Jump to content

Primul Meu Bmw - Prima Provocare


DYC88

Recommended Posts

da, se va vopsi si pe praguri, interioarele usilor + portbagaj, aripile fata in compartimentul motor si capota care oricum cea de facelift este neagra, ramane doar compartimentul motor vechea culoare.

5000 de lei costa toata distractia dar intr-un service profi cu vopsea perlata, este multa tinichigerie de facut, are multe infundaturi/indoituri/zgarieturi mai adanci etc...

Separat o sa duc jantele la facut in electrostatic la cei de la top auto, sper sa obtina un review pozitiv.

Link to comment
Share on other sites

da, se va vopsi si pe praguri, interioarele usilor + portbagaj, aripile fata in compartimentul motor si capota care oricum cea de facelift este neagra, ramane doar compartimentul motor vechea culoare.

5000 de lei costa toata distractia dar intr-un service profi cu vopsea perlata, este multa tinichigerie de facut, are multe infundaturi/indoituri/zgarieturi mai adanci etc...

Separat o sa duc jantele la facut in electrostatic la cei de la top auto, sper sa obtina un review pozitiv.

Multumesc de info si multa bafta deabia astept sa vad cum va iesi.Sper ca pe viitor sa ma prind si eu de un M Pack si sa o duc la vopsit ca a inceput sa dea cu rugina pe la aripi. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Under construction :download: , cu rotile de iarna, celelalte le duc la baietii de la Top Wheels sa vedem ce o iesi in electrostatic.

Nu are nici o urma de rugina nici sub bari, este perfecta caroseriea :yahoo:

 

http://img824.imageshack.us/img824/5903/imag0601d.jpg

 

http://img528.imageshack.us/img528/1014/imag0603h.jpg

 

http://img441.imageshack.us/img441/4756/imag0604i.jpg

Link to comment
Share on other sites

Arata bine si pe alb :whistling:

 

Esti si modest :)) e cel mai naspa alb :poke:

 

@LYM: o parchez mai intr-o parte, pe langa Skodisti asa, si pun prelata :))

 

 

Culoarea va fi Pacific Blue Mettalic pana la urma, Estoril e prea sters, pe paletar arata naspa, M3-ul estoril din pozele mele de fapt e alta culoare, a fost aiurea poza urcata pe net. Ca idee, este foarte apropiat de albastru Subaru Impreza WRX-STI, aceea a fost "monstra" de culoare.

Edited by DYC88
Link to comment
Share on other sites

Din punctul meu de vedere, cea mai potrivita culoare pentru un E34, este precum in poza, daca nu ma insel, Diamantschwatz Metalic. Asa era si al meu.

 

 

si cum sa faci tiganeala cu nush ce kit de pe Bora, cauta un kit de M5 pe e-bay sau ceva, daca tot vrei asa ceva.

 

http://bimmerin.net/pics/e34/BMW_M5_E34-02.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pole are dreptate, dadea mai bine un Avus Blue sau Estoril Blue chiar si un Diamantschwatz Metalic, sa nu iasa foarte rau in evidenta. simplu si frumos :) dar totusi e masina ta si fiecare isi face ce modificare vrea, o sa dea bine si culoarea asta dar dupa parerea mea nu la fel ca cele de sus/
Link to comment
Share on other sites

fromos, sper sa iti iasa ok sa nu dea vreo buleala..

ce motor vrei sa ii pui ? te duci spre un V8 ceva ?

 

Nici chiar asa DOMI, sau cel putin nu acum ( :rolleyes: V8). Un 2.5/2.8 cred ca este cel mai potrivit.

 

Estoril este prea sters pe paletar iar AVUS este foarte apropiat de vechea culoare, majoritatea pozelor care le gasiti pe net cu nuantele au contrast marit, nuantele difera foarte mult "live" si in soare/umbra fata de monitor.

Edited by DYC88
Link to comment
Share on other sites

ooooo MAS, deci venerabile amant latin, calea, adevarul, dreptatea si omnipotenta ! chiar ma intrebam zilele trecute (nu, serios, chiar ma intrebam) de ce nu te-am mai vazut pe forum ?

 

deci, ce mai faci si cu precadere, ce mai invarti de te tine intr-atat de ocupat si departe de cele forumistice ?

 

hai ca la Ciupa inteleg, acum are service, insa tu ? ce scuza ai ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.