Jump to content

6 cabrio


corado

Recommended Posts

  • 1 month later...
Daca tot iubesc "baba" (e39le sedan cu care merg zi de zi si postez mai des pe celalalt topic http://www.bmwclub.ro/forums/topic/119790-bmw-525-e39/page__pid__2289760__st__100#entry2289760 ) ma gandeam sa nu uit de "Domnisoara Topless" si sa mai scriu cate ceva si despre ea, nu de alta, dar sa nu se supere :p asa ca postez cateva poze dintr-un weekend prelungit petrecut la bulgari pe malul marii. Intre timp a primit o revizie noua (cea de 60 000 km), (Castrol Edge 5w30 (singurul tip de ulei cu care a mers pana acum) toate filtrele Mann, placute fata/spate ATE, vopsit bara fata/spate (din nou) datorita unor mici zgarieturi) si cam atat. (majoritatea timpului il petrece in garaj, vara ce mai iese la plimbare)...inca arata si merge ca noua :)

post-32497-0-03155200-1441206685_thumb.jpg

post-32497-0-16002900-1441206690_thumb.jpg

post-32497-0-36573600-1441206694_thumb.jpg

post-32497-0-01520600-1441206698_thumb.jpg

Edited by corado
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

ma mir cum de nu i-am vazut pe baieti pe aici intrebandu-te:

cum de nu ti-ai luat dizel ? (ala chiar trage ca lumea)

cum iti permiti impozitul ? nu mai bine iti luai 2 litri?

cat dai pe carburant ? probabil peste 50% din venitul lunar,nu ?

 

 

Au fost discutii asemanatoare mai pe la inceputul topicului...de gen.."e submotorizata" etc...dar n-am luat in seama :) Masina e luata de noua, nu se pune problema impozitului si consumului, altfel era deja vanduta si/sau inmatriculata pe Bulgaria :D Daca am platit 3000 de euro taxa de inmatriculare la "baba" (e39) aproape cat pretul masinii (pasiunea e pasiune, nu imi ramanea decat sa o dau la dezmembrari, nu mai vorbesc de banii investiti in ea pana acum reconditionare etc..)...(de! am prins exact momentul introducerii acelei taxe cu ani in urma...de recuperat nu am reusit sa o recuperez nici cu avocati ca cica au trecut 5 ani de la inmatriculare, asta e :(...) la 6 nici nu mai stiu cat a fost...oricum, intretinierea nu e mai scumpa ca al unui 530i (sau 530d)...cacuiucurile sunt foarte scumpe...in rest nu am intampinat probleme sau cheltuieli, cel putin nu pana acum, cat despre consum 12-13% in oras si 9% afara e mai mult decat decent.

 

Superb exemplar, aștept ziua în care o scoți la vânzare :)

 

 

:) Mersi! Nici nu as stii pretul ei real avand in vedere starea in care se afla (la service mi-au zis ca nici macar bucsele nu sunt uzate...), momentan nu am de ce sa o vand, sper sa nici nu fie nevoie...

Edited by corado
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
De obicei e bine sa te uiti in oglinzi si sa te asiguri cand dai cu spatele perpendicular intr-o strada principala...un "baietas" n-a fost atent, si daca nu claxonam insistent, se urca peste mine, din "fericire", s-a proptit doar in oglinda...Incerc sa ma gandesc daca era un motociclist sau biciclist in postura mea si daca avea viteza, ce facea? In fine, rama a fost comandata si vopsita, trebuie doar sa merg sa o inlocuiesc. Intre timp, am pregatit ambele masinute de iarna. 6-ele are jante de iarna Style 117, incaltate cu Bridgestone Blizzak LM runflat 245/50/17. Despre e39 am postat pe celalalt topic. Edited by corado
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
I-am facut revizia cu ulei Castrol Edge 5w30 si filtre Mann, am schimbat bateria (i-a ajuns 7 ani, mi-a aparut in repetate randuri martorul de baterie in bord, era originala pe masina), Bosch S3 90 amp, un set de stergatoare oem, verificat toate lichidele, verificat pe diagnoza, se prezinta perfect atat tehnic cat si optic. :)

post-32497-0-04580200-1450370421_thumb.jpg

post-32497-0-70326100-1450370431_thumb.jpg

post-32497-0-41998700-1450370443_thumb.jpg

Edited by corado
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.