Jump to content

BMW 325i Cabrio E46


Florian87

Recommended Posts

Buna ziua tuturor, asta este masina cumparata recent: BMW 325i Cabrio, cutie automata, suspensie sport, jante 19", numerele de inmatriculare sunt ale fostului proprietar (inca nu am inmatriculat-o). Masina se comporta foarte bine pe drum insa este extrem de rigida (rotile pe spate sunt 275/35/19). Poate reusesc sa dau suspensia sport ( arcuri + amortizoare ) si sa trec la una stock. Astept pareri si informatii daca mai stiti cate ceva despre E46 cabrio :D ...

 

pozeee :)

post-40954-0-59722200-1341513767_thumb.jpg

post-40954-0-47214400-1341513774_thumb.jpg

post-40954-0-27975800-1341513782_thumb.jpg

post-40954-0-23699500-1341513791_thumb.jpg

post-40954-0-17306600-1341513798_thumb.jpg

post-40954-0-48602400-1341513804_thumb.jpg

post-40954-0-50624100-1341513811_thumb.jpg

post-40954-0-33398500-1341513817_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua tuturor, asta este masina cumparata recent: BMW 325i Cabrio, cutie automata, suspensie sport, jante 19", numerele de inmatriculare sunt ale fostului proprietar (inca nu am inmatriculat-o). Masina se comporta foarte bine pe drum insa este extrem de rigida (rotile pe spate sunt 275/35/19). Poate reusesc sa dau suspensia sport ( arcuri + amortizoare ) si sa trec la una stock. Astept pareri si informatii daca mai stiti cate ceva despre E46 cabrio :D ...

 

275/35/19 ?! sau 245 275 mi se pare extrem de lat... eu am suspensie stock si vreau sa iau una sport daca te intereseaza poate facem schimb... a mea este sedan nu cabrio...

Link to comment
Share on other sites

245 am pe fata :)))) ... eu vreau sa o vand poate si sa cumpar una noua pentru asta

 

Scuze ... am gresit :D - pe spate am 275/30/19 si fata 245/35/19 :D

 

 

Ce roti "nesimtite" ai pe ea... banuiesc ca sta super in curbe. Oricum frumoasa, mai ales interiorul. S-o stapanesti cu placere.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult, in curbe e masina de circuit cu rotile si suspensia dar trebuie sa ai grija pe strazile noastre ... nu prea am unde sa merg un pic mai tare :(

 

Nu a intrat ultimul meu post ... am vrut sa intreb daca aveti idee cum sa fac mai bine :

 

- suspensie actuala sport + jante si anvelope pe 17" cu talon 45 fata si 40 spate

 

- suspensie stock (arcuri + amortizoare ) + jantele si anvelopele actuale :)

Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult, in curbe e masina de circuit cu rotile si suspensia dar trebuie sa ai grija pe strazile noastre ... nu prea am unde sa merg un pic mai tare :(

 

Nu a intrat ultimul meu post ... am vrut sa intreb daca aveti idee cum sa fac mai bine :

 

- suspensie actuala sport + jante si anvelope pe 17" cu talon 45 fata si 40 spate

 

- suspensie stock (arcuri + amortizoare ) + jantele si anvelopele actuale :)

 

 

Eu as merge pe varianta 2. Da bine si ca estetica cu rotile actuale.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru raspun. Sa vad care e cea mai buna pentru comfort ( cat de cat ) totusi e o masina sport dar acum are setup pentru curse.

 

 

Pai pentru confort ar merge cate putin din ambele variante,adica o suspensie stok cu roti pe 17.

 

 

Diferenta dintre 17 si 19 nu-i atat de mare in ceea ce priveste confortul, in schimb se simte mai mult diferenta dintre o suspensie sport (mai ales setata pt curse) si una stok...de aceea ti-am dat o parere sa mergi pe varianta a doua.

Edited by ogar nestapanit
Link to comment
Share on other sites

Volan sport => suspenise sport (arcurile), poti sa pui amortizoare normale, insa nu va mai sta la fel pe sosea (sau lasi fata sport si spatele stock). Si la drumurile noastre recomandabil jante de 16-17, altfel o sa ai de schimbat la bascule/bucsi/pivoti, ma rog, in functie de regimul de utilizare. Enjoy!
Link to comment
Share on other sites

Ramane de vazut cum fac, jantele sunt foarte frumoase. Consum nu stiu ... bord arata 12.5 resetat, aglomeratie, AC, mers linistit pentru ca altfel nu se poate pe drumurile astea. Unde se gaesesc niste sigle cu bmw bune... sa nu se stearga.
Link to comment
Share on other sites

intreaba-l pe Gelu, le-a schimbat de curand cu unele din rasina parca, astea ar trebui sa fie mai rezistente! Eu iti recomand sa ramai cu suspensia actuala si sa revii la niste jante pe 18 poate 17, daca vei pune suspensia stock ti se va parea cam barca si vei pierde din feeling-ul pe care il ai acum, vei avea un body roll mai mare ceea se va resimti in curbe! Dar, ce suspesnie ai acum?
Link to comment
Share on other sites

Ramane de vazut cum fac, jantele sunt foarte frumoase. Consum nu stiu ... bord arata 12.5 resetat, aglomeratie, AC, mers linistit pentru ca altfel nu se poate pe drumurile astea. Unde se gaesesc niste sigle cu bmw bune... sa nu se stearga.

 

 

Probabil valoarea de consum afisata in bord e pt. un consum mixt(urban/extraurban) din moment ce in cartea masinii pt. oras se specifica un consum oficial de 12,8% pt. 325i berlina si manuala.Frumoasa masina,ai putea sa pui mai multe poze cu interiorul.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.