Jump to content

Salvat De La Distrugere


sacalul

Recommended Posts

Masina a fost cumparata de mine din franta,in 03.2008, eram in cautare de o cutie de viteze de golf, si am gasit un e30 316i m40, prima inm. in 91, care urma sa mearga la taiat, dupa citeva minute bune de negocieri cu un evreu, am reusit sa o scot la 650e de la 1300e, omul era nebun, asa m-am ales cu masina, dupa inca citeva bmw(e21,e30,e32,e34,e36,e46),masina la momentul respectiv avea, 208000km, citeva cuvinte despre masina: e30, 316i, m40, coupe, culoare lazurblaumetalic, shadow line, jante bbs, volan sport, servodirectie, geamuri electrice cu blocare fata, proiectoare(galbene), interior clasic in stare foarte buna, cred ca ar mai de spus, motificari aduse: motor 25 12v,(223000km),cu tot ce trebuie schimbat pt. a functiona, suspensie sport reglabila FK, punte spate cu discuri de 25, blocant lsd, raport 3.91, eleron mtech 2,mai sunt multe chesti care le-am schimbat, pe viitor: schimbat tot ce tine de articulati fata+spate, frane, pach mtech 2, de vopsit, niste jante, etc.. p.s. si ca de obicei nu pot sa pun poze

post-11398-0-73860000-1301516361_thumb.jpg

post-11398-0-92453200-1301516456_thumb.jpg

Edited by sacalul
Link to comment
Share on other sites

roco123, da mai sunt multe de facut, dar cu rabdare , timp, si un pic de bani , se rezolva, multumesc.

 

81rgl, multumesc mult.

 

sly06, si mie imi place, coupe-ul, am mai avut urs, dar era sedan, multumesc. p.s. sunt ruda indepartata cu carlos :thumbsup:

 

filon, evacuarea este originala de 325ix, am taiat cu aparat plasma tabla, masina avea alta evacuare mai mica, multumesc.

 

Multumesc de aprecieri. p.s. niste sfaturi ceva?

 

 

Link to comment
Share on other sites

alex, da am avut 2 tentative de a vinde masina, este inmatriculata pe numele meu in franta.

 

hitman, multumesc mult, cred ca niciodata nu o sa moara acest model.

 

b0gy, multumesc, poate in curind, deocamdata sta in garaj.

 

sly06, mie imi place eleronul, urmeaza si restul pachetului mtech2. p.s. am si eleron mic.

 

brandex, multumesc mult, mai urmeaza multe la masina, dar in timp. p.s. farurile nu le schimb, asta este si farmecul masini. p.s. mai am un set de faruri de schimb(nu sunt de vanzare).

 

Multumesc pt. aprecieri tuturor.

Edited by sacalul
Link to comment
Share on other sites

m-a ametzit si pe mine putin cu ursu, trage bine..

bagai pele si niste jante infundate si o sa ii dai si aspect.

bafta

Nu prea merge piele pe ursul meu, mai bine ar merge niste scaune sport, jantele la urma... p.s. cred ca erai ametit tu :thumbsup:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.