Jump to content

Probleme cand scot cheia din contact


Recommended Posts

Va salut domnilor , am si eu o problema destul de grava la masinuta si sper sa aud niste sfaturi folositoare ...

M-am trezit intr-o dimineata cu stergatoarele ridicate din motoras , pentru un moment am crezut ca a vrut careva sa mi le fure , dar problema a fost ca inainte cu 2 zile am uitat pozitia la stergatoare pe temporizator , in fine problema grava este ca dupa ce am vazut stergatoarele am bagat cheia in contact ca sa isi revina la normal dupa care am scos cheia sa inchid masina si au inceput sa se aprinda foarte multe leduri in bord cum ar fi : ( dsc , pilot automat care nu il am , pozitiile ca si cum ar fi arse , nivelul la temperatura s-a dus la maxim si cam atat ) si stopul pe frana imi ramane aprins iar inchiderea centralizata nu mai functioneaza ... am scos borna la baterie am lasat asa o zi , am pus la loc si degeaba tot la fel a facut ... dupa care am mers cu ea cam 60 de km si cand am ajuns acasa nu s-a mai aprins nimic si a mers sa inchid si masina . Acum sper ca maine sa nu mai faca la fel ! DAca ma poate ajuta cineva cu vreun sfat sau de la ce ar putea fi va rog sa postati ! MErci o seara faina !

Link to comment
Share on other sites

Merci frumos Calin ... pot sa spun ca aveti dreptate in mare parte , Nu mai imi face probleme si functioneaza perfect partea electrica . Rezolvarea pare a fi ca am mers cu masina ,s-a incarcat bateria si totul este ok. O seara buna si va multumesc frumos pentru ajutor !

 

Eroare am in bord doar una singura de la Airbag pe care nu o pot scoate pana nu cumpar toate airbagurile de pe partea dreapta , deoarece am luat o groapa cam adanca in fata la Sunn Plaza si s-au declansat . Trist dar nu ma costat decat 100 Ron indreptatul jantei la cald si putin timp pierdut pentru a coase materialul de pe usa . A si mi-am scos becurile de pe pozitii ca sa ramana pe culoarea galbena din semnale in genul cum sunt masinile americane daca stii la ce ma refer , dar am renuntat la idee ca nu imi place sa am erori prea multe in bord :D !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.