Jump to content

My ultimate driving machine


LYM

Recommended Posts

o bijuterie in adevaratul sens al cuvantului. Reglajul pe inaltime si mie mi s-a parut putin nasol la inceput, insa dupa ce te obisnuiesti o sa il poti modifica si in mers (banuiesc ca e cumva pe diagonala, ca la E46). S-o stapanesti sanatos si sa te tina si cand schimbi prefixul in 300.000.
Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru aprecieri :thumbsup:

 

@ovidas - in mers nu poti ridica scaunul decat daca lasi volanul din mana - cu o mana sa tragi de maneta si cu cealalta sa-ti sprijini greutatea, sa-l faci sa se ridice. Dupa cum spuneam, nu e foarte idicat sa incerci manevra asta in mers :D

@Tato - ai pm

 

Atasez si lista completa de dotari. Stie cineva cum/daca se poate activa optiunea de internet in Romania? Cand ma duc pe ea imi zice contract expired.

post-23360-0-70129600-1302904493_thumb.jpg

Edited by EQUANT
Link to comment
Share on other sites

de acord cu tine ... personal si mie oglinzile pe LCI mi se par aiurea rau, zici ca esti cu jeep-ul : ))) ... al doilea lucru care ma deranjeaza e ca au mutat butoanele de la incalzirea in scaune sus la clima, lasand si mai multe butoane de forma in zona de jos.

 

in rest e frumos LCI-ul!

 

Frumos rau si dotat E90-ul! Felicitari si multi km fara probleme. Un singur lucru nu-mi place la LCI in general - forma oglinzilor retrovizoare. Nu inteleg de ce au schimbat-o, singura explicatie care o gasesc ar fi normele de siguranta ... probabil ca s-au inasprit legile privind suprafata oglinzii. Arata ca niste lopeti :D Eu daca o sa-mi iau E90 LCI o sa-i schimb oglinzile cu cele pre-facelift :p

Link to comment
Share on other sites

Nu nu stiu de ce vi se par asa aiurea oglinzile de LCI; eu le gasesc excelent dimensionate.

 

ps: recent am mai gasit o chestie de care nu stiam - daca apropii degetul de unul dintre butoanele 1...8 (de la CD), fara sa le apas, imi apare pe display ce e memorat la respectivul buton. Oare cum face asta? :D

Link to comment
Share on other sites

Nu nu stiu de ce vi se par asa aiurea oglinzile de LCI; eu le gasesc excelent dimensionate.

 

ps: recent am mai gasit o chestie de care nu stiam - daca apropii degetul de unul dintre butoanele 1...8 (de la CD), fara sa le apas, imi apare pe display ce e memorat la respectivul buton. Oare cum face asta? :D

Cred ca are vreun ochi ascuns pe-acolo :drinks:

Link to comment
Share on other sites

e valabil si pt pre-LCI

 

 

ps: recent am mai gasit o chestie de care nu stiam - daca apropii degetul de unul dintre butoanele 1...8 (de la CD), fara sa le apas, imi apare pe display ce e memorat la respectivul buton. Oare cum face asta? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Mda, pe aia ii ochisem si eu. Cand o sa-mi fac timp, o sa le fac o vizita sa vad ce zic. Din pacate e fix in dreptul unei ranforsari, doar sa aiba ceva scule subtiri sa bage pe-acolo. Edited by LYM
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

N-am mai postat in topicul asta de ceva vreme buna.

Astazi am montat noul volan M cu padele LCI, complet functionale. Padelele pot fi folosite atat in modul M, cat si direct din D (sare automat in M, iar dupa cateva sec revine singura in D. Util daca vrei sa faci o depasire mai din scurt si cutia o lalaie la < 1500rpm, schimbi o treapta in jos si-i dai)

 

O poza imediat dupa terminarea montajului:

http://www.youtube.com/watch?v=Lg97mZD_8Qk

post-23360-0-33555700-1330867544_thumb.jpg

Edited by LYM
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.