Jump to content

BMW DIS v57


blastergod

Recommended Posts

Salut,

Tocmai am downloadatbmw DIS V57, insa nu stiu ce cablu imi trebuie (si de unde as putea cumpara acel cablu) pentru a ptuea diagnostica un BMW e92 335D productie 12/2006.

 

Stie cineva exact ce cablu imi trebuie? Am inteles ca D-CAN, sau K-CAN.

 

Sper ca ma poate lamuri cineva cu experienta in domeniu :)

 

Mersi!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Un simplu cablu Vagcom 409, la care faci niste modificari la un electronist in caz ca nu te descurci. Al meu asa este facut, modificat dupa instructiunile din topicul asta:

 

http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=1505990

 

Mie imi merge perfect cu DIS si Inpa, chiar si cu soft de FIAT/ALFA.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Salut,

Tocmai am downloadatbmw DIS V57, insa nu stiu ce cablu imi trebuie (si de unde as putea cumpara acel cablu) pentru a ptuea diagnostica un BMW e92 335D productie 12/2006.

Stie cineva exact ce cablu imi trebuie? Am inteles ca D-CAN, sau K-CAN.

D-CAN iti trebuie

Apoi trebuie configurata putin reteaua in vmware.

Practic ce vrei sa faci? Detectie si stergere erori sau diagnoza? Daca nu ai experienta, detectia este destul de usor sa o faci, in schimb pentru diagnoza ai nevoie de ceva cunostinte pentru interpretare. Acum depinde si cat de completa este versiunea pe care o ai ...

Edited by DanS
Link to comment
Share on other sites

Inteleg, deci am nevoie de DCAN cablu. Stii cumva cati pini are?

 

Ce vreau sa fac este o diagnosticare.

 

Nu prea inteleg la ce te referi

Cati pini are conectorul sau cati sunt legati...eventual cum...??

Ar fi totusi mult mai bine daca aiaapela la un coleg de la tine din oras care are idee despre ce este vorba...fiind neinitiat este posibil sa faci vreo greseala chiar si daca diagnostichezi asa cum vrei tu.

daca totusi crezi ca te descurci, atunci comanda o interfata si dupa instalare, diagnosticheaza.

 

Succes

Edited by DanS
Link to comment
Share on other sites

Se refera la K-line.

 

Du-te si cumpara o interfata cu D-can. Acum se fac la chinezi, sunt aduse la kg si poti cumpara o astfel de intarfata (D-CAN la USB) pe la 3.5 - 4 mil.

 

Numarul de pini, cat si forma conectorului sunt identice. Doar se folosesc/se populeaza alti pini.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.