Jump to content

2 BMW-uri ... curba... viteza... accident ... 2 morti


X X L

Recommended Posts

Se stie ca E46 e supercar..mai ales in localitate si in depasire pe linie continua. Pacat de omul ala nevinovat..pacat si de saraca vaca :getlost:

Detectez o fina umbra de ironie&rautaciune, Razvane! :D :whistling:

Edited by Letty
Link to comment
Share on other sites

vazandu-l pe ala cu vaca imi dau seama ca daca iti e sa mori, mori. Nu ai nici o sansa. Ma intreb care erau sansele (statistic) sa il loveasca ala cu masina ?

asta este demna de emisiunea ''1000 de feluri de a muri'' e un serial pe un canal gen discoery....sa vezi acolo cele mai ciudate feluri de a muri...

Link to comment
Share on other sites

masina ai saraca nu a avut nici o vina, s-a dus fix unde a vrut boul de sofer, care a luat curba prea larg, , a iesti prea mult in exterior, s-a speriat ca sare parleazul si a corectat mult prea brusc si violent.
Link to comment
Share on other sites

Toti s-au intors de la o nunta, iar vinovatul era in stare de ebrietate. Masina era un e46 320d nfl, iar in depasire soferul a scapat-o pe acostament, acesta este in acea zona cam cu 5-10 cm mai jos decat soseaua. Astfel la viteza pe care o avea a rupt aderenta si a scapat masina in overstereeng. Totul s-a intamplat in localitatea Magurele, langa orasul Valenii de Munte pe DN1A, soseaua este destul de buna in zona dar din cauza faptului ca a scapat masina in afara carosabilului s-a produs tot incidentul.

 

La impactul cu vaca, soferul din seria 3 pur si simplu a fost decapitat, se pot vedea urmele de sange de pe plafonul masinii.

 

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/255254_4248459688109_525398667_n.jpg

 

PS: eu sunt din zona, ma stiam doar din vedere cu autorul accdentului

 

RIP!

Link to comment
Share on other sites

oare sa fi avut explozie de cauciuc pe fata?la secunda 16 daca va uitati se vede diferenta intre roata fata si aia din spate,ca si cum pe fata o fi avut roata cu janta de fier(poate rezerva), pe spate sigur e janta de aliaj,se vede in poza cu masina distrusa dupa accident
Link to comment
Share on other sites

Pe surse:

 

Am un fost coleg de liceu si un foarte bun amic in acelasi timp, care lucreaza la Brigada Rutiera si citind de asta, l-am sunat si l-am intrebat...Se pare ca astia veneau de la o nunta si i-au apucat liniutele pe sosea. Stiu portiunea aia de drum si chiar se preteaza...din pacate. Cel care a lovit, din investigatii se pare ca ramasese fara roata la iesirea din viraj, urmare a forfecarii suruburilor de fixare a rotii (nu spun prezoane ca astea sunt altceva). Avea ceva "flansi"...chestii din astea cu priza mare intru upgrade la pasiune...
Link to comment
Share on other sites

Ma-sa plangea la TV cum ca fiul ei era sofer bun, conducea de la 3 ani.

 

:thumbsup:

Sunt convins ca vorbeau asa si cu el de fata si il laudau altora si logic ca i s-a urcat la cap .

 

Se vede clar cum roata spate stanga e pe pietris in afara carosabilului si poate roata stanga fata a cedat din cauza cauciucurilor proaste , presiunea mica deoarece toata greutatea si forta au fost pe ea . Nu ma pricep dar asa cred .

Edited by Billy e36
Link to comment
Share on other sites

as putea sa pun si pariu ca acel E46 la cum ii fuge curu avea puntea spate fisurata ... vechea lor problema <_<

 

mi s-a intamplat si mie la un E46 cu puntea fisurata sa fuga curu destul de nasol insa am avut noroc si am scapat cu bine si eu si masina :thumbsup:

Edited by ELNA
Link to comment
Share on other sites

Pe filmulet, dati de la 12 secunde incolo si uitati-va foarte atent ca se vede ca si cum ar zbura ceva de la masina si exact in acel moement incepe sa piarda controlul. Parca i-a zburat roata.

 

 

LE: Exact dupa ce se vede umbra masinii se vede cum zboara ceva negru.

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

nu ii zboara nici o roata , e la locul ei cand intra in sant..

 

problema e ca nu mai are control pe ea , cred eu, fiindca s-a rupt ceva pe partea de directie..deh, reparati cu piese sh ori reconditionari de pivoti /casete..

 

 

dar nici el nu avea ce sa caute in curba aia cu asa depasire , clar.

 

 

Link to comment
Share on other sites

In stalp a intrat cu mijlocul masinii dar in poza respectiva se vede cum amortizorul este rupt in doua...iar fuzeta evaporata :download: Posibil sa fi cedat doar din acel derapaj si din socul trecerii prin sant?

 

daca te uiti mai atent se vad si cateva picaturi de ulei...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ai ma ce naiba, ca nu se vede nimic, ce fuzeta, ce amortizor....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.