Jump to content

Vand Bmw e30 316i decembrie 89'


pletos13rza

Recommended Posts

Masina este un bmw e30 316i fabricata in decembrie 1989. Motor original al masinii, vopsea originala.

Ca dotari are: servodirectie, geamuri electrice, oglinzi electrice, trapa electrica, discuri fata - spate de 2.5 ( montate ulterior ), mp3 alpine + subwoofer MTX + statie Mutant, toba sport, suspensie sport. Masina sta foarte bine la capitolul rugina, in special pe dedesubt. Defecte ar fi cateva pete de rugina la usi, la un prag, si la suportul de baterie. Mai multe detalii la telefon

NU ACCEPT VARIANTE, singurele variante pentru care dau diferenta ar fi pentru un e39 facelift, e38 sau e46 facelift, diesel, cu motoare sub 2500 cmc inclusiv. Va multumesc!

 

Pret cash 1800 euro fix.

0764089816

b13rza@yahoo.com

post-36730-0-07277400-1354882662_thumb.jpg

post-36730-0-40779400-1354882669_thumb.jpg

post-36730-0-24125900-1354882676_thumb.jpg

post-36730-0-59580500-1354882682_thumb.jpg

post-36730-0-95673500-1354882688_thumb.jpg

post-36730-0-35174000-1354882695_thumb.jpg

Edited by pletos13rza
Link to comment
Share on other sites

Salut,

sunt interesat de urs iti ofer 1200 E cash( nu ma intereseaza muzica)

 

Multumesc.

 

Pas. Acum m-a sunat cineva si m-a rugat sa-i tin masina pana saptamana viitoare ca vine si imi da banii pe ea. Chiar daca nu o ia el, pretul ramane 1800 FIX. Mersi de oferta, dar nu o pot da pe banii astia nici caroseria goala fara nimic inauntru :) Numai bine!

 

si ce e aici? Licitatie? am scris clar acolo pret FIX 1800 de euro, ai banii astia, vorbim ... nu ii ai ... nu vad despre ce am putea vorbi.

Edited by pletos13rza
Link to comment
Share on other sites

Pas. Acum m-a sunat cineva si m-a rugat sa-i tin masina pana saptamana viitoare ca vine si imi da banii pe ea. Chiar daca nu o ia el, pretul ramane 1800 FIX. Mersi de oferta, dar nu o pot da pe banii astia nici caroseria goala fara nimic inauntru :) Numai bine!

 

si ce e aici? Licitatie? am scris clar acolo pret FIX 1800 de euro, ai banii astia, vorbim ... nu ii ai ... nu vad despre ce am putea vorbi.

 

Man este o oferta concreta si serioasa, fiecare este liber sa ceara cat vrea, eu atat consider ca face masina,

stai linistit ca nu esti primul care pierde la vanzarea unei masini, de asta exista forum sa putem dialoga, nu trebuie sa te superi ca sunt oferte sub pretul cerut de tine, momentan tu vrei pe un urs mai multi bani de cat face, este slab motorizat in primul rand, jante nu are etc..mai gandeste-te la ce scrii, aceasta masina ma interesa pentru a lua numai caroseria dar se pare ca la noi preturile sunt supraestimate aiurea fata de afara..

 

Stima

Link to comment
Share on other sites

Man este o oferta concreta si serioasa, fiecare este liber sa ceara cat vrea, eu atat consider ca face masina,

stai linistit ca nu esti primul care pierde la vanzarea unei masini, de asta exista forum sa putem dialoga, nu trebuie sa te superi ca sunt oferte sub pretul cerut de tine, momentan tu vrei pe un urs mai multi bani de cat face, este slab motorizat in primul rand, jante nu are etc..mai gandeste-te la ce scrii, aceasta masina ma interesa pentru a lua numai caroseria dar se pare ca la noi preturile sunt supraestimate aiurea fata de afara..

 

Stima

sunt de acord cu tine...daca se prezenta bine la caroserie si nu avea rugina deloc ii dadeam si 2000 euro, dar tinichigerie 2-300 euro, vopsitorie 7-800 euro, si asa mai departe

Link to comment
Share on other sites

fiti seriosi ca nu merita un amarat de urs si 316 1800 de euro..nici in cele mai frumoase vise ale tale nu o sa iei pe aia atat..daca era impecabil mai ziceam

 

pentru unii a avea 1.6 in acte e parfum decat sa le dai astora zeci de milioane pe an impozit, dupa ce o iei poti sa-i pui si v12 daca vrei.

Va rog sa va abtineti daca nu stiti starea reala a masinii. Cine stie masina, stie cum se prezinta si cum merge ... Cine nu, va invit s-o vedeti inainte de commentarii de genul asta. Vreti ursi la 700-800 de euro tipla, nu exista, va spun eu. Tinichigerie nu este necesara, poate doar cateva retusuri pe unde a mai inflorit ca deh ... are vopsea originala de acum 23 de ani ... e normal cumva.

Vopsit iaras nu e nevoie cu un polish e super ok vopseaua. Jante nu am, si daca aveam si nu va placeau tot nu era bine, nu? Astea sunt cacaturi.

Masina, socant pentru unii, merge chiar mai bine decat arata. :) cine e interesat, va rog veniti si o vedeti, cine vrea doar sa imi strice mie vanzarea, va rog abtineti-va ... o fi multe masina asta ... dar AMARATA nu e ... chiar si cu 1.6-le asta ... care merge mai bine decat foarte multe motoare.

 

Nu face banii intradevar, face mai mult. Nu eram eu hotarat in vara sa dau masinile, ca am primit 1900 in mana pe ea si am zis pas.

Marea majoritate a oamenilor prefera o masina stock, nemodificata si "preparata" si sa plece de la original. Voi se pare ca nu vreti asta.

Ramane valabil anuntul, insa am sa rog sa veniti doar cu oferte, nu v-a cerut nimeni parerea daca pretul meu e mare sau e mic.

Si cum cacat sa nu te enervezi cand pui pret 1800 euro fix si ti se ofera 1000 si pe urma 1200. Frate ... ai banii discutam, n-ai banii i-ati alta masina. Au o vorba samsarii, fiecare masina are cumparatorul ei. O sa pun poza cu contractul de vanare cumparare dupa ce o vand. Dedicatie pentru miejii de pe forumul acesta minunat. Sanatate!!

 

sunt de acord cu tine...daca se prezenta bine la caroserie si nu avea rugina deloc ii dadeam si 2000 euro, dar tinichigerie 2-300 euro, vopsitorie 7-800 euro, si asa mai departe

 

Te invit si pe tine si pe cristi sa va luati voi ursi tipla la 1000 si 1200 de euro si sa o ardeti si cu uzbekistan la numar.

Astea nu's oferte, sunt glume proaste. Sa scada atat la masina cine are de ce sa scada, eu n-am de ce :) nu ma grabesc s-o dau oricum.

Pasionati adevarati oricum ... ma bufneste rasul.

Link to comment
Share on other sites

ok..eu ofer 1000 daca te hotarasti

 

Nu, multumesc! masina rezervata pana saptamana viitoare, am sa scriu aici daca ramane sau nu la vanzare si mai departe.

Da, ar fi suficient sa veniti sa vedeti masina ca sa nu mai vorbiti aiurea pe aici.

Dar daca sperati sa o luati pe mai putin decat am cerut eu, mai bine stati acasa.

Am zis un pret fix, nu vad ce sens au ofertele sub pretul cerut de mine. Daca scriam negociabil visati umed ca luati si ursu meu pe sub 1000 de euro este?

 

Repet, pentru cine nu a inteles: Masina aproape 100% originala, vopsea motor interior originale. In afara de mici inflorituri tipice unei masini de varsta asta cu vopseaua originala, nu ai stres nici cu vopseaua nici cu tabla, cine cunoaste masina poate confirma.

Proprietar in acte de 4 ani, masina fiind inmatriculata pe Romania de ani buni, cu toate actele in regula, se vinde doar cu perfectarea actelor. (ofer fiscal, si toate actele necesare pentru trecerea masinii pe numele viitorului proprietar, asta daca mai intereseaza pe cineva aspectul asta)

 

dar cred ca e mai mare adrenalina intr-un urs copt pe 600 de euro, cred ca strangi tare de tot din buci cand vezi ca iti vine unu din lateral, ca stii clar ca iese prin partea cealalta daca e ceva.

 

Va rog sa va abtineti de la "ofertele" astea si sa folositi datele de contact daca sunteti interesati de masina. NU stiam ca sunteti toti competenti in evaluarea unei masini pe baza a 6 poze, in care ce crezi, tot arata mai bine ca restul cazanelor :) Numai bine, pasionatilor!

Edited by pletos13rza
Link to comment
Share on other sites

Nu, multumesc! masina rezervata pana saptamana viitoare, am sa scriu aici daca ramane sau nu la vanzare si mai departe.

Da, ar fi suficient sa veniti sa vedeti masina ca sa nu mai vorbiti aiurea pe aici.

Dar daca sperati sa o luati pe mai putin decat am cerut eu, mai bine stati acasa.

Am zis un pret fix, nu vad ce sens au ofertele sub pretul cerut de mine. Daca scriam negociabil visati umed ca luati si ursu meu pe sub 1000 de euro este?

 

Repet, pentru cine nu a inteles: Masina aproape 100% originala, vopsea motor interior originale. In afara de mici inflorituri tipice unei masini de varsta asta cu vopseaua originala, nu ai stres nici cu vopseaua nici cu tabla, cine cunoaste masina poate confirma.

Proprietar in acte de 4 ani, masina fiind inmatriculata pe Romania de ani buni, cu toate actele in regula, se vinde doar cu perfectarea actelor. (ofer fiscal, si toate actele necesare pentru trecerea masinii pe numele viitorului proprietar, asta daca mai intereseaza pe cineva aspectul asta)

 

dar cred ca e mai mare adrenalina intr-un urs copt pe 600 de euro, cred ca strangi tare de tot din buci cand vezi ca iti vine unu din lateral, ca stii clar ca iese prin partea cealalta daca e ceva.

 

Va rog sa va abtineti de la "ofertele" astea si sa folositi datele de contact daca sunteti interesati de masina. NU stiam ca sunteti toti competenti in evaluarea unei masini pe baza a 6 poze, in care ce crezi, tot arata mai bine ca restul cazanelor :) Numai bine, pasionatilor!

 

 

Nu te mai agita omu are e46 ce pretenti ai?:)))

Link to comment
Share on other sites

Pai tocmai ca e aproape 100% originala vin si problemele. Adica tot ce inseamna garnitura , furtun, flanse , tampoane etc sunt super imbatranite , iar daca , vorba ta, nu vrei sa strangi din buci, te apuci si schimbi si atunci vezi cat costa sa ai o masina buna. Nu vb aiurea, am schimbat o groaza de chestii pentru masina mea doar ca erau imbatranite si nu e din 89 e din 2004.

 

PS : Totusi aici e forum , avem voie sa facem oferte si sa exprimam pareri!

 

Si nu inteleg faza cu astia care au E46! Fii mai explicit .... aa voi sunteti in tandem sau ce?

Edited by Mircea-Si
Link to comment
Share on other sites

Pai tocmai ca e aproape 100% originala vin si problemele. Adica tot ce inseamna garnitura , furtun, flanse , tampoane etc sunt super imbatranite , iar daca , vorba ta, nu vrei sa strangi din buci, te apuci si schimbi si atunci vezi cat costa sa ai o masina buna. Nu vb aiurea, am schimbat o groaza de chestii pentru masina mea doar ca erau imbatranite si nu e din 89 e din 2004.

 

PS : Totusi aici e forum , avem voie sa facem oferte si sa exprimam pareri!

 

Si nu inteleg faza cu astia care au E46! Fii mai explicit .... aa voi sunteti in tandem sau ce?

 

Adik nu intelege valoarea unui bmw din 90. se pare ca nici tu.

Link to comment
Share on other sites

Pai tocmai ca e aproape 100% originala vin si problemele. Adica tot ce inseamna garnitura , furtun, flanse , tampoane etc sunt super imbatranite , iar daca , vorba ta, nu vrei sa strangi din buci, te apuci si schimbi si atunci vezi cat costa sa ai o masina buna. Nu vb aiurea, am schimbat o groaza de chestii pentru masina mea doar ca erau imbatranite si nu e din 89 e din 2004.

 

PS : Totusi aici e forum , avem voie sa facem oferte si sa exprimam pareri!

 

Si nu inteleg faza cu astia care au E46! Fii mai explicit .... aa voi sunteti in tandem sau ce?

ma refeream la vopsea tabla, roti si interior ca sunt originale, adica neschimate, umblate sau manarite. Piese mecanice logic ca sunt schimbate ... ca doar s-au mai stricat piese de-a lungul anilor. stiu si eu cum e sa mentii o masina intr-o stare buna, ca am masina asta de 4 ani... timp in care am mai schimbat una alta pe la ea, ca are totusi o varsta. NU sunt inconstient, cu atat mai putin cand vine vorba de siguranta mea. Unii isi pun 2.5 cu frane de 1.6 eu mi-am pus frane de 2.5 cu motor de 1.6. Asta spune multe despre ce gen de om sunt. Nu ma cunoasteti si nu stiti nici masina.

Asa ca am sa va rog sa va documentati inainte sa deschideti gura aiurea.

Am spus-o si o repet, pe forum degeaba discutam. Sunteti interesati veniti s-o vedeti, si vedem atunci cum sta treaba.

 

 

Razvan

0764089816

Link to comment
Share on other sites

Mai, Bgy666 e prietena lui Pletos13rza ? E catelus pe absolut orice topic.

 

Casa de piatra, ce sa zic, o sa fii o nevasta credincioasa :)

 

Cat priveste tigaia evaluata la 1800 de euro pret FIIIIXXXXX, aici sunt foarte scurt: LOL

Link to comment
Share on other sites

Mai, Bgy666 e prietena lui Pletos13rza ? E catelus pe absolut orice topic.

 

Casa de piatra, ce sa zic, o sa fii o nevasta credincioasa :)

 

Cat priveste tigaia evaluata la 1800 de euro pret FIIIIXXXXX, aici sunt foarte scurt: LOL

 

Catelus? sunteti amuzanti rau pe situ asta

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.