Jump to content

Imi cam schimb parerea despre BMW


fbdcnt

Mercedes sau BMW?  

1545 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

BMW mi-a placut intotdeauna mai mult ca Mercedes, dar sunt modle Mercedes care sunt frumoase decat BMW.. un prieten cu bani(posesor de Mercedes si BMW) mi-a zis k BMW se potriveste cat timp esti tanar, mai "tarziu" iti iei un Mercedes, care e mai elegant si mai stilat, dar nu asa sportiv... ok, aici nu ecazul sa introducem in discutie SLR McLaren, care e o adevarata uzina....

Parerea mea...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

s-a mai vorbit si vad ca se continua, nu ai cum sa compari un BMW cu un Mercedes. inafara ca au 4 roti, volan si pedale, sunt 2 masini total diferite, atat ca si constructie cat si ca segment de piata.

BMW = sportivitate

Mercedes = confort

Fiecare are segmentul lui de piata, nu ai cum sa spui ca nu sti intre care a alegi, este diferenta enorma intre ele, inseamna ca nu stii ce vrei.

Eu ca si utilizator si cumparator de BMW voi agele intotdeauna BMW pentru senzatie sportiva la volan, posesorii de Mercedes vor alege Mercedes pentru confortul masinii. Punct.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
mercedes si bmw nu scot modelele in acelasi timp...din cauza asta par unele mai vechi decat concuretele lor....per ansamblu bmw este pentru tineri in general....dar mercedes are si cateva modele care merg la orice varsta si pentru care bmw nu are concurent cum ar fi CLS SLR G klasse....plus ca gama de la mercedes e mult mai variata....parerea mea este ca intre seria 1 si A klasse, seria 3 si C klasse seria 5 si E klasse 7 si S este problema de gusturi...dar seria 6 nu se va compara niciodata cu CL sau SL :) Edited by sebie65
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cu mercedesul pleci sobru din punctul A si ajungi sobru in punctul B

Cu bmw oricum ai pleca o sa ai mereu un zambet ... de satisfactie.

Nu spune nimeni ca mercedes nu face super masini ... dar cum spune si reclama "placerea de a conduce" e tot BMW

Link to comment
Share on other sites

lamurit si inteles, BMW = sport, Mercedes = confort ....dar cum sa mai spus pe acest thread fiecare alegem dupa spiritul nostru felul de a fi ...masina care te reprezinta, fiecare din cei 2 constructori au modele atat sport cat si lux, probabil ca solutia de mijloc intre confort si sport ramane AUDI :))
Link to comment
Share on other sites

BMW = sport, Mercedes = confort ....

 

BMW (dotari maxime) = sport + confort

Mercedes (dotari maxime) = confort + sport

 

Mercedes in ultimul timp , la ultima generatie de masini a facut progrese mari la capitolul sportivitate, la fel si BMW la capitolul confort... :)

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

mie nu imi iese din cap o intamplare ..... la unul din mecanicii pe care ii cunosc s-a prezentat unu, pe la 3 noaptea cu un seria 5 de prin 91-92 cu urmatoarea problema: fiind polei, a alunecat si a cazut intr-un sant si sparsese baia de ulei si radiatorul.....ei, cu baia sparta si radiatorul la fel, a facut aprox 25-30 de Km pana la mecanic! Reparatia a fost cat se poate de simpla: inlocuit baie si radiator, adaugat ulei si antigel fara vreo interventie la motor....bine, la care s-a mai adaugat si munca tinichigiului....

Eu sincer nu cred ca poate exista un motor mai fiabil decat BMW, chiar daca nu mai e ce a fost, BMW e BMW!

 

PS: Mercedesul a inceput sa o dea in materiale ieftine (vezi a treia lampa stop si plafoniera la E Klasse)....iar designul e putin cam "fortat" cel putin la unele modele (C Klasse 2008)

Edited by Rhaziel
Link to comment
Share on other sites

Ai vãzut 560 SEL-ul care a mai venit pe la Întâlnirile din Bucureºti? <_<

 

Ai pus tu o poza pe un topic, foarte frumos.

Modelele astea or sa fie frumoase si peste 100 ani, la fel 635-u

 

Chiar mi-ar place unu, am vazut pe mobile unu frumos la 4800, oare cat o fi taxa?

Link to comment
Share on other sites

Ai văzut 560 SEL-ul care a mai venit pe la ĂŽntâlnirile din Bucureşti? <_<

 

Ai pus tu o poza pe un topic, foarte frumos.

Modelele astea or sa fie frumoase si peste 100 ani, la fel 635-u

 

Chiar mi-ar place unu, am vazut pe mobile unu frumos la 4800, oare cat o fi taxa?

 

 

enorm...iti iei masina noua...cu bani dati la noneuro....

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Ai pus tu o poza pe un topic, foarte frumos.

Modelele astea or sa fie frumoase si peste 100 ani, la fel 635-u

 

Chiar mi-ar place unu, am vazut pe mobile unu frumos la 4800, oare cat o fi taxa?

 

ParcĂŁ vreo 25 000 €. <_<

 

E pĂŁcat, sunt niÂşte maÂşini incredibile.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.