ma conectez la masina , numai dupa ce am conectat pinii 7 si 8, dar la motor nu se conecteaza pentru ca nu e ce am eu

Link to comment
Share on other sites

Salut! in braila -galati cine ma poate ajuta cu o instalare de inpa.?

 

ai reusit ?

in aceeasi situatie sunt si eu ,nu stiu sa instalez ,am dus o si la un meserias in calculatoare si nu a facut nimic

nu vreau decat sa citesc si sa sterg erori ,atat

ma ajuta cineva din tara contra cost desigur ,platesc eu fan tur-retur ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.