Jump to content

E24 635 CSI - '82


alidani

Recommended Posts

Am inceput "dezbracarea":

 

post-52298-0-62704500-1337291424_thumb.jpg post-52298-0-95566900-1337291434_thumb.jpg post-52298-0-70789500-1337291442_thumb.jpg

 

Am inceput "dezbracarea":

 

post-52298-0-62704500-1337291424_thumb.jpg post-52298-0-95566900-1337291434_thumb.jpg post-52298-0-70789500-1337291442_thumb.jpg

 

post-52298-0-62741000-1337291550_thumb.jpg

 

Scaunele se prezinta uimitor de bine avand in vedere varsta masinii

Urmeaza sa comand pompa de benzina.

Am dar jos evacuarea complet pana in motor; finala e impuscata in 3 locuri, restul arata bine.

Link to comment
Share on other sites

A fost maximul de lux imbinat cu sportivitatea,de la BMW in acei ani...Vei avea probleme cu inmatricularea,chiar de epoca...Mai era o versiune mai musculoasa......M.....Prin anii 90 am pus labele pe un 745 din 1984,avea un motor de 3.5 dar cu turbo,destul de rar pentru BMW....asta a ta are autoblocant?
Link to comment
Share on other sites

Superb modelul. Imi doresc si eu aceasta masina, M daca se poate. Taxa de prima inmatriculare in RO e de cca 13.000 euro. Am ales sa astept pana in 2019.

s-ar putea sa nu mai gasesti nimic pana atunci :)

nu stiu daca sunt mai mult de 10 masini in Romania

Link to comment
Share on other sites

toata masina se prezinta uimitor de bine din ce se vede in poze...ai pus mana pe un exemplar deosebit.... :thumbsup:, spor la treaba, din fericire nu o sa ai foarte multa :) Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

foarte frumos 6`le :thumbsup:

 

insa din ce vad la avatar ai si un e46 frumos care daca nu ma insel a fost prin severin poza cred ca de acolo este ... era la vanzare, dar pana am dat`o eu pe a mea s-a vandut :unsure:

 

ar trebuii sa prezinti si e46 daca este cel de care zic eu este deosebit :drinks:

Link to comment
Share on other sites

foarte frumos 6`le :thumbsup:

 

insa din ce vad la avatar ai si un e46 frumos care daca nu ma insel a fost prin severin poza cred ca de acolo este ... era la vanzare, dar pana am dat`o eu pe a mea s-a vandut :unsure:

 

ar trebuii sa prezinti si e46 daca este cel de care zic eu este deosebit :drinks:

 

Este prezentata aici:

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/111584-bmw-e46-325i-2004/page__hl__alidani

 

acum E46 e scos la vanzare

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Salut, eu am un M 635....si dacă te interesează si pot sa te ajut, cu piese ptr operatiunea de restaurare, as fi bucuros.pana acum nimeni din acest forum....nu detinea un E24....ASA ca poți fi mândru de achiziția ta.Ai adus-o in România? Edited by Radu Tatar
Link to comment
Share on other sites

Un seria 6 e24 in plus :D, tre sa sa ii dau de stire lui Radu sigur o sa aveti ce povesti.

...am văzut-o ,Dane....ffrumoasa!sti cumva unde e localizata?Dacă ar mai fi vreo 2-3-4...ne-am putea mândri si noi....cu un club de 635 csi

Edited by Radu Tatar
Link to comment
Share on other sites

Salut, eu am un M 635....si dacĂŁ te intereseazĂŁ si pot sa te ajut, cu piese ptr operatiunea de restaurare, as fi bucuros.pana acum nimeni din acest forum....nu detinea un E24....ASA ca poți fi mândru de achiziția ta.Ai adus-o in România?

 

Salut si scuze ca nu am mai intrat pe forum.

Masina este in Belgia si nu intentionez sa o aduc in Romania (taxe prea mari).

Am ajuns intr-un punct in care ne-am blocat, din cauza timpului...

Ar trebuii sa comand pompa de benzina si nu stiu unde sa o gasesc in Belgia.

Link to comment
Share on other sites

Intri pe realoem.com si cauti la Archive E24, cauti piesa si apoi dai codul la o reprezentanta (sau poate gasesti mai ieftin in alta parte).

 

Mi se pare foarte tare ca functioneaza realoem si pentru E24. :thumbsup:

 

 

 

Bafta cu restaurarea si mai pune poze cand poti!

Link to comment
Share on other sites

roco, se iau in calcul anii de la incetarea productiei modelului respectiv...

Asadar, cei 30 de ani ar fi in 2019, daca e sa fie vorba de 30 de ani si nu 35, cum stiam eu...

stiam ca se calculeaza 35 de ani de la incetarea productiei, in cazul de fata 35 de ani din 1989 adica.. prin '24

Link to comment
Share on other sites

Prin vehicul istoric se intelege orice vehicul cu propulsie mecanica, a carui fabricatie a incetat cu mai mult de 30 de ani inainte de prima zi a anului curent, conservat si intretinut in conditii istorice corecte, aflat in posesia unei persoane fizice sau juridice, care este intretinut pentru interesul sau tehnic si istoric.

 

 

Reglementare din 08/12/2005 privind omologarea individualĂŁ, eliberarea cĂŁrĂžii de identitate Âşi certificarea autenticitĂŁĂžii vehiculelor rutiere - RNTR 7

Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 1160 din 21/12/2005. Actul a intrat in vigoare la data de 21 decembrie 2005

 

Omologarea vehiculelor istorice, autovehiculelor destinate competiÞiilor sportive ºi a vehiculelor aparÞinând misiunilor diplomatice ºi reprezentanÞelor organizaÞiilor internaÞionale acreditate la Bucureºti, precum ºi membrilor acestora, se efectueazã În urmãtoarele condiÞii:

 

1. Vehiculele istorice sunt cele pentru care perioada trecutã de la Încetarea fabricaÞiei tipului respectiv de vehicul (care a utilizat acelaºi tip de caroserie ºi acelaºi tip de motor) este de cel puÞin 30 de ani. Vehiculele istorice pot fi originale, restaurate sau reconstruite, sens În care deÞinãtorii lor vor obÞine un Atestat de vehicul istoric, emis de cãtre autoritatea naÞionalã a FIVA În România, Retromobil Club România. Pentru vehiculele istorice, RAR elibereazã CIV dacã vehiculul deÞine un Atestat de vehicul istoric ºi dacã el corespunde În ceea ce priveºte verificarea stãrii tehnice, având În vedere caracteristicile tehnice de la data fabricaÞiei. RAR menÞioneazã În CIV eliberate vehiculelor istorice textul "Vehicul istoric". Totuºi, dacã RAR constatã cã un vehicul cu Atestat de vehicul istoric nu Îndeplineºte condiÞiile necesare pentru Încadrarea În aceastã categorie, nu elibereazã CIV. De asemenea, tot pe baza Atestatului de vehicul istoric se va Înscrie textul "Vehicul istoric" ºi În CIV deja eliberate pentru vehiculele istorice Înmatriculate În România.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.