Jump to content

Vand BMW M3 e46 Cabrio..castigator Best Custom Car la Romanian Tuning Show 2011


Rayaan

Recommended Posts

Dotari : ABS, geamuri electrice, oglinzi electrice, aer conditionat, tapiserie piele, jante aliaj, sistem navigatie, controlul tractiunii, inchidere centralizata, airbag, radio/CD, servo directie, imobilizator, computer bord, xenon, pilot automat, scaune incalzite, senzori ploaie, ESP, EDS, proiectoare ceata, comenzi volan, senzori parcare, suspensie reglabila, parbriz incalzit, carte service;

 

 

Primul proprietar in RO. Fara accident.

 

Km reali, rulata in tara doar 6-7000KM/an fiind masina de weekend si plimbari vara.

Toate optiunile+ Hardtop.

 

Castigatoare Best Custom Car Romanian Tuning Show 2011 (Modificari de peste 10000E):

 

Bara fata + Capota + Praguri RS Tuning, Eleron M3 CSL,Difuzor spate M3 CSL,Evazari aripi spate, Culoare gri inchis mat, vopsea NU colant.

Jante G-power Silverstone 19" + Cauciucuri Michelin PS2

Suspensie Bilstein PSS10 reglabila

Evacuare Eissenman Le Mans

Fulii usurate, bujii NGK

 

 

Se poate vinde si fara urmatoarele modificari, fiind inlocuite cu piesele originale de M3

Pret fara: hardtop - 19200 euro

+ Suspensie Bilstein PSS10 - 18500 euro

+ Evacuare Eissenman LeMans - 18000 euro

+ Jante G- Power Silverstone + Cauciucuri Michelin PS2- 17000 euro

 

 

Pt cine vrea sa cumpere oricare din piesele de mai sus le pot da la urmatoarele preturi :

- Hardtop - 1000 euro

- Suspensie Bilstein PSS10 - 1000 euro ( a costat 1700 euro noua si are maxim 15000 km)

- Evacuare Eissenman LeMans - 900 euro ( a costat 1600 euro noua si are maxim 15000 km)

- Jante G- Power Silverstone - 2000 euro ( au costat 4400 euro noi si au maxim 20000 km)

 

Preturile sunt usor negociabile, mai ales in conditiile in care se cumpara la pachet mai multe.

 

 

ACCEPT UNELE VARIANTE DIESEL in special masini de familie

 

PRET 19.999 euro.

Contact : 0766 43 41 41

email : ciprian_nik@yahoo.com

 

post-54924-0-10113900-1333801308_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Evident gusturile nu se discuta, dar pana la a fi o tiganie e cale lunga.

Probabil nici macar intuitiv nu stii cam cata munca a fost la masina asta. Si probabil ca membrii juriului de la cel mai mare show tuning de anul trecut sunt si ei niste tigani din moment ce masina a fost apreciata de ei.

Link to comment
Share on other sites

Personal nu , pt ca nu am aptidudinile necesare lucrului cu fibra de sticla si nici un atelier pt a face asta. Masina a fost modificata la RS Tuning scrie si in descriere.

Eu doar am asistat la lucrare si trasarea liniilor de design.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu vad mari sanse sa iei banii aia pe ea. Cei din juriu puteau sa-i dea premiul respectiv pentru alte lucruri bine facute. Si eu as fi depunctat masina pentru leduri; si as fi punctat pentru alte lucruri care imi plac.

 

E un forum; nu doar cei avizati au un cuvant de spus.

Link to comment
Share on other sites

Sunt constient de faptul ca masina se adreseaza unui segment foarte mic de cumparatori. Totodata sunt constient si cat costa un M3 Cabrio stock inmatriculat in RO, si mai ales de faptul ca foarte multe M3uri au suferit daune majore sau totale si au fost reparate. Pretul cerut reflecta exact asta si avand in vedere upgradeurile aduse masinii, care crede-ma ca au fost o caciula de bani + sute de ora de munca, nu mi se pare chiar mare.

 

In fine, vanzarea oricarui lucrui e si o chestiune de sansa.

 

Nu doresc sa ma cert cu nimeni si accept intotdeauna critica atunci cand e argumentata. Nu mi se pare totusi normal ca sa vina unu si sa zica "vai ce kkt" si eu sa o iau de buna, mai ales cand stiu exact efortul depus.

Link to comment
Share on other sites

adevarul e ca, sa depui atat efort, ca sa iasa asa un avorton, e destul de trist... ma rog, segmentul caruia te adresezi tu, probabil apreciaza nefericirea asta, insa mai exista un segment, mai spalat asa, care prefera un M3 stock.

 

Nu stiu de ce au unii impresia, ca aia ce sunt platiti sa deseneze un M3 la BMW, sunt niste cretini lipsiti de gust si deloc pã trend si apeleaza la firme de tuning, de fapt garaje detinute de pustani cu freza creasta, care au impresia ca daca stiu sa decupeze o bucata de plastic aproape bine, se pot numi "tuneri".

 

lol.

Edited by Pole
Link to comment
Share on other sites

ai si componentele originale ale masinii?-praguri capota etc etc. masina e full si mai ales e cabrio. ai putea sa iei banutii astia daca ar fii exterior stock. modificarile suspensiei,evacuarii nu supara pe nimeni evident.

P.S: anul trecut am cautat un M3 cabrio,l-am vazut pe al tau in parcare la RIN dar tocmai modificarile exterioare m-au facut sa zic pas

Link to comment
Share on other sites

Mai, in fond nici nu-i asa tiganita, am vazut masini mult mai ceva ca asta.

In afara de bara fata, eventual capota si vopseaua mata, care-s un pic mai "altfel", masina e destul de stock si de frumusica, atat interior cat si exterior.

Pare atent lucrata la detalii, nu sta stramb sau ceva nici bara aia, deci sunteti cam rai parerea mea :)

 

Oare-mi sare comitetu in cap? :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

edit: uita-te. acum vad ca am scris oligofrenic... m-a tampit netul cred :wacko:

 

 

probabil din cauza scrisului oligofrenic ai genul asta de remarci....eu am masina de 5 ani si tocmai aspectul ei stock m-a plictisit si am decis ca vreau o schimbare de look

Cei mai multi detinatori de BMW isi doresc ca masina lor sa arate a M...eu am M si m-am plictisit de cum arata si am vrut altceva

 

Nu am facut masina ca sa iti placa tie draga Pole, iar nivelul manelistic la care dai raspunsurile nu lasa loc de nici un fel de interpretare...esti exact genu ala blazat si limitat care nu are vedere periferica cu atat mai mult cunostinte automobilistice...dar vrei sa fii cocos....stai linistit nu dai in nici un caz impresia ca ai face parte din segmentul ala "spalat"....poate doar pe creier

 

Astazi m-am inscris pe forumul asta, dar din pacate parerea lasata de unele persoane de pe aici care in afara de conflicte nu cauta sau doresc altceva, nu e tocmai una buna...reflecta exact realitatea in care traim, parca e traficul din bucuresti la ora 5 cu tot cu "jmekerii" lui...trist

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.