Jump to content

Recommended Posts

6. Legaturi si reclama. [nu am postat legaturi, nu voi face reclama]

Nu este permisa publicarea abuziva sau fara motiv a legaturilor spre alte situri sau forumuri. [nu am publicat abuziv sau fara motiv nicio legatura]

Daca este neaparat necesara o legatura, va rog ĂŽnsotiti-o de un text explicativ, care sa sugereze ce contine legatura si care e motivul pentru care este publicata. [nu este cazul]

Noi nu facem reclama pe www.bmwclub.ro si va rugam ca atare sa nu faceti nici voi. [prin acest topic nu intentionez sa fac niciun fel de reclama, ci doar un REVIEW, asa cum exista alte zeci de thread-uri in aceasta sectiune]

NU este permisa reclama comerciala, in orice scop, fara acordul administratorilor forumului. [nu fac reclama de niciun fel; nu am nicio legatura cu respectiva firma]

Orice mesaj care intra in aceasta categorie va fi sters fara preaviz.

De asemenea NU sunt permise anunturile de vanzare in afara forumului Mica Publicitate.

 

Ultimul topic a fost sters pt ca am pus link in titlu, fiind considerat spam. Greseala mea.

 

Intre timp am comandat de la bavauto si sincer am doar cuvinte de lauda pt interactiunea cu ei. In afara de sosirea coletului cu 1zi intarziere fata de data promisa, nu am avut niciun repros.

Am avut ceva emotii cu plata in avans, insa n-au fost probleme. Coletul a sosit prin Urgent-curier, iar transportul a costat f putin, ~12 ron.

 

Personal mi s-au parut bune preturile. Nu este valabil la toate piesele, insa o buna parte au preturi mai mici sau egale decat la alti comercianti.

Pe site-ul lor poti obtine instant un pret la orice part no (aproape).

Eu cred ca merita luati in calcul. Atat timp cat voi gasi la ei preturi mai mici decat la ceilalti, vom continua sa colaboram.

Link to comment
Share on other sites

Initial au zis 3 zile, dar au ajuns in 4. Probabil mai depinde si de piesele comandate.

Nu poti cere unei firme din asta de apartament serviciile celui mai mare dealer din Romania, sa fim totusi seriosi.

Si, cum spunea si BRANDEX, la MHS am asteptat si peste 1 sapt pt unele piese.

Edited by LYM
Link to comment
Share on other sites

Personal mi s-au parut bune preturile. Nu este valabil la toate piesele, insa o buna parte au preturi mai mici sau egale decat la alti comercianti.

Pe site-ul lor poti obtine instant un pret la orice part no (aproape).

Eu cred ca merita luati in calcul. Atat timp cat voi gasi la ei preturi mai mici decat la ceilalti, vom continua sa colaboram.

pai da-ne si cateva exemple comparative...

 

adica ce piese ai luat de la ei si care erau de fapt preturile la ceilalti... asta inseamna un REVIEW constructiv... merci !

 

aa, si inca ceva: cine sunt ceilalti ? :scratchchin:

Link to comment
Share on other sites

Nu pot da exemple comparative, fiindca ar insemna sa le fac antireclama celorlalti. Chiar nu vad rostul sa comparam aici preturi, cine e curios poate sa compare si singur. Apoi iar imi sare lumea in cap ca le fac reclama. Eu v-am spus experienta mea cu ei, fiecare e liber sa cumpere de unde vrea.

 

@paul - sunt la sectiunea de REVIEW-uri. Daca nu avem voie sa facem review-uri la sectiunea de review-uri, haideti s-o inchidem mai bine :)

Sectiunea asta nu e pt comparatii, dar hai, uite si comparatie:

 

32307845527

pret bavaria - 430 lei

pret vanzator pe forum - 366 lei

pret bavauto - 348 lei

======================

pret transport vanzator forum - 25 lei

pret transport bavauto - 12 lei

 

Vrei sa mai dau? E fun sa umplem un topic destinat informarii cu comparatii de preturi?! Dupa cum am mai spus, poate oricine sa vada preturi la ei pe site.

 

Reveniti-va odata si intelegeti ca tot pt noi am facut topic-ul asta, nu este magazinul lu` tata si nu am chiar nimic de castigat din asta :)

Nu am nimic cu niciun comerciant de pe forum - daca ar fi avut pret mai mic as fi luat de la ei.

Daca vreti sa tavaliti si topic-ul asta, e decizia voastra.

 

ps: din cate am inteles, la vechiul topic am gresit ca am pus link in titlu/descriere. Am corectat.

Edited by LYM
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pai daca tot nu vrei sa faci comparatie, nici NU trebuia sa faci un topic dedicat acestei firme. Cu atat mai mult cu cat un topic similar a fost inchis. Exista deja, daca nu ma insel, un topic generic pentru impresii si review-uri.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Urmeaza sa comand si eu niste piese de la ei si aveam ceva emotii in legatura cu plata in avans, asa ca am cautat niste informatii despre ei si am gasit acest topic. Foarte util. Sincer nu ma intereseaza sa vad comparatii de preturi aici cat sa vad experientele altora cu aceasta firma.

 

O sa revin cu impresii dupa ce imi primesc si eu piesele.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Asa cum am promis, am revenit cu un review. Am facut comanda vineri 22 iunie si mi-au zis ca voi primi pachetul miercuri 27 iunie. Dar s-au miscat mult mai repede, piesele mele sosind luni, 25 iunie si fiind predate curierului. Concluzia, foarte multumit de BavAuto.

 

Nu pot spune insa acelasi lucru despre Urgent Curier care a avut nevoie de 1 zi sa imi livreze pachetul ( Bucuresti->Bucuresti ) si a mai costat si ~60 lei.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Am comandat eu de la ei pachet revizie ...foarte multumit, super seriosi...comanda a ajuns de pe o zi pe alta...pret mai bun pentru filtre originale si ulei original nu am gasit....

ce-mi place de astia cu ZERO posturi care posteaza review-uri despre cat de bun sunt preturule la unii... pute a reclama de la o posta :sick:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Am comandat niste piese pt timonerie pe 14.06. Au ajuns pe 26.06. O saiba mi-au zis ca nu o au, si le-am raspuns ca pot sa ma lipsesc de ea.

 

Mers cu masina la service unde in timpul montajului se constata lipsa unei piese. Dau mail la ei, verifica si imi spun ca da, nu au trimis piesa si e incurcatura aluia de a facut coletul. Ramane sa mi-o trimita ulterior. (E vorba de o bucsa pt timonerie).

 

Azi, pe 25.07 vine un plic ce continea saiba amintita in primul rand. Nici urma de bucsa care chiar imi e necesara.

 

Cu alte cuvinte, dupa 41 zile calendaristice si 29 lucratoare piesa platita de mine in momentul comenzii nu a sosit.

 

Cine suporta timpul pierdut pentru schimbare acelei piese si costul manoperei efectuate a 2a oara? In niciun caz amatorii de la BavAuto,

 

Firma de apartament facuta de 1 pusti care nici macar nu are nr de tel la contact. Are doar adresa de mail.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Le-am scris pe farcebook si au sters comentariul + ignore. Ce ratati de 2 bani. Parere bavauto = de evitat. Vor sa faca vanzari fara stoc si prin relatii cu clientii sub orice critica.

 

Cel mai rau imi pare ca imediat dupa ce am dat comanda le-am recomandat siteul catre 2 prieteni, care la randul lor le-au facut vanzare.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Revitalizez acest topic in speranta ca tot mai putini vor face greseala sa comande de la aceasta firma de 2 lei. Am comandat luna trecuta un reper ce nu a corespuns cerintelor mele. Conform O.G. 130/2000 si chiar regulilor mentionate pe bavauto.ro am decis sa returnez produsul urmand a primi banii platiti pe el minus transport. Tot conform conditiilor de pe site i-am notificat pe e-mail in privinta deciziei de retur, ei raspunzand destul de prompt ca trebuie sa le las datele de contact si un interval orar in care sa stabileasca preluarea coletului de catre curierul cu care au parteneriat. Dupa furnizarea datelor, in ciuda a inca 2 email-uri trimise nu am mai primit nici un raspuns. Presupun ca o suma colosala de circa 200 RON i-ar fi bagat in insolventa sau ceva ... Lipsa totala de bun simt elementar.

Am sesizat OPC si astept decizia/solutia acestora. In cazul unei decizii nesatisfacatoare(putin probabil in opinia mea) ma gandesc serios sa apelez si alte cai de atac poate isi inchid buticul si ne lasa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

pfff....ce tarziu am vazut acest topic. Am comandat pe data de 4 Decembrie urmatoarele:

51167038333 1 52,04 RON

51168217953 1 116,58 RON

51168217957 1 114,17 RON

Subtotal 282,79 RON

Livrare Âşi manipulare 30,63 RON

Total (farĂŁ TVA) 252,76 RON

TaxĂŁ 60,66 RON

Total (TVA inclus) 313,42 RON

Am platit prin OP, le-am trimis dovada platii si de atunci astept. Pe cont scrie: Comanda se proceseaza, reperele au fost comandate. Sper sa iasa bine. :frantics:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.