Jump to content

My Black Beauty


Alexxxq

Recommended Posts

  • 2 months later...

Masina arata genial. Cand mai trec seara pe langa parculetul de la finante, merg mai incet si ti-o admir "balind" cu gandul: "One day..."

Sa te bucuri de ea. Numai bine! :drinks:

Edited by tur
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Declara la politie. Imi pare rau pentru ce ai patit, masina e superba.

Nu e posibil asa ceva, in ce tara de cacat putem sa traim e incredibil. Nu cred ca a suparat pe nimeni, un frustrat pe viata, un imbecil care a vazut masina: "aaa asta are Bmw", lasa sa ii fac o bucurie... Ce experimente as face pe astfel de dobitoci.

Edited by AlexChris
Link to comment
Share on other sites

Imi pare f rau, si eu mi-am gasit masina cu o zgarietura de peste 80 cm pe aripa fata, si stiu ce inseamna..

Gandeste la:

 

-camere in zona;

-vecin cu camera in masina;

-loc de parcare;

-gagica noua;

-vecin invidios;

-fosta ...;

-injuraturi in trafic;

-copil nebun;

-existenta unui bolnav psihic in zona

...

 

Sau, nu dispera,nu mediatiza, fa-o ca noua si pune-i un stealth camera.

Crede-ma ca a mea a fost zgariata acum mai bine de un an insa si acum as fi ff bucuros sa rup un os...

Link to comment
Share on other sites

Declara la politie. Imi pare rau pentru ce ai patit, masina e superba.

Nu e posibil asa ceva, in ce tara de cacat putem sa traim e incredibil. Nu cred ca a suparat pe nimeni, un frustrat pe viata, un imbecil care a vazut masina: "aaa asta are Bmw", lasa sa ii fac o bucurie... Ce experimente as face pe astfel de dobitoci.

 

am fost la politie;se cerceteaza..............la fel ma gandesc si eu,da chiar asa de rau sa fi facut ??,....problema este ca masina este cunoscuta si de multa lume si unde parchez,ma gandesc sa imi inchid si toate conturile unde am poze cu masina,am vrut sa nu mediatizez dar momentan nu am nici o pista de urmat si orice indiciu,zvon m-ar ajuta f mult sa vad unde am grasit,daca am grasit...

Edited by Alexxxq
Link to comment
Share on other sites

pff... nasol.. plin de imbecili..stiu sentimentu care l-ai trait cand ai vazut masina asa, si eu am patit-o, si inca de 2 ori, 1 in Austria, culmea, si 1 la noi in minunata Romanie..

ai casco macar? Cel mai bine, cauta un garaj, chiar daca mergi 5-10 min pe jos pana acasa, dar macar stai linistit..

Link to comment
Share on other sites

Pfff...Doamne Fereste de asa ceva.

 

Niciodata nu am inteles haterii astia cretini care se razbuna sau isi manifesta furia/complexele pe masina ta...

 

Daca ar primii doar ce le doresc bine ar fi :(

 

 

PS: arata superb evacuarea stil 335. Pacat de ce s-a intamplat, iti strica orice bunastare.

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

Stati linistiti mai toate masinile au dungi de cheie pe ele,dar nu chiar asa.Si eu patit-o :cheie de jur imprejur ,stopuri sparte si faruri la fel si asta fara sa am ceva cu cineva.La politie am depus plangere si trebuia sa vin in fiecare luna sa spun daca am mai aflat ceva(de parca eu trebuia sa depistez cine a vandalizat masina).AAA si inca ceva sotia mea e psihiatru aici in TM si intr-o garda a venit politia cu unul care era bolnav si care auzea voci care ii spuneau sa sparga toate geamurile la masinile care au 3 si 6 la nr.de inamatriculare.Deci colegu nuexcludesi varianta unui bolnav psihic.Eu cu gandul asta m-am resemnat oarecum mai ales ca masina mea e si rosie si starnesteanumite emotii pentru unii.POLITIA NU VA REZOLVA NIMIC!
Link to comment
Share on other sites

Eu l-am prins pe unul stand in cur bagat cu picioarele sub ea si murdarind-o cu pamant ud, ca era "prea rosie". Am zis ca-mi pocneste o vena, ma mir ca m-am abtinut sa nu-l calc in picioare, apucasem sa chem politia..care l-a dus la gara, era nebun omul, toate hainele ude si el in chiloti, nici aia nu vroiau sa-l bage in masina..Bucuresti, mirificul Bucuresti.
Link to comment
Share on other sites

Of doamneeeeeeee...

Ce retarzi! Imi pare rau pentru masina ta. :(

Si eu zic deocamdata sa n-o vopsesti, sa vezi ce se intampla in saptamanile urmatoare.

Apoi cauti un vopsitor bun si se rezolva cu vreo 1000 de E, avand in vedere ca doar la exterior trebuie revopsita.

 

Pacat totusi...

Link to comment
Share on other sites

E vorba de invidie acolo. De un vecin retardat care nu a suportat ideea ca tu ai o minunatie de masina si el se cara cu autobuzul findca creierasul lui mic nu a reusit sa il realizeze in viata.

 

Slabe sanse sa fie vreun bolnav psihic care sa faca acest lucru doar ca asa i=au spus vocile.

 

 

Cred ca rezolvarea este sa iti pui o camera care inregistreaza la geamul casei/apartamentului . Eu voi face asta.

 

 

Succes sa gasesti un vopsitor bun .

Link to comment
Share on other sites

Am patit si eu asta, rezolvarea: 5000lei. Totusi la mine a dat o singura dunga, la tine chiar s-a straduit sa iasa bine..

Daca banuiesti ca ai vreun binevoitor in zona poti sa incerci o colantare sau vopsire cu plastidip, sa nu o gasesti din nou "pictata". Chestia asta a patit-o un vecin de bloc, a gasit masina zgariata, a revopsit-o, la o saptamana dupa a gasit scris pe capota (din fericire, doar pe capota) "hai ca a iesit bine, bravo"

Cel mai probabil ai dat de un invidios sau un bolnav psihic (sau ambele). Bafta!

 

Daca ma uit mai atent la poze, observ ca esti chiar norocos (vorba vine), ai scapat cu bara fata+spate, plafonul si pragurile nezgariate, eu nu am avut noroc nici macar de un prag sa nu il zgarie :))

Edited by B-490-RZV
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dupa cum arata, asta nu mai e invidie, e ura de-a dreptul!! Imi pare rau de masina si de tine, stiu ce e in sufletul tau acum! Eu am avut o singura dunga de cheie pe o aripa spate si mi-a plans sufletul! Astia sunt oamenii din tara asta (marea majoritate) care nu au invata o regula elementara de civilizatie si anume sa respecte proprietatea altuia. Pacat!... Edited by drrond7
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.