Jump to content

2 BMW-uri ... curba... viteza... accident ... 2 morti


X X L

Recommended Posts

hm.. nu pare nicio intrecere.

Primul BMW, avand in vedere faptul ca are o masina imediat in spatele lui, nu pare ca-i dadea talpa. Al doilea, bou`, probabil venea lansat din spate. S-o fi gandit "doar nu mi s-o intampla tocmai mie".

 

Eu totusi nu-mi explic trasa pe care a avut-o. Faceti pauza la secunde 12 si vedeti pe unde depasea. Practic, printre el si masinile depasite, mai incapea una

Link to comment
Share on other sites

Un mare dobitoc soferul! Mare, mare dobitoc!

 

Depasesti 2 masini... in CURBA... si nici nu stii sa iei curba de tragi prea putin de volan, iese cu roata spate de pe asfalt si normal ca pierde aderenta. In loc sa fie neutru in momentul ala... el abia atunci a virat mai tare sa nu iasa de tot de pe sosea => se duce naibii.

 

Pacat de oamenii nevinovati.

 

Viteza nu era prea mare pentru curba aia. Un sofer profesionist ar fi mers mai aproape de cel cu BMW-ul si nu iesea in decor. Dar cel mai important un sofer profesionist nu ar fi depasit intr-o curba cu ZERO vizibilitate.

 

PS: Am impresia ca cel cu E46 a accelerat si el ca parca il depaseste cam greu.

 

EDIT: Soferul idiot a pus frana. De aia depasea cam greu celalalt E46. Frana cand masina e de-a curmezisul => accident.

Edited by filon
Link to comment
Share on other sites

Nu cred, a zis la Tv ca in BMW-ul depasit era o soferita. Asta ar explica si lipsa contrabacarii. (stai sa vezi acum acuze de misoginism :p )

Eu zic ca sunt si tute, si tuti... deci gasim din astia "jmecheri" (gen "noi suntem mai presus de orice lege a fizicii") in ambele "tabere"... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Pacat de om si de vaca sa sau ce animal era. Cat despre sofer, pacat ca a murit, merita sa traga toata viata pentru prostia sa sau bineinteles sa mearga la parnaie si sa se aplece dupa sapun... cred ca era varianta cea mai buna. Edited by Ady320Cd
Link to comment
Share on other sites

Cat de prost sa fii sa faci liniute pe drumuri publice? Sincer acum, voi simtiti vreo placere in a rupe masina la liniute?

Si aia nu e curba cu zero vizibilitate, e chiar f ok ca vizibilitate. Permitea depasirea, care nici nu era grea. Singura chestie e ca a luat exteriorul, probabil fiind dimineata si roua pe asfalt, sa fi pierdut aderenta, desi cred ca a iesit cu spatele de pe asfalt si i-a fost fatal.

 

Daca in fata conducea o tipa, se explica de ce n-a avut nicio reactie si a ajuns si ea in sant. Oameni buni, masinile puternice sunt pentru soferi profesionisti, altfel spus 150CP+ pe mana unui pusti incepator ii poate fi fatal, lui si poate altora din jur. Experienta se castiga in timp.

Link to comment
Share on other sites

Prostia nu are limite, macar tampita aia nu o sa mai vrea sa auda de "liniute" toata viata ei de acum inainte... si da, trebuie sa fii putin bolnav sa faci liniute, cel putin pe drumuri publice... Edited by Ady320Cd
Link to comment
Share on other sites

Cat de prost sa fii sa faci liniute pe drumuri publice?

ohoo... cati de pe strada ti-ar raspunde la intrebarea asta... :huh:

Si aia nu e curba cu zero vizibilitate, e chiar f ok ca vizibilitate. Permitea depasirea, care nici nu era grea.

:blink: mai uite-te o data...

Daca in fata conducea o tipa, se explica de ce n-a avut nicio reactie si a ajuns si ea in sant.

nu intotdeauna, sunt destui barbati care ajung in pom cu masina cu tot...

Experienta se castiga in timp.

aici sunt de acord... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Nu cred, a zis la Tv ca in BMW-ul depasit era o soferita. Asta ar explica si lipsa contrabacarii. (stai sa vezi acum acuze de misoginism :p )

 

Da, de fapt.. asta ar explica multe.. se grabea spre bucatarie!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest Rosoaga
Un accident urat. cel cu BMW-ul este vinovat , dar si persoana cu vaca . Cum sa stai cu vaca pe marginea drumului . Stil romanesc .
Link to comment
Share on other sites

...cel cu vaca ar fi putut merge pe ideea cu "paza buna", daca statea mai departe de marginea drumului avea sanse, insa asta prin absurd, nu-i vina lui, e vina idiotului cu BMW-ul care a intrat prea tare in curba, a prins putin cu roata in afara partii carsobaile, tractiunea spate si iata rezultatul...
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.