Jump to content

Colegul noname! a plecat dintre noi


Calin

Recommended Posts

Inclusiv babele din bloc vorbesc despre el... Una chiar zicea : "Da, tu, stii ca nu era cu bemveu, avea ceva Ferrari sau Porsche"... De parca mai conteaza...

 

Inca o data Odihneasca-se in pace si condoleante familiei !!!

 

PS:

tocmai mi-am montat rotile de iarna... cu anvelope luate de la el... ce ti-e si cu viata asta... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Sa-i fie tarana usoara :(

 

Discutia despre cum mergem si ce facem, e relativa. Daca aia iti e chemarea... e bine sa te gandesti totusi atunci cand intri in transa si apesi acceleratia ca poate atunci iti e chemarea si sa-i faci o surpriza doamnei cu coasa si sa incetinesti...

 

Sa conducem cu grija. Asta e singurul lucru care-l putem face.

Link to comment
Share on other sites

asta se intampla cand o sfidezi pe doamna cu coasa.dumneaei e ca si casele de pariuri : casa intotdeauna castiga, intr-un final...drama lui e ca avea o viata frumoasa in fata, si a mers la cacealmea cu cine nu trebuia...

 

uneori ii facem treaba mult prea usoara...dummeaei.

Link to comment
Share on other sites

Discutia despre cum mergem si ce facem, e relativa. Daca aia iti e chemarea... e bine sa te gandesti totusi atunci cand intri in transa si apesi acceleratia ca poate atunci iti e chemarea si sa-i faci o surpriza doamnei cu coasa si sa incetinesti...

 

Sa conducem cu grija. Asta e singurul lucru care-l putem face.

Asa gandesc si eu. Poti sa mori si cand mergi cu 300 km/h, poti sa mori si cand stai in pat...

Dumnezeu sa-l ierte ! Pacat ca a plecat asa de repede, la doar 22 de ani.

Link to comment
Share on other sites

UPDATE (29.10.2011)/ Pasagerii din Opel, ĂŽn afara oricĂŁrui pericol

AutoritĂŁĂžile au elucidat cauzele care au dus la producerea accidentului de vineri searĂŁ, de la SâmbĂŁteni: imprudenĂža Âşi viteza excesivĂŁ. TânĂŁrul Robert, de numai 22 de ani, a avut vitezĂŁ foarte mare Âşi a depĂŁÂşit o coloanĂŁ de maÂşini ĂŽntr-o curbĂŁ. Acesta a pierdut controlul volanului, maÂşina sa – un Porsche Boxter – s-a ĂŽntors de-a curmeziÂşul pe Âşosea, fiind izbitĂŁ de Opelul care circula regulamentar. Ăn urma impactului, autoturismul Porsche a fost efectiv rupt ĂŽn douĂŁ. TânĂŁrul de la volan Porsche-ului a murit pe loc. Pasagerii din Opel, un bunic Âşi nepoĂžii sĂŁi – o fetiÞã de 9 ani Âşi un bĂŁiat de 11 ani –, au fost rĂŁniĂži Âşi transportaĂži de urgenÞã la Spital. Cei doi copii au fost externaĂži sâmbĂŁtĂŁ dupĂŁ-amiazĂŁ, fiind ĂŽn afara pricĂŁrui pericol. Bunicul acestora s-a ales cu o fracturĂŁ de gleznĂŁ.

De remarcat cĂŁ accidentul s-a produs ĂŽntro curbĂŁ ĂŽn care au pierit 13 persoane ĂŽn ultimii cinci ani.

newsar.ro

Link to comment
Share on other sites

am cumparat coroana.

 

Gabi,

Da-mi un numar de cont sa trimit si eu pentru o coroana din partea bmwautoforu ...cu m la sfarsit si apoi punct ro

Nu am putut scrie fiindca apare denaturat numele.

Suntem multi acolo pe care Robi i-a ajutat si le-a "incaltat" masinile...mai mult...era si coleg cu noi cei de acolo

Te rog in PM

 

Condoleante familiei si Dumnezeu sa-l odihneasca

Edited by DanS
Link to comment
Share on other sites

Am trecut azi de 2 ori pe langa locul accidentului, mi-a curs transpiratiile pe spate. Nu se mai vede absolut nimic in afara de juliturile de pe bordura.

Am facut si un mic filmuletz cu respectiva curba, care nu e periculoasa chiar deloc.

Am mai auzit si altele de pe la diversi prieteni/tiristi careerau in trafic la acea ora si care au fost depasiti de el. Acuma stiti cum e, lumea vorbeste mult. Dar un lucru a fost cert, a avut viteza mare.

Inca odata D-zeu sa-l odihneasca si multa tarie familiei.

Link to comment
Share on other sites

Am vazut stirea la Observator. Au preluat cateva mesaje de aici de pe topicul de prezentare al Porsche-ului, inclusiv au preluat filmuletul de pe topic-ul asta in care apare el. Terifiant. Joi la pranz a pus-o la vanzare. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace ! Edited by KIP
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.