Jump to content

Colegul noname! a plecat dintre noi


Calin

Recommended Posts

Nu-mi vine sa cred. I-am aratat si sotiei fiindca nu intelegea de ce sunt asa de marcat si socat. Vorbisem cu el zilele astea sa-mi trimita anvelope de iarna pentru Mini Cooper. Inainte sa plec de la birou in dupa-masa asta citisem topic-ul lui cu e30-ul si de abia asteptam sa vad cum il transforma si ce o sa iasa din el. Doamne, efemeri rau mai suntem. Pur si simplu nu pot sa-mi revin. Nu l-am cunosscut personal, doar am vorbit prin pm-uri pe forum si nu sunt ipocrit cand spun ca sunt de-a dreptul socat si nu-mi vine sa cred, u pot sa-mi revin, ma incearca niste sentimente foarte ciudate. Bai, ce inseamna viata asta. Citisem ultimul post al lui pe la 15.00 azi.

 

Dumnezeu sa-l ierte ! Odihneasca-se in pace !

Edited by KIP
Link to comment
Share on other sites

Trist, foarte trist, ar trebuii să ne pună pe toți pe gânduri accidentele de genul asta și nu ma refer la soferii teribiliști ci și la noi majoritatea care călcăm accelerația cu 20-30 km in plus față de limita legală și tot ne punem singuri viața in pericol!

 

Tot citesc și nu îmi vine să cred, e groaznic, zilele astea am vorbit cu el, mi-a dat un link cu un eleron de pe e-bay care si-l dorea el foarte mult dar iși vânduse bmw-ul!

 

Odhneștete în pace ROBI dumnezeu să te aivă în grijă!

Edited by CRYSTY_fane39
Link to comment
Share on other sites

nici nu vreau sa ma gandesc la ce o fi acum in sufletul parintilor/rudelor si prietenilor...

 

la intrarea in sambateni (inspre arad) nu vad nici o curba, practic drumul e drept...la iesire dupa cimitir e o curba, dar si aia la apx 30gr...si cred ca era un sofer destul de bun, in ciuda varstei.

 

pacat, pacat...avea toata viata inainte.

Link to comment
Share on other sites

Cineva de la locul accidentului zice ca acul km a ramas blocat la 220km si ca ulterior cineva la pus la zero.

Dupa cum spuneam, eu locuiesc f. aproape de acea comuna unde a fost accidentul si trec zilnic pe acolo 1-2 ori. Curba nu e periculoasa deloc, e foarte larga si ai vizibilitate sute de metri in ambele sensuri. Eu cu un passat variant iau lejer acea curba cu 150-160 la ora, ma indoiesc ca ar fi derapat din cauza vitezei iar asfaltul este perfect si azi a fost 20 grade si soare, asfaltul era perfect uscat.

Problema MARE care o stiu eu pe acel drum si de care ma feresc e o intrare intr-o balastiera care este chiar la intrarea in curba. Acolo, cand e ploaie (zilele trecute) toate camioanele care iasa din balastiera si intra pe DN lasa in urma zeci de metri de noroi/pamant si pietris care se aduna in profilul cauciucurilor si care ramane pe asfalt. Zilnic iasa zeci de camioane incarcate de acolo, intr-o perioada erau muncitori in sosea care mai dadeau cu lopata noroiul si pietrisul lasat de camioane. Se intra in derapaj foarte usor, chiar daca soseaua e uscata. Cand e mazga pe jos nici nu mai zic ce usor poti sa derapezi.

Link to comment
Share on other sites

Cineva de la locul accidentului zice ca acul km a ramas blocat la 220km si ca ulterior cineva la pus la zero.

Dupa cum spuneam, eu locuiesc f. aproape de acea comuna unde a fost accidentul si trec zilnic pe acolo 1-2 ori. Curba nu e periculoasa deloc, e foarte larga si ai vizibilitate sute de metri in ambele sensuri. Eu cu un passat variant iau lejer acea curba cu 150-160 la ora, ma indoiesc ca ar fi derapat din cauza vitezei iar asfaltul este perfect si azi a fost 20 grade si soare, asfaltul era perfect uscat.

Problema MARE care o stiu eu pe acel drum si de care ma feresc e o intrare intr-o balastiera care este chiar la intrarea in curba. Acolo, cand e ploaie (zilele trecute) toate camioanele care iasa din balastiera si intra pe DN lasa in urma zeci de metri de noroi/pamant si pietris care se aduna in profilul cauciucurilor si care ramane pe asfalt. Zilnic iasa zeci de camioane incarcate de acolo, intr-o perioada erau muncitori in sosea care mai dadeau cu lopata noroiul si pietrisul lasat de camioane. Se intra in derapaj foarte usor, chiar daca soseaua e uscata. Cand e mazga pe jos nici nu mai zic ce usor poti sa derapezi.

 

doamne, parca asa a fost facut sa fie...si cu vanzarea porche-ului, si cu zona aia.

 

Sambateniul ala e stricat rau, am vazut pe google, cred ca in ultimii 2 ani au murit 20 oameni in accidente rutiere in zona aia (si nu are serpentine, curbe periculoase etc...).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.